Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Futbalové majsterky zo Spiša

Ženský futbalový tím zo Spiša dosahuje za krátke obdobie existencie obrovské úspechy. Pribudol k ním ďalší majstrovský.

Majsterky Slovenska z FK Spišská Nová Ves. horný rad zľava: Peter Jurjak- tréner ,Viktória Polláková, Michaela Kozáková, Michaela Mazúrová, Mária Mikolajová, Karolína Dovalová, Mária Olekšáková, trénerka Mária Drabová. Dolný rad zľava: Laura Luščíková, Ma(Zdroj: fk)

SP. NOVÁ VES. Slovenský futbalový zväz organizoval Otvorené halové majstrovstvá Slovenska žiačok v Púchove. Na halových majstrovstvách Slovenska súťažilo 16 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín po osem družstiev.

V skupine všetko vyhrali

V skupine A dievčatá Spišskej Novej Vsi zvíťazili nad všetkými súperkami takto: FK Spišská Nová Ves – Trenčianske Teplice 1:0, Šala 3:1, Trenčín 5:0,Slovan Bratislava 1:0, Bziny 4:2, Povoda 5:0, Radvanská 4:0. Získali 21 bodov s celkovým skóre 23:3.

Vo finále sa stretli s víťazom skupiny B Hornou Nitrou. Finálové stretnutie skončilo v riadnom hracom čase 1:1 a na pokutové kopy vyhrali žiačky Spišskej Novej Vsi 4:3. Žiačky Futbalového klubu Spišská Nová Ves sa stali Majsterkami Slovenska v halovom futbale. Baník Horná Nitra skončil na druhom mieste, Slovan Bratislava bol tretí a Žilina štvrtá.

V B- skupine bojovali družstvá Michalovce, Žilina, Bojná, Bardejov, Ružomberok, Humenné, Horná Nitra a Dubnica.

„Na týchto majstrovstvách v halovom futbale Slovenska nás čakala neľahká úloha. V našej skupine sme mali najťažších súperov, no dievčatá to nezlomilo, zmobilizovali sa, bojovali kolektívne a pridali do toho srdiečko. Myslím si, že titul majsteriek získali právom, pretože to, čo dokázali na ihrisku, tak to bolo niečo fantastické. Preto im spoločne s trénermi Jurjakom a Gorbárom chceme za klub a mesto poďakovať za dobrú reprezentáciu a popriať im veľa ďalších športových úspechov,“ povedala po úspešnom turnaji trénerka FK Spišská Nová Ves Mária Drábová.

Za FK Spišskú Novú Ves skórovali: Mária Mikolajová – 6 gólov, Katarína Korfantová 4, Karolína Dovalová 4, Michaela Mazúrová 2, Viktória Polláková 2, Mária Olekšáková 2.

Za najlepšiu hráčku na halových majstrovstvách Slovenska bola vyhlásená hráčka Futbalového klubu Spišská Nová Ves Mária Mikolajová.