Junori sa zachránili

Posledný víkendový týždeň bol pre seniorov, juniorov a dorastencov veľmi namáhavý.

Juniori HK Spišská Nová Ves. Sezónu 2013/2014 začali veľmi zle, ale v jej závere zabojovali o záchranu a hrali aj o postup do play off.Juniori HK Spišská Nová Ves. Sezónu 2013/2014 začali veľmi zle, ale v jej závere zabojovali o záchranu a hrali aj o postup do play off. (Zdroj: jope)

Seniori hrali dva zápasy doma proti Bardejovu, juniori HK Spišská Nová Ves hrali kvalifikáciu o play off so Žilinou a dorastenci bojovali s Liptovským Mikulášom o štvrté miesto v tabuľke základnej časti, ktoré zaručovalo priamy postup do Play off dorastu.

SP. NOVÁ VES. Seniori skončili Play off s Bardejovom , juniori podľahli Žiline na zápasy 0:3 a dorastenci po víťazstve v Banskej Bystrici a získaní bodu vo Zvolene sa dostali v tabuľke na vytúžené štvrté miesto, ktoré im zabezpečilo oddych do 7.marca 2014 a čas na prípravu do Play off dorasteneckej ligy.
Žiaci ŠHT bojovali v nadstavbovej časti 1.ligy s rovesníkmi zo Zvolena, deviataci po dobrom výkone doma porazili Zvolen, ôsmaci, siedmaci a šiestaci svoje zápasy prehrali.

Výsledky:

Extraliga juniorov – kvalifikácia o Play off:

MsHK Žilina – HK Spišská Nová Ves 7:1 (2:1,4:0,1:0), Gonda – 1:0
MsHK Žilina – HK Spišská Nová Ves 4:3 (1:1,1:0,2:2), Gonda, Drozd, Osuský - 2:0.
HK Spišská Nová Ves – MsHK Žilina 3:9 (2:3,0:2,1:4), Skalický, Bednár, Findura – 0:3.

Michal Teplica – tréner SNV: „Do Žiliny sme cestovali v oboch zápasoch s pätnástimi hráčmi. Prvý zápas sa pre nás vyvíjal nepriaznivo, prehrávali sme 0:1. Vyrovnali sme , ale zase sme inkasovali. V druhej tretine nás domáci jasne prevýšili .Domáci vyhrali prvá zápas zaslúžene.

V druhom zápase sme podali lepší výkon. V poslednej tretine sme vyrovnali stav na tri ku trom. Pri hlúpom vylúčení sme však inkasovali štvrtý gól a prehrali sme. Som rád, že hráči, aj keď nás bolo veľmi málo, zabojovali a podali obetavý výkon.

Doma sme mali problémy so zložením kádra na zápas. Tento zápas sme nezvládli, pretože hráči mali nejaké fyzické resty po včerajšom zápase štvrťfinále 1.hokejovej ligy v Bardejove. Nastúpili sme len dvanásti a zápas sme prehrali. Máme teda po sezóne, ale aj tak sme radi, že sme sa vyhli baráži. Do budúcej sezóny je treba rozmýšľať nad tým, aby hráčov bolo v kádri viac. Blahoželáme Žiline k postupu do Play off.“

Extraliga dorastu – základná časť: HK Spišská Nová Ves – HC Košice 5:2 (0:1,2:1,3:0), Ondov 4,Chmeľ.

HK Spišská Nová Ves – HK Prešov 3:2 (0:2,2:0,1:0), Gavalier, Lesňák, Bodák.
HC 05 Banská Bystrica - HK Spišská Nová Ves 3:4 (1:2,1:1,1:1), Zwick 3, Ondov.
HKm Zvolen – HK Spišská Nová Ves 3:2x (2:2,0:0,0:0,1:0), Zwick, Štrauch.

Martin Šiška – tréner SNV: „Pred zápasom s Prešovom sme chlapcov upozorňovali na veľmi kvalitného súpera. Prešov disponuje vynikajúcimi hráčmi, ktorí hrajú aj v reprezentácii a v osobe trénera prišiel aj reprezentačný tréner. Chceli sme sa preto na nich pripraviť čo najzodpovednejšie. Úvod zápasu mal lepší Prešov, ktorý dokázal dvakrát skórovať a odskočil nám na rozdiel dvoch gólov. Stále sme našim chlapcom prízvukovali, aby boli trpezliví a čakali na príležitosť. V polovici zápasu sme dokázali súpera dorovnať a v závere sme šťastným gólom rozhodli o našom víťazstve. Ešte by som chcel dodať, že to bol z obidvoch strán vysoko taktický zápas, ktorý spĺňal kritériá dorasteneckého play off.

V Banskej Bystrici bol veľmi ťažký zápas , domáci disponovali veľmi dobrým kádrom. Do zápasu sme vstúpili zodpovedne, trpezlivo, čakali sme na našu príležitosť. Podarilo sa nám dvakrát skórovať, súper sa však na nás dotiahol. Podarilo sa nám vzápätí dať šťastnejší gól a takýto výsledok sme ubránili do konca stretnutia. Sme veľmi radi, že si nesieme tieto tri vzácne body. Pripravujeme sa na posledný zápas, dúfame, že náš veľký rival v súboji o štvrté miesto zakopne a my naopak vyhráme a podarí sa nám dostať do štvorky.

