Gelnickí hokejisti predivedli doma smutnú rozlúčku

Rozlúčka nevyšla. Gelničania sa chceli so sezónou rozlúčiť doma víťazstvom, no zlyhali v poslednej tretine. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|20. feb 2014 o 00:00

V záverečnom domácom majstráku Gelničania nestačili doma na Sabinov.

GELNICA. Seniorské mužstvo Gelnice odohralo v sobotu posledný domáci zápas, keď v dohrávke štvrtého kola hostilo druhýkrát v sezóne na domácom ľade tradičného rivala zo Sabinova.

V prvých dvoch dueloch II. hokejovej ligy Východ boli úspešnejší Gelničania, keď vyhrali v Sabinove 8:5 a doma 4:3.

A tak 220 divákov čakalo na štadióne Petra Bindasa víťaznú rozlúčku so sezónou 2013/2014. Úvod zápasu tomu nasvedčoval.

Domáci hokejisti, nabudení dobrou predzápasovou náladou v kabíne, mali hneď od prvých minút územnú prevahu. Tú zúročil v 10. minúte prvej tretiny efektným blafákom kapitán mužstva Lukáš Laškody.

V 14. minúte sa zrodila v presilovke 5:4 najkrajšia akcia domácich, keď po osi Kostyšák – Petričko si z pozície obrancu nakorčuľoval pred bránku hostí Dobranský a „...do prázdnej brány nedal hosťujúcemu Ferjovi šancu,“ opísal posledné domáce vystúpenie funkcionár Slovana Gelnica Marián Znak.

Smrtonosná tretia tretina

V druhej tretine sa hra vyrovnala, ale Gelničania mali niekoľko tutoviek, ktoré však neviedli k trojgólovému brejku. Potom prišla pre domácich doslova „smrtonosná“ tretia časť zápasu.

„V priebehu 85 sekúnd hostia otočili priam nepochopiteľne vo svoj prospech tromi gólmi. A to už začala na lavičke domácich nervozita. Zbytočné komentovanie takmer každého verdiktu rozhodcov, aj tvrdšie slová medzi chlapcami na lavičke spôsobili, že hostia v 59. minúte pri power play Goffom rozhodli o konečnom výsledku a svojich prvých troch bodoch v sezóne na ihrisku súpera. A tak už len musíme veriť, že najbližší víkend potvrdia v Brezne Gelničania konečné piate miesto II. hokejovej ligy Východ,“ dodal Marián Znak.

Výsledok, II. liga, Východ, dohrávka 4. kola: Gelnica – Sabinov 2:4 (2:0, 0:0, 0:4), L. Laškody, Dobranský.

Mládežnícky hokej: Dorast/juniori: Gelnica – Kežmarok 2:2 (2:1, 0:0, 0:1), Števlík 2.