Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana

V PFL sa začali záverečné boje o titul i udržanie

Desať súťažiacich celkov je rozdelených do dvoch skupín po päť účastníkov podľa bodov získaných v základnej časti.

Michal Šproch odštartoval kanonádu Starej školy.Michal Šproch odštartoval kanonádu Starej školy.(Zdroj: mn)

V Podtatranskej futsalovej lige (PFL) už šlo naozaj o všetko.

POPRAD. Valentínsky večer v Aréne Poprad najprv odštartovali boje tímov bojujúcich o udržanie sa v lige. V nich si úspešne počínali celky Do Počtu! a OV SZM 1983, voľno mali hráči FK Poprad U19. O 20.00 hod. odštartovali neľútostné súboje o titul. Vynikajúci zápas predviedli mužstvá Neo Poprad a FK Levoča. V druhom meraní síl si veľký favorit na prvenstvo v podobe Starej školy hladko poradil so Slovanetom Poprad. Na svoj prvý zápas zatiaľ čakal favorizovaný celok Futsal Team Union Poprad. V Aréne Poprad bude PFL pokračovať 2. kolom nadstavby v piatok 28. februára od 17.00 hod.

Skupina o záchranu:

Orságh Veľká Team - Do Počtu! 5:7 (3:4), góly: 11., 14., 19. a 28. Belohorec, 46. Kašper - 3. a 50. Sova, 8. a 42. Bednarčík, 4. Andraš, 10. Šavel, 25. Gaborčík.

V základnej skupine vyhrali Veľčania nad svojím piatkovým súperom najtesnejším rozdielom 2:1. Už prvý zápas „play-off“ naznačil, že boje v nadstavbovej časti budú veľmi vyrovnané a dramatické. Presvedčili sa o tom hráči tímu Do Počtu!, ktorí si od úvodného hvizdu rozhodcov vybudovali dostatočný gólový náskok, o ktorý takmer prišli. Po góle Šavela z 10. min. na 0:4 pre hostí prišla veľmi rýchla odpoveď z kopačky Adama Belohorca. Ten ešte do prestávky pridal ďalšie dva zásahy a vrátil Orságh Veľká Team do zápasu. Po prestávke Do Počtu! znova súperovi odskočili, ale veľký večer Belohorca pokračoval, keď svojím štvrtým gólom znížil na 4:5 z pohľadu Veľčanov. Kapitán Bednarčík presnou strelou v 42. min. vrátil pokoj na lavičku Do Počtu!, ale Kašper štyri minúty pred koncom stiahol náskok opäť na jeden gól. V záverečnej dráme sa po druhý raz trafil Sova a mužstvo Do Počtu! si po piatich prehrách v rade pripísalo do tabuľky tri body.

V. Slavkov - OV SZM 1983 5:10 (2:3), góly: 10. a 28. Josko, 25. a 28. Szucs, 1. M. Kaleta - 8., 38., 40. a 49. Polák, 12. a 28. Segľa, 15. a 31. Duda, 31. M. Grutka ml., 46. Vasiľko.

Veľký Slavkov túžobne vyzeral v súboji s OV SZM 1983 prvé body sezóny. Slavkovčania začali veľmi dobre, už v 1. min. sa presadil Miro Kaleta. Za OV SZM zrovnával stav na 1:1 - kto iný ako Jožo Polák. Veľký Slavkov sa nevzdával a po góle Joska opäť viedol, no OV SZM ešte do polčasu otočilo vývoj stretnutia vo svoj prospech. V 28. min. sa diali veci. Slavkov nielenže vyrovnal, ale dokonca opäť viedol o jeden gól. Jeho strelcom ale v ďalšom priebehu zápasu zvlhol pušný prach a do čierneho triafali už len hráči OV SZM 1983, ktorí ich napokon dali až 10 a do nadstavby vykročili pravou nohou.

Skupina o titul:

FK Levoča - Neo Poprad 2:5 (1:0), góly: 4. Ferenc, 47. Vojtuš - 40. a 49. Hazrolli, 42. a 49. Badzik, 43. Hudák.
Mimoriadne dramatický priebeh videli diváci stretnutia medzi Neo Poprad a horúcim želiezkom v ohni v podobe FK Levoča. Levočania sa do svojho súpera pustili bez rešpektu a už v 4. min. sa presadil nebezpečný strelec Ferenc. Levoča k hráčom Neo Poprad dobre pristupovala a najtesnejší rozdiel skóre vydržal až do 40. min., kedy sa Hazrollimu podarilo po peknej kombinačnej akcii vyrovnať. Levočania po góle na 1:1 znervózneli a v krátkom slede inkasovali ďalšie dva góly. Atmosféra na ihrisku hustla, Levočania sa nebojácne tlačili do zakončenia a v 47. min. z nariadenej penalty znížil na 2:3 Vojtuš. Následne sa „domáci“ odhodlali k hre bez brankára, v ktorej inkasovali ešte dvakrát a po výsledku 2:5 pre Neo Poprad patril potlesk divákov hráčom oboch tímov.

Slovanet Poprad - Stará škola 0:13 (0:4), góly: 12., 13., 37. a 49. Šproch, 15., 22., 42. a 48. Renner, 9. a 49. Durian, 27. a 41. Kšenzakovič, 46. Pitoňák.

Favorit tohto stretnutia bol jasný ešte pred úvodným výkopom. Stará škola poškuľuje po celkovom víťazstve v súťaži a Slovanet po jednoznačnom priebehu stretnutia rozstrieľala 13:0, i keď polčasový výsledok 4:0 až takýto výprask nenaznačoval. S ľahkosťou hrajúci futsalisti Starej školy bavili divákov pohľadnými kombinačnými akciami, na konci ktorých boli až štyrikrát Michal Šproch a Dušan Renner. Brankár Huszárik za svoj chrbát nepustil ani jeden pokus Slovanetu a udržal si čisté konto.