Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Zo šiestich bodov doma získali florbalistky štyri

V sobotu a v nedeľu Kométa Spišská Nová Ves hrala na domácej palubovke posledné zápasy florbalovej extraligy.

Florbalistky mieria do play-off. Reprezentantky Kométy Spišská Nová Ves v extraligovej premiére budú hrať v nadstavbovú časť súťaže.Florbalistky mieria do play-off. Reprezentantky Kométy Spišská Nová Ves v extraligovej premiére budú hrať v nadstavbovú časť súťaže. (Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Realizačný tím počítal so ziskom šiestich bodov, nestalo sa tak, pretože kolektív dievčat hral s poslednými tímami tabuľky a určite tieto družstvá podcenil a to sa v zápasoch vypomstilo.

Dobré výkony

V oboch zápasoch doma Kométa hrala výborne iba v posledných tretinách. „Zápas s Bratislavou sa pre nás nezačal dobre, podcenili sme súpera a prispôsobili sme sa jeho tempu. Dve tretiny sme nehrali nič, potom po ostrejšej mojej reakcii v šatni po druhej tretine, dievčatá nastúpili do tretej tretiny s hrou, akú som si predstavoval v celom zápase. Za nepriaznivého stavu 2:5 stiahli zápas na šesť ku šesť. Za stálej našej prevahy dievčatá nepremenili množstvo šancí a potom sa zápas predlžoval.

Po chybe našej brankárky po tridsiatich sekundách predĺženia sme zápas prehrali. Počítali sme so ziskom troch bodov , nie som s tým spokojný. V družstve pretrváva herná kríza , ktorá sa preniesla aj do zápasu proti Modre. V Modre sme jednoznačne vyhrali osemnásť ku dvom a doma po dvoch tretinách bolo dva ku dvom. Triasli sme sa o výsledok a až v tretej tretine dievčatá trošku pridali a nakoniec zápas vyhrali. Modra v zápasoch inkasuje veľa gólov, výsledok, ktorý získala u nás je pre nich lichotivý.

Zápas z našej strany bol slabý, hernú krízu musíme riešiť a musíme ju pred Play off odstrániť. Do konca sezóny nám zostáva už len jeden zápas a preto nedostatok v našej hre musíme riešiť, aby sme v Play off nevyhoreli,“ uviedol tréner Kométy Spišská Nová Ves Jozef Grega.

Kométa Spišská Nová Ves hrá posledný zápas 8.februára v Prešove a potom nasleduje Play off na tri víťazné zápasy, z ktorých prvé dva zápasy hra Kométa vonku.

Výsledky:

Kométa Spišská Nová Ves – Hurikán Bratislava 6:7x (1:3,1:2,4:1,0:1), Hudáková Pavlína 3,Hudáková Kristína, Sulovská, Marcinková

Kométa Spišská Nová Ves – Blueberries Modra 6:3 (1:0,1:2,4:1), Hudáková Pavlína 2, Hudáková Kristína 2, Červenková, Marcinková.