Poprad začal štvrťfinále tesnou prehrou

(Autor: TASR)
SITA|10. mar 2014 o 19:13

Hokejisti Popradu prehrali prvý duel štvrťfinálovej série extraligy v Piešťanoch 1:2.

PIEŠŤANY. Popradčania nedokázali v Piešťanoch dať viac ako jeden gól a to sa im vo vstupnom zápase do play-off stalo osudným. Druhý duel série je na programe v utorok opäť v Piešťanoch.

Poprad viedol

V 6. min mal príležitosť otvoriť skóre v prospech domácich Haring, po výmene puku s Románkom mu však blafák na Masalskisa nevyšiel.

V 12. min Peško zaváhal v strednom pásme a Lapšanský dobre uvoľnil Štalsa, ale Tomek v bránke Piešťan bol pozorný.

Hostia sa ujali vedenia až neskôr: na konci 19. min Poprad zaútočil a Lapšanský z ľavej strany prekvapil Tomeka, ktorému prešiel puk pomedzi betóny - 0:1.

Prvá časť bola herne vyrovnaná, tím spod Tatier napokon mal viac šťastia.

Obrat v druhej tretine

Hneď v úvode druhej tretiny sa zastreľoval domáci Filip, netrafil z dobrej pozície bránku.

V 25. min sa "havranom" vydarila presilovka pri vylúčení Vaica, keď Peško z diaľky zaskočil Masalskisa - 1:1.

V 28. min zaútočili hosťujúci Vaic s Takáčom, Tomek svojich podržal. Navyše, hneď z protiútoku zavŕšili Piešťany priebežný obrat na 2:1: Haring sa zbavil obrancu za bránkou, prihrávkou k vzdialenejšej žrdi našiel Hamráka a ten nezaváhal.

Šance na vyrovnanie ostali nevyužité

Tretia časť bola vyrovnaná, mužstvá hrali zodpovedne a snažili nerobiť chyby.

V 55. min sa ocitol v brejku hosťujúci Vaic, ale z uhla neprekonal gólmana domácich.

O minútu mal veľkú šancu Sýkora, ale tiež sa mu nepodarilo vyrovnať, a tak si domáci ustrážili jednogólové víťazstvo.

Hlasy po zápase

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Dnes sa potvrdilo očakávanie, že zápasy proti Popradu budú vyrovnané. My sme v závere prvej tretiny urobili chybu a súper sa dostal do vedenia. Skóre sme však v druhej tretine otočili. V tretej sme vedeli, že súper musí viac otvoriť hru, ak chce vyrovnať. Ustáli sme to aj vďaka brankárovi Tomekovi. Víťazstvo v prvom stretnutí nám zabezpečí lepšiu psychickú pohodu, čo je síce výhoda do ďalšieho zápasu, ale stále sme len na začiatku boja."

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Spočiatku to pre nás bol veľmi dobre rozohraný zápas. Neskôr sme však prestali korčuľovať a prišiel zákonitý trest. Snažili sme sa s tým niečo urobiť, jeden gól je však málo. Mali sme tri šance, ktoré sme nevyužili. Neviem, či to bol strach, ale nepodarilo sa nám zachovať si chladnú hlavu a prehrali sme o gól."

ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

stav série: 1:0

Góly: 25. Peško (Lušňák, S. Saliji), 28. Hamrák (Haring, Románek) - 19. A. Lapšanský (T. Sýkora, Malina)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mullner, Stano - J. Tvrdoň, Výleta, 1 558 divákov.

Piešťany: T. Tomek - Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník - S. Saliji, Peško, Lušňák - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - Haring, Hamrák, Románek - Chylo, Holovič, Stupka

Poprad: Masalskis - Malina, D. Brejčák, Fabian, Kurali, Látal, Makovský, Gaborčík, Dinda - A. Lapšanský, Štals, T. Sýkora - A. Kroták, Mlynarovič, Jabrocký - S. Takáč, Ľ. Vaic, Matúš Paločko - Drábek, Belluš, M. Nagy