Kamzíci si v sérii s Piešťanmi pripísali na konto prvé víťazstvo

Puk v bráne mužstva ŠHK 37 Piešťany.
Puk v bráne mužstva ŠHK 37 Piešťany. (Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
Sportnet|14. mar 2014 o 19:30

Už v prvej tretine tretieho zápasu Popradčanom vyšlo všetko, na čo siahli. Konečný výsledok je 5:2.

Poprad v sérii proti Piešťanom ešte nevyhral, ale v prvej tretine tretieho zápasu "kamzíkom" vyšlo všetko, na čo siahli. Konečný výsledok je 5:2.

POPRAD. Diváci sa ledva stihli usadiť a Tomek už lovil prvý puk zo siete. Po 52 sekundách hry totiž vystrelil Štals a odrazený puk znenazdajky "doplachtil" do ľavého horného rohu piešťanskej bránky - 1:0.

Domácim pomohol úvodný gól, na ich hre bolo vidieť veľkú dávku bojovnosti a keďže v nasadení nezaostávali ani "havrani", diváci sledovali dynamický hokej.

Poprad mohol o chvíľu viesť už o dva góly, ale výbornú prihrávku nezužitkoval Kroták. Podtatrancov však v 14. min do dvojgólového vedenia poslal krídelník štvrtej formácie Martin Belluš, keď si pred bránkou chladnokrvne položil Tomeka a bekhendom zakončil.

A keď o pár sekúnd Štals z bezprostrednej blízkosti zvýšil na rozdiel troch gólov, Piešťanci vyzerali na uterák.

Tak ako šťastne vstúpili domáci hokejisti do prvej tretiny, dali náhodný gól aj "havrani" na začiatku druhej dvadsaťminútovky: puk z Filipovej hokejky sa odrazil za prekvapeného Masalskisa. Hostia sa razom dostali do zápasu a ovládli prostrednú časť. Hra sa odohrávala prevažne v ich útočnom pásme, no Masalskis v sporných situáciách Poprad podržal.

Podtatranci pozorne strážili stredné pásmo a vyčkávali skôr na brejky. Najskôr sám pred náhradným brankárom Šúrekom nepochodil Takáč a v 36. min v obdobnej situácii nedal gól ani Paločko. Poprad sa potom ubránil presilovke pri vylúčení Drábeka za zdržiavanie hry. Takmer dvojminútový zámok Piešťan mohol gólom ukončiť S. Saliji, ktorý ležiac umiestňoval puk do siete, ale skvelý Masalskis čarovne zachránil.

Poprad napokon predsa inkasoval gól do šatne, keď 35 sekúnd pred druhou sirénou strelil kontaktný gól Mišura.

O osude tretieho zápasu tejto štvrťfinálovej série sa rozhodlo v 48. min. Najskôr Poprad premárnil takmer celú presilovku pri vylúčení Holoviča, ale tesne po jeho naskočení na ľad dezorganizovanú obranu hostí potrestal Mlynarovič po Krotákovom pase spoza Šúrekovej klietky.

Podtatranci už nepustili zápas z rúk, pozorne strážili obrannú modrú čiaru a Masalskis hasil všetky strely, ktoré na neho leteli. Domácim hralo všetko do karát, navyše Jančuškovi zverenci sa nestiahli do úplnej obrannej ulity a stále hrozili aj útočnými výpadmi. V samom závere ešte Lapšanský v presilovke upravil a stanovil výsledok na 5:2.

Poprad znížil stav série na 1:2.

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Som veľmi rád, že sme tento dôležitý zápas zvládli. Mali sme výborný vstup, no v druhej tretine prišli zbytočné vylúčenia, po ktorých sme si skomplikovali život. Naším vykúpením bol štvrtý gól."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Prvá tretina bola zlá, ťažšie sme sa potom rozbiehali. Mali sme však dostatok času, aby sme niečo s výsledkom urobili. Znížili sme na 2:3, no v tretej časti hry sme doplatili na časté vylúčenia."

Fakty o zápase

HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 5:2 (3:0, 0:2, 2:0) - stav série 1:2

Góly: 1. Štals (T. Sýkora), 14. Belluš, 17. Štals (A. Lapšanský, Ľ. Vaic), 48. Mlynarovič (A. Kroták), 58. A. Lapšanský (Štals, D. Brejčák) - 21. R. Filip (Peško), 40. Mišura (V. Nemec, Brňák)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Lauff - Sčensný, Šefčík, 2322 divákov

Zostavy:

Poprad: Masalskis - Malina, D. Brejčák, Fabian, Kurali, Urban, Makovský, Gáborčík, Dinda - A. Lapšanský, Štals, T. Sýkora - A. Kroták, Mlynarovič, Jabrocký - S. Takáč, Ľ. Vaic, Matúš Paločko - Drábek, L. Paukovček, Belluš

Piešťany: T. Tomek (od 21. Šúrek) - Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník - S. Saliji, Peško, Lušňák - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - Haring, Hamrák, Románek - Chylo, Holovič, Stupka

sita

Foto k článku: SITA/Radoslav Maťaš

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci si v sérii s Piešťanmi pripísali na konto prvé víťazstvo