Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

O futsalovom majstrovi sa rozhodne v poslednom kole

Prvý ročník Podtatranskej futsalovej ligy vstupuje do svojho finále.

Vyrovnaný duel. Neo Poprad podľahol Slovanetu 2:4.Vyrovnaný duel. Neo Poprad podľahol Slovanetu 2:4.(Zdroj: mn)

POPRAD. V piatok 21. marca sa v Aréne Poprad odohralo predposledné kolo. To sa začalo kontumačnou výhrou Veľkého Slavkova nad tímom Do Počtu!, ktorého hráči napokon na zápas nepricestovali v dostatočnom počte. Slavkovčania sa radovali z prvých ligových bodov vôbec! Divákov v hľadisku tak bavili najmenší futbalisti FK Poprad v modelovanom zápase. Slovanet Poprad dokonale zaskočil hráčov Neo Poprad a zaslúžene triumfoval. Vrchol hracieho dňa prišiel v podobe súboja Starej školy a Futsal Teamu Union Poprad. V ňom mali navrch hráči Starej školy a záver nadstavbovej časti poriadne zdramatizovali. Duel medzi OV SZM 1983 a FK Poprad U19 sa dohrával až včera večer. PFL čaká v piatok 28. marca posledné kolo. Slávnostný punc mu dá okrem vyhlasovania výsledkov a oceňovania najlepších aj All-Stars zápas najlepších hráčov ligy.

Neo Poprad - Slovanet Poprad 2:4 (1:2)
Góly: 18. Peter Rackovský, 26. Marek Badzik - 3. Marcel Pekarčík, 15. Marcel Pekarčík, 42. Marek Lipták, 43. Marek Lipták.

Neo Poprad vstupoval do zápasu s cieľom udržať si tretie miesto pred dotierajúcou Levočou. Naopak, Slovanet ešte v nadstavbe nezískal ani bod. Začiatok súboja patril prekvapujúco práve Slovanetu, ktorý šiel zásluhou Marcela Pekarčíka rýchlo do vedenia. Piaty celok nadstavbovej skupiny o titul umne zachytával útočné snahy hráčov Neo Poprad a zásluhou druhej trefy Pekarčíka šiel do vedenia 2:0. Do prestávky sa ešte Rackovskému podarilo znížiť na rozdiel gólu a pred druhou časťou hry tak bolo ešte všetko otvorené. Hneď po otočke vyrovnal Marek Badzik a začínalo sa odznova. Misky váh na stranu Slovanetu naklonil v 42. minúte Marek Lipták a po výstavnom štvrtom góle z jeho kopačky Slovanet zaslúžene zvíťazil a poriadne zamotal boj o bronzovú priečku.

Stará škola - Futsal Team Union Poprad 9:6 (5:5)

Góly: 3. Tomáš Sabo, 10. Michal Alžbetkin, 15. Dušan Renner, 19. Tomáš Sabo, 24. Peter Pitoňák, 27. Michal Šproch, 44. Tomáš Sabo, 45. Lukáš Compeľ, 49. Dušan Renner - 1. Tomáš Rusnák, 13. Peter Beller, 14. Tomáš Rusnák, 16. Vladimír Baláž, 16. Peter Beller, 50. Pavol Lorenc.

Priamy súboj o titul začal lepšie Union, ktorý Starú školu v základnej časti porazil 6:4. Tomáš Rusnák zbehol obrane už v 1. minúte, no na jeho rýchly gól odpovedal už o dve minúty Tomáš Sabo a bolo 1:1. Po jeho umnej prihrávke nechytateľne zavesil Alžbetkin a Stará škola sa prvý raz ujala vedenia. Dlho sa z neho netešila, pretože Beller s Rusnákom následne skóre otočili v prospech Unionu. Preťahovanie pokračovalo až do polčasu, počas ktorého na ukazovateli svietil nerozhodný stav 5:5. V druhom polčase sa už kvalita Starej školy jasne prejavila, keď cestu za víťazstvom začal dôležitým gólom Michal Šproch. Góly v sieti Unionu postupne pribúdali, v samom závere znížil na konečných 6:9 Pavol Lorenc. Defenzíva Unionu inkasovala v posledných dvoch zápasoch až 17 gólov. Pred záverečným kolom je boj o titul otvorený a priaznivci futsalu v Poprade sa majú na čo tešiť.

1. Team Union Poprad 3 2 0 1 22:20 11
2. Stará škola 3 2 1 0 26:10 10
3. Neo Poprad 3 1 0 2 10:13 5
4. FK Levoča 3 1 1 1 11:13 5
5. Slovanet Poprad 4 1 0 3 16:29 3