Volejbalisti Ľubovne chceli tri body, majú vydreté dva

Sportnet|27. jan 2014 o 00:00

Záchranárske práce pri udržaní sa vo volejbalovej extralige mužov pokračovali v druhom súboji s Komárnom.

Záchranárske práce pri udržaní sa vo volejbalovej extralige mužov pokračovali v slušne zaplnenej športovej hale v druhom súboji s Komárnom.

STARÁ ĽUBOVŇA. Na začiatku nového roku naši chlapci po dobrej hre zvíťazili v Komárne 3:0 a Komárno nehralo dobre ani v televíznom zápase na domácej palubovke s Trenčínom.

To všetko vzbudzovalo dojem, že potrebné tri body budú samozrejmosťou. Nakoniec boli domáci radi aj za dva po výhre 3:2, lebo zápas ponúkol divákom len priemerný volejbal so svetlejšími i menej pozitívnymi volejbalovými stránkami.

Stretnutie začali lepšie hostia, ktorí dlho viedli, obrat nastal za stavu 18:19 a dobre hrajúci blokár Dávid Fecko zakončil set prudkým smečom stredom siete.

Druhý mal podobný priebeh, lepší hostia dokázali zvíťaziť, keď v hre domácich bolo veľa nepresností v prihrávkach a následne i nedôsledných zakončeniach.

Tretí set však domáci začali výborne, stále si udržiavali slušný, aj desaťbodový náskok, divákom ponúkli skvelé bloky, pomohla výmena na poste blokára, prišli potrebné body mladého univerzála Petra Malachovského a nakoniec i hladké víťazstvo.

V sete štvrtom prišlo nepochopiteľné poľavenie, zbytočne pokazené podania i neschopnosť zastaviť v strede siete komárňanského blokára Róberta Demčáka.

Strata bodu doviedla zápas do skráteného setu. V ňom viedli koncentrovanejší hostia až do stavu 11:12, domáci však zvýšenou bojovnosťou i sympatickou podporou divákov získali 14. bod a víťazstvo Starej Ľubovni „daroval“ pokazeným podaním Marcel Kišš.

Zápas ponúkol divákom pestrú zmes všetkého, čo k športu patrí - bojovnosť, pekné bloky, prudké smeče hlavne stredom siete, i množstvo situácií, ktoré by byť nemuseli.

Hlasy trénerov

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Čakali sme výhru 3:0 alebo 3:1, chceli sme tri body, ale dnes súper bol v niektorých setoch veľmi dobrý, hral nepríjemne. My sme spravili dosť veľa chýb v dôležitých setoch, hlavne vo štvrtom, tam sme poľavili. A preto aj dva body sú dobré. Vyhrávame a to je dôležité.“

Edmund Németh, tréner Komárna: „Nie som spokojný s výsledkom, ale som rád, že máme aspoň bod. Posledné dve podania dajú najskúsenejší hráči do pol siete... Neuhrali sme koncovky v prvom sete a v rozhodujúcom. Bod je dôležitý, dobre, že ho máme, ale som sklamaný z toho, že niektorí hráči nás nepodržali. Nezvládame to v dôležitých chvíľach.“

Fakty

VKM Stará Ľubovňa - VK Spartak Komárno 3:2 (23, -22, 16, -19, 13)

Komárno: Demčák, Tomášik, Patúc, Kišš, Czápa, Demeter , libero čech (Šmahel, Németh, Zápala, Vavřinec, Moravčík), tréneri Németh a Sládeček.

Stará Ľubovňa: Feňo, Fecko, Pollák,Barlík, Malachovský, M. Medrzyk, libero Maciej Medrzyk (Kasperkevič, Muncner, Lacek, M. Senko), tréner J. Senko.

Rozhodovali: Peter Malík a Peter Kubáň pred 250 divákmi. Zápas trval 139 minút.

Tabuľka skupiny o 7.-9. miesto 7. Trenčín 20 bodov, 8. Komárno 16, 9. Stará Ľubovňa 12.