Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Výborný výkon dvojičiek Hudákovcov

Posledné florbalové kolo základnej časti Extraligy sa hralo v Prešove.

V play off s Prešovom. Základná časť FBK Kométa Sp. Nová Ves skončila.V play off s Prešovom. Základná časť FBK Kométa Sp. Nová Ves skončila.(Zdroj: Jozef Petruška)

Hráčky Kométy Spišská Nová Ves v domácom prostredí zápas s Prešovom vyhrali a preto cestovali do Prešova s cieľom dosiahnuť čo najlepší výsledok aj v odvete.

SP. NOVÁ VES. Podarilo sa im zápas v Prešove vyhrať. Nebol to ľahký súper, pretože v poslednej tretine domáce hráčky otočili nepriaznivý stav a dostali do vedenia. V posledných desiatich minútach Spišiačky dali dva rozhodujúce góly a zápas vyhrali. V zápase v Prešove hrali fantastický zápas dvojičky Hudákové, z ktorých Kristína strelila šesť gólov a na víťazný gól nahrávala. Jej sestra Pavlína mala päť asistencií. Spolu získali dvanásť bodov v kanadskom bodovaní. Po jednej asistencii si pripísali Majkuthová a Grossová.

FBC Prešov – Fbc Kométa Spišská Nová Ves 6:7 (1:1,1:4,4:2), Kristína Hudáková 6, Suľovská

Jozef Grega- tréner SNV: „Do zápasu sme išli s cieľom zlomiť hernú krízu po posledných zápasoch a uhrať prijateľný výsledok. V prvej časti hry sa hral z našej strany dynamický florbal vo vysokom tempe, čo znamenalo remízový stav pred druhou časťou hry a možnosť odskočiť súperovi. To sa aj podarilo, keď sme Prešov pritlačili a vlastne takmer k ničomu nepustili, do šatne sme odchádzali za stavu 2:5. Daný výsledok nás upokojil a v tretej časti hry sme upustili z tempa, čo Prešov za desať minút dokázal využiť k dokonalému obratu na 6:5. Senzačný obrat zápasu zo strany Prešova sa však nekonal, nakoniec sme strelili ešte dva góly a výsledok ustrážili. Jednoznačnou hviezdou zápasu sa stala Kristína Hudáková, ktorá strelila 6 gólov a na siedmy nahrávala Suľovskej. Celkový dojem zo zápasu je výborný, v danom zápase sme splnili vytýčené ciele. Celé družstvo hralo zodpovedne a obetavo, do Play Off budeme vstupovať proti Prešovu, dúfame že podobné výkony zopakujeme aj tam a postúpime do semifinále.“

Po základnej časti sa Kométa Spišská Nová Ves stretne v play-off s Prešovom v dvoch zápasoch v Prešove 22. a 23.februára 2014 a tretí zápas je plánovaný 1.marca 2014 o 18.hod. v Športovej hale v Spišskej Novej Vsi.