V poslednom zápase základnej časti sme nastúpili proti Zvolenu. My sme sa bili o štvorku, ktorá ide priamo do Play off.. Vedeli sme, že to bude boj do posledného zápasu, pretože Liptovský Mikuláš mal s nami body narovnako. Zápas sme začali veľmi dobre, podarilo sa nám streliť hneď dva góly, avšak súper nás svojou húževnatou hrou dobehol a zrovnal stav zápasu na 2:2. V druhej tretine mali chlapci trému na hokejkách, cítili, že je toto veľmi dôležitý zápas pre nás, že ho musíme vyhrať. Avšak nedarilo sa nám presadiť sa v útoku, robili sme zbytočné chyby v obrane. Zápas sa hral hore dole na obidve strany. Tretia tretina bola už taká opatrná, nechceli sme stratiť ten bod. V riadnom hracom čase sme tak ubránil i remízku. Do predĺženia sme šli s tým, že sme chceli získať ešte jeden bod , ale na začiatku sme urobili dva hlúpe fauly a ponúkli sme súperovi streliť víťazný gól.“

Športové hokejové triedy

1.liga starších žiakov:
U 15: HK Spišská Nová Ves – HKm Zvolen 5:3 (3:0,2:3,0:0), Pavol 2, Hrubizna, Kopnický, Horváth
Ladislav Karaffa – tréner SNV: „ Som rád, že sme zápas so Zvolenom vyhrali. Hodnotím ho, ako veľmi dobrý. Od začiatku sme boli lepším mužstvom, chlapci dodržiavali nami dané pokyny, prvú tretinu sme vyhrali tri nula. V druhej tretine sme sa uspokojili , začali sme ju hrať vlažne, čo súper využil na skorigovanie výsledku na rozdiel gólu. Po dohovore naši chlapci zlepšili pohyb, vrátili sa k hre z prvej tretiny, dali dva góly z presilových hier, čo je naša silná stránka. Chlapcom chcem poďakovať za bojovnosť a nasadenie. Verím, že keď budú pokračovať v hre, akú predviedli so Zvolenom, tak môžeme potrápiť každého súpera.“

U 14: HK Spišská Nová Ves – HKm Zvolen 1:6 (0:4,1:1,0:1), Krempaský
Klaudius Zekucia – tréner SNV: „Zápas sme začali vo vlažnom tempe a tomu zodpovedá aj výsledok po prvej tretine, ktorú sme prehrali rozdielom štyroch gólov. Potom sme chlapcom dohovorili a žiadali sme ich, aby pristúpili k zápasu zodpovednejšie, začali plniť naše pokyny. Prehrali sme päťgólovým rozdielom, o výsledku rozhodla prvá tretina, v ktorej bol súper lepší vo všetkých hokejových činnostiach. Potvrdila sa pravda, že hokej sa hrá celých šesťdesiat minút a nie štyridsať minút.“

1.liga mladších žiakov:
U 13: HKm Zvolen – HK Spišská Nová Ves 4:2 (0:1,0:1,4:0), Novák, Džerenga
Ján Bednár – tréner SNV: „Prvé dve tretiny sme zhodne vyhrali 1:0, ale s hrou som nebol spokojný. Domáci mali hru v rukách, ale nás držal v zápase brankár Krempaský. V tretej tretine sme si dali vlastný gól na 2:2. Domácich to naštartovalo a ukázali väčšiu snahu o dosiahnutie víťazstva. V závere sme hrali bez brankára, mali sme veľkú príležitosť vyrovnať. Tú sme nepremenili a následne sme inkasovali gól do prázdnej brány.“
U 12: HKm Zvolen – HK Spišská Nová Ves 11:1 (2:0,7:1,2:0), Šarišský
František Gonda – tréner SNV: „Stále sa trápime s chorobami, veľa hráčov nám treba nahradiť mladšími hráčmi. Náhradníci z nižšieho ročníka nemajú ešte takú výkonnosť ,aby nahradili hráčov na maródke. Ale aj výkonnosť hráčov, ktorí za nás hrajú sa nedá porovnať s výkonnosťou prvých dvoch pätiek súpera. U našich hráčov chýba bojovnosť a maximálne nasadenie v zápase, chýba zdravá ctižiadosť vyhrať, alebo dosiahnuť dobrý výsledok. Dnešným chlapcom chýba nadšenie z hry a chuť po víťazstvách, nedokážu sa prinútiť k tvrdej práci už na tréningu, alebo následne v zápase. Súper veľmi dobré využil našu nedôslednosť v osobných súbojoch aj to, že sme od polovičky zápasu mali v bráne mladšieho brankára. Strieľal s každej pozície a premieňal množstvo šancí, čo sme my nedokázali eliminovať, boli sme odovzdaným súperom. Z tohto zápasu nemôžem vybrať nič pozitívne pre ďalšiu prácu. Najviac sme sklamaní z toho, že hráčov taký negatívny výsledok vôbec netrápi.“