Mestské derby vyznelo jasne v prospech Unionu

Druhé kolo nadstavby PFL prinieslo aj vypäté emócie, ktoré museli krotiť červené karty.

Peter Beller (s loptou). Proti Neo Poprad dosiahol hetrik.Peter Beller (s loptou). Proti Neo Poprad dosiahol hetrik. (Zdroj: mn)

POPRAD. Favorit na zisk titulu Union Poprad v súboji s rivalom Neo Poprad nezakopol. V zápase Slovanetu a Levoče sa obaja súperi neustále preťahovali, až sa stretnutie šťastnejšie skončilo pre Levočanov. Tím Do Počtu! ukázal, ako sa v posledných sekundách otáča zápas. Veľký Slavkov je stále bez bodu. Toto kolo by sa dalo nazvať konštrukčné, keďže v každom dueli strelci neustále triafali do konštrukcie bránky. Tentoraz mali voľno tímy OV SZM 1983 a Stará škola. Najbližšie sa hráči a priaznivci futsalu stretnú v Aréne Poprad v piatok 14. marca.

Výsledky 2. kola nadstavby PFL: Skupina o záchranu:

V. Slavkov - Orság Veľká Team 1:11 (0:6)
Góly: 17. Petrík - 15., 24., 26. a 48. Kašper, 20., 26. a 29. Mlynár, 2. a 17. Diabelko, 10. Ferenčák, 33. Belohorec.
Súboj posledného s predposledným vyznel jasne v prospech Veľkej. Tá už od začiatku nebezpečne hrozila a hneď v 2. minúte sa dostala do vedenia zásluhou Diabelka. Veľký Slavkov v súťaži nezískal ešte ani bod a v základnej časti inkasoval najviac gólov - až 69. Jeho strelci navyše aj v piatok večer triafali len do konštrukcie brány Veľčanov a tak už do polčasu inkasovali poltucet. Ani po prestávke sa obraz hry nezmenil, Slavkovčanom nepomohla ani bratská výmena na poste brankára, keď mali aj športovú smolu - dali si až tri vlastné góly. Ani tentoraz sa povestnej „desiatke“ nevyhli a zápas sa pre nich skončil už 11. prehrou v súťaži. V drese Orság Veľká Team to v piatok večer strieľalo Michalovi Kašperovi so 4 gólmi a Michalovi Mlynárovi, ktorý dosiahol hetrik.

FK Poprad U19 - Do Počtu! 5:6 (3:2)
Góly: 21. a 36. Mátray, 14. Bonk, 22. Macko, 41. Novotný - 4. a 29. Kopkáš, 25. a 50. Gaborčík, 36. Šavel, 50. Sova.
Druhý zápas v barážovej skupine odohrali futsalovo disponovaní futbalisti Popradu do 19 rokov a duchom nezlomný tím Spišskej Belej Do Počtu! Vstup do duelu mali lepší hráči mužstva Do Počtu!, ktorí sa ujali vedenia tiahlou strelou Kopkáša. Mladí popradskí futbalisti sa rozbiehali pomaly, ale postupne tromi gólmi v rade otočili skóre vo svoj prospech. Mrzieť ich môže inkasovaný gól pár sekúnd pred odchodom na prestávku. Vyrovnaný súboj ešte viac zdramatizoval v 29. minúte svojím druhým gólom Kopkáš - 3:3. Na 4:3 pre FK Poprad U19 dával taktiež dvojgólový Mátray, ale ešte ani neutíchla radosť a bolo 4:4. Aj do tretice naklonil misky váh na stranu Popradu Novotný, no zápas sa schyľoval do dramatického finišu. V ňom tím Do Počtu! ukázal, ako sa otáča zápas hokejovým spôsobom. Ešte 10 sekúnd pred posledným hvizdom Popradčania vyhrávali 5:4, aby nakoniec prehrali 5:6. Deväť sekúnd pred koncom vyrovnal Gaborčík a definitívne K.O. mladíkom zasadil takmer s klaksónom Sova.

