Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Gonda skončil prvý vo Zvolene

Vo Zvolene sa konali otvorené majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate seniorov.

Slavomír Gonda. Svoju kategóriu vyhral.Slavomír Gonda. Svoju kategóriu vyhral.(Zdroj: jgz)

V športovej hale IX. Základnej školy Tepličky vo Zvolene sa konali otvorené majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate seniorov, v rámci ktorých sa uskutočnilo aj 2. kolo pohára Stredoslovenského zväzu karate žiakov, ako súčasť 24. ročníka Karate Zvolen Cup.

POPRAD. Vyše päťsto štartujúcich z bezmála päťdesiatich klubov za účasti tímov z Rumunska, Srbska, Česka a Slovenska predpovedalo dobrú úroveň súťaže. Za Karate klub Shihan Poprad sa v majstrovskej súťaži predstavili Dana Lešová, ktorá v kategórii kumite žien do 55 kg skončila tretia a Slavomír Gonda, ktorý medzi mužmi nad 84 kg kategóriu vyhral a v kategórii Open skončil tretí. Obidvaja si tak vybojovali miestenky na marcové majstrovstvá republiky seniorov do Žiliny.

V pohárovej súťaži sa ako prví predstavili pretekári v súbornom cvičení kata. Tu sa najlepšie darilo Hugovi Hybenovi, ktorý medzi mladšími žiakmi vybojoval tretie miesto. Simona Bednarčíková medzi mladšími žiačkami, rovnako ako Vanesa Jankurová medzi staršími žiačkami a Bibiána Kopálová medzi mladšími dorastenkami z eliminačných bojov nepostúpili. V kategórii kumite medzi 5 až 7-ročnými dievčatami do 24 kg skončila Ema Zacharová bronzová a Veronika Jalowiczorová zlatá. Zlatú medailu si vybojovala aj Barbora Glatzová v kategórii nad 24 kg. Michaele Kromkovej a Simone Bednarčíkovej sa medzi mladšími žiačkami do 30 kg nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov, rovnako ako Adamovi Chudíkovi medzi mladšími žiakmi do 30 kg. V kategórii starších žiakov do 35 kg si Igor Hauser vybojoval striebro a Marko Jalowiczor bronz. Marekovi Tomajkovi sa tu z eliminačných bojov postúpiť nepodarilo. Stanislav Krajč svoj zápas o tretie miesto prehral a skončil tak hneď za medailovými priečkami, rovnako ako Jakub Kováč v kategórii nad 40 kg. Medzi mladšími dorastencami do 40 kg sa najlepšie darilo Filipovi Rejdovianovi, ktorý skončil tretí. Tomáš Gajan a Ondrej Zbell svoje zápasy o tretie miesto prehrali a taktiež skončili hneď za medailovými priečkami. V kategórii do 50 kg Jakub Jankura a Samuel Bednarčík z eliminačných bojov nepostúpili. Medzi mladšími dorastenkami nad 50 kg si Petra Píchová vybojovala bronz. Nedarilo sa tu Monike Pekarčíkovej, ktorá skončila v eliminačných bojoch. Rovnako v eliminácii skončil aj Martin Banáš medzi kadetmi do 63 kg. Posledné medaily a body do pohárovej súťaže klubov pre Popradčanov vybojovali za tretie miesta Katarína Kiktová medzi kadetkami do 54 kg a Karolína Kollárová nad 54 kg. Karate klub Shihan Poprad tak s troma zlatými, jednou striebornou a ôsmimi bronzovými medailami skončil na šiestom mieste. V pohári klubov po druhom kole sa Popradčania so štyridsiatimi dvoma bodmi delia s Farmexom Nitra o štvrtú priečku.