Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Florbalistky prehrali

Florbalová extraligová Kométa Spišská Nová Ves v poslednom dvojkole hrala na ihriskách súperiek v Pruskom a v Nitre.

V Pruskom a Nitre s troma gólmi. V dvojzápase v Pruskom a pod Zoborom len tri góly Spišiačok na dobrý výsledok nemohli stačiť.(Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Mladé dievčatá Spišskej Novej Vsi nedokázali proti uvedeným súperkám zahrať tak, ako na domácej palubovke. Pod vysoké prehry sa podpísal aj zdravotný stav dievčat. Nasledujúce zápasy sú 25. a 26. januára 2014 doma s Hurikánom Bratislava a Modrou.

Výsledky:

ŠK 98 Pruské – FBK Kométa Spišská Nová Ves 8:1 (3:0,4:0,1:1).

ŠK Slávia Nitra - FBK Kométa Spišská Nová Ves 18:2 (7:0,2:0,9:0).

Jozef Grega – tréner SNV: „Na zápasy sme cestovali po šesť týždňovej výluke s okliešteným kádrom, v ktorom boli štyri dievčatá na antibiotikách. Pruské malo dve tretiny zápasu navrch, darilo sa im premieňať vyložené šance, my sme naopak nevyužili niekoľko tutoviek v prvej časti hry, čím sme súpera posadili na koňa a nechali rozhodnúť zápas. V tretej tretine sme sa zmobilizovali a strelili gól, začali sme hrať svoju hru, čo bolo však neskoro a ako sa ukázalo, stálo nás to veľa síl, ktoré nám chýbali potom v zápase s Nitrou. V Nitre sme do zápasu vstúpili otváracím gólom už po štyridsiatich sekundách hry. Do polovice tretiny Nitra otočila na 4:1, my sme vstrelili náš druhý gól, čo sa neskôr ukázalo že i posledný. V druhej tretine sme ešte skúsili zapnúť, opäť sme nevyužili vyložene šance, naopak inkasovali sme dva góly. Tretiu tretinu sme už iba dohrávali s hráčkami z lavičky, pretože o zápase bolo rozhodnuté. Šetril som opory tímu vzhľadom na ich zdravotný stav, takže výsledok tretej tretiny bol deklasujúci, výsledok hodnotím ako debakel. Dvojkolo hodnotím ako najslabšie v celej doterajšej sezóne. Za stodvadsať minút sme strelili iba tri góly a dostali dvadsaťšesť gólov. Do konca základnej časti ostávajú ešte tri zápasy, dva z nich hráme doma o dva týždne. Musíme sa otriasť a dať do poriadku po zdravotnej stránke. Skúsime sa opäť naštartovať pred play off, kde je všetko ešte otvorené.“