Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Novoveské volejbalistky hrali striedavo

Úspešná volejbalová sobota a čierna volejbalová nedeľa.

Bez setu s Komárnom. Spišiačky si doma bez problémov poradili s posledným celkom tabuľky. Nedarilo sa im s Paneurópou.Bez setu s Komárnom. Spišiačky si doma bez problémov poradili s posledným celkom tabuľky. Nedarilo sa im s Paneurópou. (Zdroj: Jozef Petruška)

V sobotu v domácom zápase vyhrali v extralige žien Spišiačky nad mladými hráčkami z Komárna bez straty setu 3:0. Rovnako bez straty setu vyhrali juniorky doma nad Žilinou 3:0 a 3:0. V nedeľu prehrali ženy v Bratislave s Paneurópou 1:3 a kadetky podľahli Snine doma 0:3 a 0:3.

SP. NOVÁ VES. Hoci výsledok je jednoznačný a Spišiačky získali s posledným družstvom tabuľky 3 body a nestratili ani set, samotný priebeh zápasu až tak jednoznačný nebol.

Zlý druhý set

Prvý set sa hral plne v réžii domácich hráčok. Potom Komárňanky hrali v 2. sete do stavu 22:15 prím, avšak nezvládli jeho koncovku. To ich poznačilo i do tretieho setu, ktorý prehrali podobne ako ten prvý. Spišiačky vyhrali zaslúžene a už teraz myslia na zápas s Paneurópou v nedeľu, ktorý veľa napovie o konečnom umiestnení po 2. časti.

Výsledok, extraliga, ženy, 2. časť – 7. kolo: VK Spišská Nová Ves – VC UJS Komárno 3:0 (14, 25, 18), Sandtnerová 4, Povrazníková 8, Zaťková 5, Yordanska 12, Olejníková 4, Sikora 15, libero Jagodzinska (Mikušová 0, Urbanová 1).

Ondrej Spišák, tréner Spišskej Novej Vsi: „Prvý a tretí set sa niesol v réžii našich .hráčok, kde sme sústavným tlakom na podaní a v útoku nútili súpera robiť chyby. V druhom sete sme poľavili v koncentrácii do stavu 10 slabým chybovým útokom a do stavu 15 aj zlým príjmom. Od stavu 15:22 sme išli na maximum rizika na podaní a v útoku, čo sa ukázalo ako rozhodujúce.“

Výsledok, extraliga, ženy, 2. časť – 8. kolo Paneurópa Bratislava - VK Spišská Nová Ves 3:1 (-22, 23, 25, 24)
Zápas trval: 126 minút, rozhodovali: Sloboda, Smolko, 50 divákov.

Karty sú rozdané pomerne jednoznačne a akákoľvek výhra Spišiačok v Bratislave by zasunula Paneurópu pod nich. Nestalo sa tak, ale vlastnou vinou. Spišiačky začali veľmi dobre a prvý set vyhrali vcelku jasne. Potom začali robiť nevynútené chyby, čo využili smečiarky súpera na body proti nám. Hoci Yordanska bodovala zo všetkých síl (a nebola sama), napokon to na víťazstvo nestačilo. Vo druhom, treťom i poslednom sete mali v koncovke, aj keď so šťastím vždy navrch hráčky Paneurópy. Je pravda, že im v tom Spišiačky doslova „pomáhali“, pretože viedli vo 4. sete už 19:11, aby tento stav Bratislavčanky otočili šnúrou 10 bodov na 21:19 vo svoj prospech a set vyhrali v koncovke 27:25.

Ondrej Spišák, tréner Spišskej Novej Vsi: „Po prvom vyhratom sete, kde sme dodržali všetky taktické pokyny a s prehľadom ho vyhrali, sme od 2. setu nedokázali dostatočne zatlačiť 2 prihrávajúce hráčky súpera. Problémy sme mali pri obrane na sieti – blok, kde sme nedokázali ubrániť Kručovskú stredom a Golitkovú diagonálne. K týmto činnostiam, aj keď sme viedli dostatočným rozdielom, sme zlyhali na prihrávke. Bojujeme však ďalej, s Pezinkom vo štvrtok 20.2.2014 doma chceme vyhrať.“

Juniorky bez problémov

S predposlednou Žilinou, ktorá prišla iba so siedmimi hráčkami, nemali domáce juniorky žiadny problém a dominovali v oboch zápasoch. Okrem Novákovej hrali aj všetky extraligistky a tréner dal možnosť hrať všetkým dievčatám na striedačke, pričom si vyskúšali viaceré taktické varianty. Výhrami si juniorky upevnili 3. miesto v tabuľke.

VK Spišská Nová Ves – VO AC Uniza Žilina 3:0 (18, 18,16), 3:0 (14, 22, 12).

Zdenek Hauer, tréner junioriek Spišskej Novej Vsi: „Juniorky nastúpili proti predposlednej Žiline, ktorá pricestovala len so 7 hráčkami, s povinnosťou uhrať dve víťazstvá so 6 bodmi. To sa nakoniec podarilo a bez straty setu. Proti slabému súperovi si zahrali všetky hráčky.“

Na rozdiel od junioriek, prišiel ku kadetkám do haly líder tabuľky – Snina. Sninčania prišli v plnej paráde už deň predtým a videli aj extraligový zápas s Komárnom. Hostia nenechali nič na náhodu a hoci domáce dievčatá predviedli veľmi slušný výkon, zlyhali (podobne ako ženy) v koncovkách setov. V prvom zápase v prvom sete za stavu 23:23 pokazili naše kadetky podanie a bolo po sete. V druhom zápase mali Spišiačky v druhom sete 4 setboly (viedli 24:21) a v treťom sete dokonca 6 setbolov (viedli 24:19), ale nepremenili ani jeden. Inak sa ale hral veľmi dobrý a bojovný volejbal na oboch stranách.

Výsledky, OM Kadetky – 9. kolo: VK Spišská Nová Ves – MVK Snina 0:3 (-23,-21,-15), 0:3 (-15,-24,-25)