Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Šesťbodový cieľ splnili

Mladé volejbalistky odohrali majstrovské zápasy na ihriskách súperiek.

SP. NOVÁ VES. Juniorky majú dobre rozohranú svoju súťaž s postupom na majstrovstvá Slovenska. Do Banskej Bystrice išli v plnej sile a ako mierne favoritky, čo ziskom šiestich bodov aj potvrdili.

Dve jednoznačné víťazstvá optimálne herne naladených dievčat zo Spiša. V dobrej nálade a pre šesť bodov odcestovali hráčky do Banskej Bystrice.

„Keďže sa nehrala ženská extraliga, tak aj s Veronikou Novákovou, Kamilou Zaťkovou a Bibou Urbanovou. Priebeh oboch zápasov kopíroval kvalitu družstiev i postavenie v tabuľke. S jedinou zápletkou, a to keď Spišiačky prehrávali v prvom sete druhého zápasu 5:15, sa na ihrisku vystriedali všetky hráčky,“ uviedol tréner VK Sp. Nová Ves Zdenek Hauer.

Výsledok, I. liga, juniorky – 14. kolo: ŠVK Tatran Banská Bystrica – VK Spišská Nová Ves 0:3 (-21,-21,-13), 0:3 (-21,-10,-7).

Na rozdiel od junioriek, kadetky už svoju šancu na postup na M-SR prepásli, ale aj tak išli do Vranova zabojovať o výsledok a o body. Podarilo sa a doniesli si 5 bodov.

„Zápasy kadetskej ligy vo Vranove priniesli ďaleko kvalitnejší volejbal i výsledkové zápletky. Začiatok prvého zápasu vyznel jednoznačne pre Vranovčanky. Výborne prihrávali a útočili, tlačili servisom a výborne hrali v poli.

Nemali sme v tomto úseku hry žiadnu zbraň, ktorou by sme ich mohli ohroziť. V prvom i druhom sete sme neustále prehrávali a do hry nás dostala až úspešná koncovka druhého setu, keď pri podaní Adi Dulíkovej sme uhrali 6 bodov i celý set. Od tohto momentu sa akoby všetko vymenilo. Sebavedomie, kvalita, nasadenie, atmosféra i body. Do konca zápasu sme boli herne lepší a zápas dotiahli k víťazstvu 3:1.

Druhý zápas bol ako porekadlo „Každý chvíľku ťahá pílku“. Našťastie všetko vychádza a nové hráčky na ihrisku sa chytajú. Premiéru v kadetskej lige si v týchto momentoch odkrútila Simona Denešová a rozhodne nesklamala. Konečný výsledok však stojí na Natálií, Kamile a Bibe. Bez ohľadu na výsledky sme odohrali vo Vranove dva kvalitné zápasy a pre 5 bodov, ktoré sme získali sme siahli na dno fyzických i psychických síl, koncentrácie a herného umenia.

Zápasy priniesli niekoľko zaujímavostí, okrem už spomínanej premiéry Simony Denešovej, aj Kamilu Zaťkovú na prihrávke (dobre zvládnutej) a nášho asistenta Laca Ďuriška ako hlavného rozhodcu, lebo ten delegovaný neprišiel,“ skonštatoval tréner Hauer.

Výsledok, OM kadetky – 8. kolo: MŠK Vranov –VK Spišská Nová Ves 1:3 (19,-23,-18,-23), 2:3 (-15,-17,14,-23,-5).