Dorastenci s postupovým mečbalom

V znamení play off zápasov pokračuje hokejový život na Spiši. Veľká pozornosť sa sústreďuje na extraligových dorastencov.

Zwick skončil v nemocnici. Branislav Zwick po zákernom faule hráča Liptovského Mikuláša bol prevezený do nemocnice. Našťastie všetko dobre dopadlo a Braňo je v poriadku.Zwick skončil v nemocnici. Branislav Zwick po zákernom faule hráča Liptovského Mikuláša bol prevezený do nemocnice. Našťastie všetko dobre dopadlo a Braňo je v poriadku. (Zdroj: jope)

Tí vstúpili do vyraďovacích bojov výborne.

SP. NOVÁ VES. V štvrťfinále extraligy dorastu Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš je po dvoch zápasoch stav série 2:0, ďalšie dva zápasy budú v Liptovskom Mikuláši. Žiaci športových hokejových tried bojovali neúspešne o majstrovské body s Martinom.

Výsledky:

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0,3:0,1:2), Zwick 2, Chmeľ, Ludányi

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0,2:0,0:0), Gavalier, Ondov

Martin Šiška – tréner SNV: „Do prvého zápasu Play off sme vstúpili troška opatrne, predsa len chlapci nemali dva týždne zápasovú prax a bolo to na ich výkone v prvej tretine aj vidieť. Postupne z nich však nervozita opadla. V druhej tretine sa nám podarilo skórovať, dali sme tri góly, odskočili sme súperovi. Poznáme však silu súpera a do tretej tretiny sme šli veľmi opatrne. Hneď prvé striedanie sme dostali gól a vzápätí ďalší. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo ustáť, hoci mal súper veľmi veľký tlak. Dokázali sme ešte štvrtý raz skórovať do opustenej brány. Zatiaľ je stav série 1:0, pripravujeme sa na zajtrajší zápas. Znova urobíme všetko preto, aby to pre nás dobre dopadlo.

Po výhre v prvom zápase sme do druhého zápasu nastúpili troška vlažnejšie. Súper bol v prvej tretine určite lepší a vypracoval si aj kopec šancí. Nás však podržal brankár Surák, ktorý nám bol oporou aj v druhej a tretej tretine. V druhej tretine sa nám podarilo skórovať dvomi gólmi. Mali sme aj presilovku päť na tri, ale sme ju nevyužili. Takisto sa v poslednej tretine naskytla šanca hrať v početnej výhode o dvoch hráčov aj Liptovskému Mikulášu, ale takisto túto príležitosť nevyužil. Mrzí ma len jedno, že s narastajúcim tlakom bol na nášho hráča spravený nešťastný faul a dopadlo to nepekne. Chlapec musel ísť do nemocnice, museli ho odniesť z ľadu na nosídlách. Dúfam, že bude v poriadku a pomôže nám ešte v ďalších bojoch o postup do semifinále.“.

Dušan Halahija, MHk 32 Liptovský Mikuláš:

„Ťažko sme sa v prvom zápase rozbiehali, sčasti únavou, sčasti bojazlivo, nebolo to také tímové, bolo tam z každého po troške. Dostali sme naše tri obligátne góly, potom sme začali hrať, ale už nám to na otočenie výsledku nevydalo. Šesťdesiat minút nám bolo málo.
Začiatok v druhom zápase sme mali dobrý, aj celá prvá tretina bola z našej strany dobrá. Vypracovali sme si aj veľa šancí, ale nepremenili sme. Brankár Spišskej Novej Vsi pochytal veľa našich gólových príležitostí. V druhej tretine to bolo také rozčerené, na ľade aj na striedačke, odišli sme s koncentráciou a to nebolo dobre. V tejto tretine sme inkasovali oba góly. V tretej tretine zobrali chlapci viac-menej spravodlivosť do vlastných rúk a to nie je nikdy dobré. Na to je tam na ľade iný človek. Ak nedáme gól, vyhrať nemôžeme.“

Športové hokejové triedy

1.liga starších žiakov – Východ – Stred:

U 15: HK Spišská Nová Ves - MHA Martin 1:10 (0:6,1:0,0:4), Karaffa.

