Utorok, 18. február, 2020 | Meniny má Jaromír

Proti Považskej kadeti viac zabrali

Kadeti po slabšom výkone doma so Žilinou prehrali, ale v nedeľu s Považskou Bystricou ukázali, že sa vedia zmobilizovať.

Cez víkend v nadstavbovej časti kadeti po slabšom výkone doma so Žilinou prehrali, ale v nedeľu s Považskou Bystricou ukázali, že sa vedia zmobilizovať proti dobrému súperovi, ktorého v závere zápasu porazili.

SP. NOVÁ VES. V regionálnych súťažiach kadeti Spišskej Novej Vsi „B“ si ľahko poradili s Tydamom Košice, mladší žiaci vyhrali vysokým rozdielom s Rožňavou, mladšie žiačky ŠKBD doma jeden zápas vyhrali a druhý s YA 2002 Košice prehrali.

DL Kadeti – nadstavbová časť:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Academic Žilina 58:85 (25:47), Javorský 13, Bigoš 12, Vodila 10, Markulík 10, Susa 4, Dzurňak 4, Muránsky 2, Ovčiarik2

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Považská Bystrica 79:71 (39:46), Bigoš 25, Javorský 16, Petrovič 16, Vodila 11, Susa 9, Markulík 2

Ján Pirník - tréner SNV: „Zápas proti lídrovi súťaže Žiline sme začali veľmi ustráchane. Prvý polčas sme hrali až s príliš veľkým rešpektom a slabou ofenzívnou činnosťou. V defenzíve sme sa snažili, ale súper bol fyzickejší a lepšie pripravený. V druhom polčase po dohovore v kabíne chlapci pristúpili k tretej štvrtine zodpovednejšie a túto časť v zápase dokázali zvíťaziť. Viac sme začali bojovať a hlavne sme chceli hrať. Štvrtá štvrtina bola už len dohrávaná, do hry nastúpili všetci chlapci. V mužstve máme veľa maródov, zranených hráčov a týchto postupom času pribúda. K tomu pribúda problémová tréningová dochádzka, postupne sa to zlepšuje, ale stále nie je to ono, hlavne u vysokých hráčov. V zápase s Považskou Bystricou chlapci hrali bojovne, hlavne v obrane. Nepustili sme hlavne dvoch vysokých hráčov súpera do streleckých koncertov v útoku. Dali sme 79 bodov, nakoniec to stačilo, nebolo to zlé, nebolo to málo. V posledných zápasoch bol konečne bojovný výkon každého jedného člena kolektívu. Ťahúňom celého kolektívu bol nás hráč Bigoš, je to momentálne náš najlepší hráč. V zápase sa k nemu pridali ďalší chlapci, čo nám pomohlo k tomu, aby sme zvíťazili. “

Regionálne súťaže:

Kadeti – dvojzápas – Erich Korfanta, Mgr- tréner:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves B – TYDAM Košice 102:25 (49:9), Kostelník 19, Slivka 18, Kozák 17, Lazar 13, Korfanta 13, Tomajko 11, Broško 6, Novák 5

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves B – TYDAM Košice 77:19 (40:7), Slivka 22, Kozák 18, Kostelník 13, Novák 6, Tomajko 6, Korfanta 6, Broško 3, Lorko 2

Mladší žiaci - dvojzápas:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Rožňava 107:45 (62:16), Korfanta 24, Stanko 16, Susa 14, Kozel 12, Cvengroš 11, Javorský 8, ...

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Rožňava 118:50 (66:30), Javorský 18, Korfanta 15, Kontroš 13, Jaroš 12, Holotňák 1

Radoslav Karabín – tréner SNV: „Súper je z kategórie ľahších. Musím vyzdvihnúť kvalitu hráča č. 4 - Rakai Filip. Pokúšali sme sa ho ubrániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. To sa nám sčasti darilo. Dokázali sme efektívnejšie premieňať šance, pretože súper robil v obrane veľa chýb.“