Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Mladí karatisti Starej Ľubovne na pretekoch s medailovou žatvou

Mladí karatisti ŠKM Stará Ľubovňa sa zúčastnili na niekoľkých podujatiach, kde sa im výkonnostne a výsledkovo darilo.

Na súťaži Tatranskej únie karate. Zverenci Adama Vorobeľa v Spišskej Novej Vsi potešili.Na súťaži Tatranskej únie karate. Zverenci Adama Vorobeľa v Spišskej Novej Vsi potešili. (Zdroj: fv)

V priebehu februára a začiatkom tohto mesiaca sa mladí karatisti ŠKM Stará Ľubovňa zúčastnili na niekoľkých zaujímavých podujatiach, kde sa im výkonnostne a výsledkovo darilo.

STARÁ ĽUBOVŇA. Už 9. februára sa v rámci regionálnych súťaží zúčastnili v Sp. Novej Vsi na 1. kole Tatranskej únie karate pre deti (TAUKA). Išlo o postupovú súťaž na majstrovstvá SR v Partizánskom, ktoré sa budú konať v máji.

Všetkých mladých pretekárov čakajú v tejto súťaži spolu 3 kolá, ešte v Starej Ľubovni (30. 3.) a v Kežmarku (5. 4.). Na podujatí 1. kola TAUKA sa súťažilo v kategóriách kata a v súťaži kumite, pričom ŠKM karate Stará Ľubovňa reprezentovalo 38 pretekárov.

Tejto necelej štyridsiatke mladých karatistických talentov sa darilo s úžasnou medailovou bilanciou, a to 14 zlatých, 7 strieborných a 21 bronzových, s čím boli maximálne spokojní aj všetci zainteresovaní tohto klubu.

V Sabinove celkovo jedenáste miesto

Dva týždne nato sa v Sabinove uskutočnilo 1. kolo Slovenského pohára žiakov a mladších dorastencov. Na tomto podujatí bol staroľubovniansky oddiel zastúpený početným množstvom 22 pretekárov, ktorým sa v konkurencii rovesníkov nesmierne darilo.

Najlepší výsledok dosiahol Oliver Barlík v kategórii chlapci 8-9–roční +32 kg, ktorý zvíťazil v prvom kole SP. Druhým víťazom sa stal Adam Jurák v kategórii 10-11–roční +40 kg. Druhé miesto obsadila Veronika Dufalová v kategórii dievčatá 8-9–ročné +35 kg.

Tretie miesto obhájili brat Veroniky Dufalovej Lukáš v kategórii 5-7–roční do 24 kg a Emma Budzáková +28 kg, Bruno Kollár v kategórii 8-9–roční do 24 kg, ako aj minuloročný majster Slovenska Adam Krafčík v kategórii 8-9– roční do 32 kg. ŠKM karate Stará Ľubovňa získal spolu sedem medailí, čím sa umiestnil na 11. mieste z celkového počtu 52 klubov zo SR.

Barlík v Komárne potvrdil pozíciu lídra

Tento mesiac, 9. marca, sa v Komárne uskutočnilo 2. kolo Slovenského pohára detí, žiakov a mladších dorastencov. Na podujatí sa spod ľubovnianskeho hradu zúčastnilo 12 pretekárov a šiestim z nich sa podarilo priniesť domov aj cenný kov.

Najlepšie sa darilo Oliverovi Barlíkovi, ktorý potvrdil pozíciu lídra, keď v kategórii 8-9–roční +32 kg uhájil prvenstvo. Z 1. miesta sa tentokrát mohol tešiť aj Bruno Kollár, ktorý sa v kategórii 8-9– roční do 24 kg zlepšil a tiež vyhral.

Aj keď karatistické talenty zo Starej Ľubovne tentokrát 2. miesto nezískali, predsa len obsadili ďalšie štyri 3. miesta, a to Ema Budzáková v kategórii 5-7–ročné nad 28 kg, Adam Jurák v kategórii 10-11–roční +40 kg, Gabriela Kormaníková 12-13–ročné do 40 kg a Veronika Dufalová v kategórii 8-9–ročné +35 kg.

Treba podotknúť, že v tomto 2. kole boli veľmi blízko 3. miesta ešte ďalší traja pretekári ŠKM karate SL, ktorí svoje súboje o bronz prehrali, a to Adam Krafčík, Adam Majirský i Denis Kralevič. Na tejto celoslovenskej súťaži štartovalo celkovo 488 pretekárov z 53 klubov, medzi ktorými oddiel ŠKM karate St. Ľubovňa obsadil celkové 10. miesto.

Dva cenné kovy z Poľska

Medzi 1. a 2. kolom SP vycestovala počas prvých dvoch marcových dní reprezentácia Slovenskej republiky ako širší výber na svetový pohár Ford karate HARASUTO CUP, ktorý sa konal v poľskej Lodži za prítomnosti približne 1 000 pretekárov.

Zo staroľubovnianskeho ŠKM bolo do tohto výberu zaradených päť pretekárov (Filip Bucko, Peter Foľvarský, súrodenci Diana a Adam Jurákovci a Daniel Majirský). Vynikajúce umiestnenie sa podarilo dosiahnuť Adamovi Jurákovi, ktorý v silnej konkurencii 20 pretekárov svoju kategóriu vyhral a priniesol si tak zo Svetového pohára mládeže v karate domov zlatú medailu.

Druhý cenný kov – bronzovú medailu – vybojoval Peter Foľvarský v kategórii kadetov do 52 kg, keď od postupu do finále ho delil iba minimálny čas, a to dve sekundy. I keď navyše zlým rozhodnutím rozhodcov sa do finále nedostal, predsa získal krásne 3. miesto.