Ladislav Karaffa - tréner SNV: „Zápas sa rozhodol v prvej tretine, keď naši chlapci predviedli nekoncentrovaný a nezodpovedný výkon, ktorý si dovolím tvrdiť, že bol najslabší v tejto sezóne. Takto som chlapcov ešte nevidel hrať, neviem pochopiť prečo sa to stalo. Pred zápasom som chlapcov upozornil , že stále je o čo bojovať a o niečo hrať.

Prvú tretinu sme prehrali o šesť gólov a v druhej sme sa troška prebrali a kládli sme odpor a dali sme jediný gól, ktorý znamenal výhru v tretine. V poslednej tretine nám odchádzali sily a prehrali sme zápas. V tomto zápase ťažko okrem dvoch chlapcov možno pochváliť. Škoda zápasu, lebo nezaslúžili sme si takýto výsledok, dúfam, že mužstvo sa z tohto zápasu poučí . Hráme ešte tri zápasy, verím , že budeme predvádzať tú hru, ktorú sme hrali do tohto zápasu v tejto sezóne.“

U 14: : HK Spišská Nová Ves - MHA Martin 3:12 (0:3,1:6,2:3), Krempaský, Melega, Zelenický.

Klaudius Zekucia – tréner SNV: „Tento zápas sa mi veľmi ťažko hodnotí. K zápasu sme pristúpili veľmi laxne až nezodpovedne . Jediným kladom bol výkon brankára Jahodu , ktorý do prvej polovice zápasu podával famózny výkon. Treba uznať aj kvalitu súpera , Martin bol živší , dobre korčuľoval a viac v zápase chcel.“

1.liga mladších žiakov:

U 13: MHA Martin – HK Spišská Nová Ves 5:1 (0:0, 2:0,3:1), Ludányi.

Ján Bednár – tréner SNV: „Útočnú silu domácich sme spoznali už v prvom vzájomnom zápase, v ktorom sme inkasovali 12 gólov. Od začiatku zápasu sme sa zamerali na pozorné bránenie a vyrážali do protiútokov. Vychádzalo nám to do polovice zápasu, počas ktorej sa domáci nevedeli gólovo presadiť. Ani v obrannej činnosti neboli takí ostražití, čo naši chlapci využívali. Vytvorili sme si niekoľko gólových príležitosti, ale nedôrazne zakončenie nás pripravilo o vedenie v zápase. Od druhej polovice zápasu sme urobili chyby, ktoré domáci strelci využili a naklonili zápas vo svoj prospech. Pri odvážnejšej hre sme mohli uhrať aj lepší výsledok.“

U 12: MHA Martin – HK Spišská Nová Ves: 11:4 (6:1,1:0,4:3), Líška, Šarišský, Hadušovský, Kalafút.
František Gonda- tréner SNV: „Bol to pre nás ťažký zápas , pretože sme mali v zostave posunutých hráčov. Nevyšla nám prvá tretina , dostali sme šesť gólov , ťažko sa nám vracalo do zápasu, ale ďalšie dve tretiny z našej strany boli dobré. Musím konštatovať, že chlapci chceli, bojovali, škoda prvej tretiny, kde nám súper odskočil a už sme to nedokázali zvrátiť a uhrať lepší výsledok.“

Budúci hokej

Extraligoví dorastenci cestujú na dva zápasy do Liptovského Mikuláša a žiaci športových hokejových tried budú hrať o body s rovesníkmi Popradu. Starší žiaci U 15 a U 14 budú hrať v Poprade. Mladší žiaci U 13a U 12 budú hrať s Popradom doma.