Utorok, 18. február, 2020 | Meniny má Jaromír

Kadeti doma víťazne, vonku s prehrou

Cez víkend sa uskutočnili majstrovské zápasy basketbalových kadetov a starších žiakov.

Cez víkend sa uskutočnili majstrovské zápasy kadetov a starších žiakov. Kadeti hrali v sobotu s Banskou Bystricou, ktorú doma porazili o desať bodov, v nedeľu cestovali do Banskej Bystrice, kde poľahli o sedem bodov.

SP. NOVÁ VES. Starší žiaci hrali podobné zápasy s Bardejovom doma a vonku v Bardejove. V oboch zápasoch sa tešili hráči BK 04 AC LB Spišská Nová Ves.

Výsledky:

DL Kadeti:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Banská Bystrica 68:58 (18:18,16:13,25:13,9:14), Bigoš 17,Ovčiarik 16, Markulík 13, Vodila 6, Javorský 6, Dzurňak 4, Susa 4, Muránsky 2.

ŠKP Banská Bystrica - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 69:62 (245:17,17:17,15:16, 13:12), Ovčiarik 14, Bigoš 11, Susa 11, Markulík 8, Vodila 6, Javorský 6, Dzurňak 4, Kamenický 2.

Ján Pirník – tréner SNV: „Bol to ťažký zápas a ešte k tomu, že v nedeľu hráme s týmto súperom v Banskej Bystrici. Bystrica hrá veľmi nepríjemne, lebo hrá na stiahnutú obranu v šestke , čo nám veľmi nesedí. Na začiatku prvého polčasu nám nepadalo zvonku, zle sme bránili, nehrali sme bojovne. V prvom polčase náš obraz hry bol taký, ktorý sa nepodobá na to, že by sme mali bojovať o majstrovstvá Slovenska. Po polčasovej prestávke v kabíne sme si trošku museli vyčistiť hlavy a na druhý polčas nastúpilo úplne iné družstvo. Bolo to mužstvo, ktoré poznám a trénujem. Takto si predstavujem, aby sme pôsobili na ihrisku a aj na lavičke súdržne, bojovne a dobre v obrane. Zápas , ktorý sa konal v Banskej Bystrici sme prehrali po slabšom výkone v prvej štvrtine.“

ŽL Starší žiaci - dohrávka:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Investor King Bardejov 98:64 (23:18,33:8,32:12,10:22), Javorský 28, Korfanta 20, Slivka 17, Tomajko 13, Fibiš 8, Broško 5, Kozel 4, Vitikač 3.

Investor King Bardejov - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 65:66 (20:15,6:15,21:16,18:20), Javorský 30, Korfanta 21, Tomajko 5, Slivka 4, Majerčák 4, Novák 4, Broško 2, Fibiš 2.

Erich Korfanta – tréner SNV: „V dohrávke s Bardejovom sme hrali najskôr doma, zápas bol úplne pod našou kontrolou. V druhej štvrtine sme hrali veľmi dobre, išli sme do päťdesiatbodového vedenia a na konci zápasu sa dostali do hry aj mladší hráči. Zápas sa skorigoval, ale zápas bol v našej réžii. Predviedli sme celkom slušnú hru. O dvadsaťštyri hodín po tomto zápase doma sme cestovali do Bardejova, kde sme hrali s tým istým súperom. Za nás hrali tí istí hráči, ale nechápal som čo sa deje. Z našej strany to bolo trápenie celý zápas. Nezaslúžili sme si vyhrať, zle sme bránili, hrali sme pomaly a staticky, nepremieňali sme trestné hody a výsledkom toho bolo, že až do konca a do poslednej sekundy zápasu nebolo jasné kto vyhrá. Šťastne sme to uhrali a vyhrali sme o jeden bod. Nepochopil som čo sa stalo v hlavách chlapcov za dvadsaťštyri hodín.“