Favoritov na prvenstvo v PFL súperi poriadne potrápili

Nadstavbová časť Podtatranskej futsalovej ligy sa tretím kolom prehupla do svojej druhej polovice.

Cenná remíza. Levoča poriadne potrápila mazákov zo Starej školy.Cenná remíza. Levoča poriadne potrápila mazákov zo Starej školy. (Zdroj: mn)

POPRAD. Favoriti to mali aj tentoraz nahnuté. Najprv Starú školu poriadne potrápila Levoča a zrodilo sa prekvapenie kola. Líder tabuľky Futsal Team Union Poprad odvrátil remízu so Slovanetom až gólom v posledných sekundách stretnutia. V skupine o udržanie sa darí hráčom Orság Veľkej Teamu, posledný Veľký Slavkov neuchmatol popradským futsalistom ani bod. V treťom kole nadstavby PFL mali voľno mužstvá Do Počtu! a Neo Poprad. Futsal v Aréne Poprad pokračuje aj na budúci týždeň, tradične v piatok, 21. marca od 18.00 hod.

Výsledky 3. kola nadstavby PFL:

Skupina o záchranu:

FK Poprad U19 - V. Slavkov 11:6 (4:3)
Góly: 13., 14. a 44. P. Vernarec, 18., 28. a 44. A. Macko, 8. a 48. A. Kočiš, 37. a 43. M. Bonk, 47. P. Novotný - 12., 34. a 45. S. Szucs, 6. a 49. L. Josko, 17. M. Gaj.

Prvý polčas bol ako na hojdačke. Najprv sa ujali vedenia Slavkovčania, následne vyrovnával tréner popradského dorastu Anton Kočiš. Kapitánovi Veľkého Slavkova Samovi Szucsovi to strieľa celú sezónu a inak to nebolo ani tentoraz, keď sa presadil trikrát. Ešte do prestávky držali hráči posledného tímu svojho mladého súpera na dostrel, no po prestávke sa prejavili kvalita a trénovanosť futsalistov FK Poprad U19, ktorí gólmi v rýchlom slede rozhodli o konečnom výsledku 11:6 vo svoj prospech. V popradskom drese si strelecké kopačky obuli Peter Vernarec a Andrej Macko. Obaja zhodne dosiahli hetrik.

OV SZM 1983 - Orság Veľká Team 0:5 (0:1)
Góly: 28. a 46. M. Mlynár, 36. a 37. A. Belohorec, 16. M. Oravec.

OV SZM 1983 nastúpil proti Veľčanom bez mnohých opôr zostavy a ani bojovný výkon na dobre rozbehnutý Orság Veľká Team nestačil. Aj keď polčasový výsledok 0:1 znamenal chudobný náskok, nebyť brankára Bohumila Melchera, mohla Veľká nastrieľať aj poltucet gólov. V druhom polčase dochádzali hráčom OV SZM sily a tak sa na ich bránu valil jeden útok za druhým. Veľčania pridali ešte ďalšie štyri góly a zaslúžene zvíťazili. V závere zápasu prišlo ešte k okopávaniu a oplácaniu a z ihriska sa museli porúčať najlepší strelec OV SZM 1983 Jozef Polák i Juraj Regitko z Veľkej.

Stará škola - FK Levoča 4:4 (3:3)
Góly: 22. T. Sabo, 23. D. Renner, 24. L. Compeľ, 27. R. Durian - 10. a 37. H. Vojtuš, 3. R. Závacký, 18. P. Lešnovský.

Divácky atraktívny zápas predviedli účastníci skupiny o titul Stará škola a FK Levoča. Levočania do duelu vstúpili bez rešpektu a po pekných akciách sa veľmi ľahko dostali do sľubného vedenia 3:0. Mazáci zo Starej školy sa vývojom stretnutia nenechali zaskočiť a ešte do polčasu v rozpätí dvoch minút vyrovnali. Po obrate sa dostali zásluhou Duriana i do vedenia, ale ich húževnatý súper sa nevzdával a čakal na otvorené okienka v obrane favorita na celkové prvenstvo v lige. Zaslúžené vyrovnanie prišlo v 37. minúte z kopačky Henricha Vojtuša. Stav 4:4 aj napriek nervozite na palubovke Arény Poprad vydržal až do záverečného klaksónu a tak sa zrodilo prvé prekvapenie na úkor favorita.

Futsal Team Union Poprad - Slovanet Poprad 9:8 (7:5)
Góly: 5., 12., 13. a 50. V. Baláž, 7. a 37. P. Beller, 9. P. Lorenc, 12. F. Rumančík, 14. D. Chyba - 8., 13., 16. a 18. T. Melničuk, 3. a 32. J. Vernarec, 28. A. Slebodník, 33. P. Rušin.

Hráči Futsal Teamu Union Poprad si boli vedomí zaváhania svojho prenasledovateľa, Starej školy. Do zápasu so Slovanetom vstupovali s cieľom získať tri body a navýšiť náskok na čele tabuľky. Tieto plány dostali prvú trhlinu už v 3. minúte, keď sa presadil Jozef Vernarec. Union pomerne rýchlo odpovedal otočením výsledku. Skóre sa veľmi často menilo, no Slovanet sa vždy dokázal dotiahnuť na dostrel. V prvom polčase videli diváci ofenzívnu smršť, v ktorej padlo až 12 gólov - polčasový výsledok 7:5 hovorí za všetko. V drese Slovanetu ešte v prvom polčase zaťažil konto brankára Langa štyrmi gólmi Tomáš Melničuk. Poriadna dráma sa zrodila až v druhej polovici duelu. Slovanet neskladal zbrane a tromi gólmi v slede sa dostal dokonca do vedenia 8:7. V 37. minúte ale videl Jozef Vernarec červenú kartu, čo malo za následok najprv vyrovnanie gólom Bellera a v poslednej minúte upokojenie minuloročného víťaza 3b Extraligy Východ víťazným zásahom Vladimíra Baláža.

1. Futsal Union Poprad 2 2 0 0 16:11 11
2. Stará škola 2 1 1 0 17:4 7
3. Neo Poprad 2 1 0 1 8:9 5
4. FK Levoča 3 1 1 1 11:13 5
5. Slovanet Poprad 3 0 0 3 12:27 0