Kľúčový duel volejbalistom Ľubovne vôbec nevyšiel

Sportnet|4. mar 2014 o 00:00

Volejbalisti Starej Ľubovne budú musieť ísť do baráže o udržanie extraligy.

STARÁ ĽUBOVŇA. Zápas volejbalovej extraligy mužov, ktorý mal pre domácu Starú Ľubovňu priniesť rozhodujúce tri body pre istotu 8. miesta, sa premenil na koncert hostí z Komárna.

Tí v doterajších zápasoch ťahali vždy za kratší koniec, ale sobotňajšie víťazstvo im priam padlo do lona.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie Komárnu. Rozdiel v kvalite hry veľký nebol, ale hostia hrali určite viac so srdcom a s väčšou vôľou po víťazstve.

Naši predviedli celkom slušné bloky, pravidelne bodoval najmladší Peter Malachovský, no z hry chlapcov bolo cítiť, že majú z víťazstva strach. Prvý set prehrali 21:25.

V druhom došlo k výraznému oživeniu po príchode nahrávača Maroša Kasperkeviča. V družstve zavládla bojovnejšia nálada, k víťazstvu v 2. sete bolo veľmi blízko, viedli už 24:22, ale zbabraný útok stredom siete spôsobil prehru v pomere 24:26.

Tretí set sa síce začal sľubne, domáci viedli 7:4, ale hostia umnou hrou, šikovnými „ulievkami“ do opusteného domáceho poľa posúvali aj tretí set i celý zápas k víťazstvu.

Baráži sa nevyhnú

Aby nepriazne osudu nebolo málo, nešťastne sa pod sieťou zranil Pavol Barlík, koncepcia hry sa totálne rozsypala a nádej na 8. miesto, zabezpečujúce účasť v play-off, je nulová.

Hráčom nemožno uprieť snahu o dosiahnutie lepších výsledkov, štart i pôsobenie v skupine o 7. - 9. miesto boli celkom úspešné, nezvládli však zápas roka a sú odsúdení bojovať o budúci extraligový ročník v baráži.

Škoda, káder bol poskladaný dobre, spojenie skúsenosti s dravou mladosťou však malo dosť výrazné trhliny.

Mnohé úplne zbytočné chyby hráčom nepridávali na správnej chémii družstva. Diváci boli vždy nápomocní, v zápase s Komárnom však aj oni akoby rezignovali a potlesku bolo neskutočne málo.

Hlasy trénerov

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „V prvých dvoch setoch sme urobili viac chýb ako súper, ktorý mal viac športového šťastia, hral viac srdcom ako my. Opäť sme robili strašne veľa chýb v dôležitých momentoch a to je kľúčové. Ten tretí set, to bolo rozsypanie sa celého mužstva, absolútne nikto nezabral, nepotiahli hlavne smečiari, ktorí majú zabrať v takých dôležitých momentoch. Škoda tej prehry, neviem, čo bude ďalej.“

Edmund Németh, tréner Komárna: „V kútiku duše som veril, že dokážeme vyhrať. Chlapci boli cez týždeň takí uvoľnenejší. Povedali sme si, že nemáme čo stratiť, tak ideme zabojovať. Chlapci podali perfektný, zodpovedný výkon. Veľmi ma teší, že vyhrali tento zápas a hlavne to, že za tri body.“

VKM Stará Ľubovňa - VK Spartak Komárno 0:3 (-21, -24, -14)

VKM Stará Ľubovňa: Feňo, Fecko, Pollák, Barlík, Malachovský, Mateusz Medrzyk, libero Maciej Medrzyk (Kasperkevič, M. Senko, Lacek).

VK Spartak Komárno: Demčák, Šmahel, Tomášik, Patúc, Kišš, Czápa, libero Čech (Demeter, Vavřinec, Zapala, Moravčík).