6. Do Počtu! 2 2 0 0 13:10 8
7. OV SZM 1983 1 1 0 0 10:5 6
8. FK Poprad U19 1 0 0 1 5:6 5
9. Veľká Team 2 1 0 1 16:8 4
10. V. Slavkov 2 0 0 2 6:21 0

Skupina o titul:

Futsal Team Union Poprad - Neo Poprad 7:3 (2:1)

Góly: 38., 44. a 50. Beller, 5. a 34. Rumančík, 25. Barabas, 45. Chyba - 13. a 42. Zeleňák, 48. Badzik.
O zápas večera sa postarali favorizované popradské celky Union a Neo. Vyčkávací futsal prerušil zásahom Rumančík, ktorý pohotovo dorazil brankárom Horváthom vyrazenú strelu do siete - 1:0. V 13. minúte zakončil trefou do šibenice po dlhom sóle Zeleňák - posila Neo Poprad z Liptovského Mikuláša. Oba tímy dobre bránili a tak sa šance rodili len veľmi ťažko. Jednu obrovskú spálili hráči Neo Poprad v samom závere polčasu, keď Badzikovu prihrávku vystihol brankár Alexa. Ten poslal do protiútoku Bellera, ktorý našiel pred bránou osamoteného Barabasa - 2:1 pre Union. Šachová partia pokračovala aj v druhom polčase. Superšancu na vyrovnanie nepremenil smoliar v modrých farbách Badzik, tiesnený zakončil len do konštrukcie bránky. Vzápätí prišiel trest z kopačky Rumančíka a na 4:1 zvyšoval výstavným zakončením Beller. Aj keď sa Zeleňákovi podarilo znížiť na 2:4, bol to opäť Beller, ktorý po individuálnej akcii skóroval po druhý raz v zápase. Na 6:2 zvýšil do prázdnej bránky Chyba. V samom závere ešte padli tri rýchle góly. Najprv korigoval stav na 3:6 z pohľadu Neo Marek Badzik, aby následne dovŕšil hetrik Peter Beller. Absolútnym vyvrcholením bola šarvátka po skončení zápasu, po ktorej sa červenalo - Lukáš Alexa, Milan Barabas (obaja Union) a Arben Hazrolli (Neo).

Slovanet Poprad - FK Levoča 4:5 (1:2)

Góly: 14. Vernarec, 28. Melničuk, 32. Tvaružek, 35. Slebodník - 22., 31. a 39. Brincko, 17. Ferenc, 48. Kašper.
V tomto zápase chceli naplno bodovať obaja súperi. V prvom polčase mali viac šancí na skórovanie hráči Slovanetu, ktorí sa napokon ujali vedenia gólom Vernarca. Levoča je majstrom obratov a ukázala to aj v 2. kole nadstavby. Najprv pohotovou strelou vyrovnal Tomáš Ferenc a ešte do polčasu ju poslal do vedenia Brincko. Po obrate strán vyrovnával v 28. minúte Melničuk, no už o tri minúty sa znova presadil Brincko - 2:3. O minútu nato vyrovnával aktívny Tvaružek. Vylúčenie hráča Slovanetu jeho futsalistov zomklo a v 35. minúte sa znova dostali do tesného vedenia zásluhou Slebodníka. Pevné nervy mali tentoraz aj Levočania. Svojím tretím gólom zrovnal krok s domácim Popradom Brincko, aby v 48. minúte zabezpečil zisk troch bodov pre FK Levoča Peter Kašper.

1. Union Poprad 1 1 0 0 7:3 8
2. Stará škola 1 1 0 0 13:0 6
3. Neo Poprad 2 1 0 1 8:9 5
4. FK Levoča 2 1 0 1 7:9 4
5. Slovanet Poprad 2 0 0 2 4:18 0