Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

V PHbL sa zrodili až tri dvojciferné výhry

Popradská hokejbalová liga mala v nedeľu na programe 13. kolo.

Rozhodla posledná tretina. HC Lunik zdolal Fanklub Poprad presvedčivo 10:3.Rozhodla posledná tretina. HC Lunik zdolal Fanklub Poprad presvedčivo 10:3.(Zdroj: mn)

Zrodili sa v ňom štyri vysoké výhry, z toho až trikrát padla povestná desiatka do súperovej siete.

POPRAD. V prvom zápase nastúpil HK Storm opäť v oklieštenej zostave, čo sa na výsledku aj patrične prejavilo. Skúsené mužstvo Dinama vystužené extraligistami z Kežmarku si schuti zastrieľalo. Pod víťazstvo 14:2 sa podpísali výraznou mierou päťgólový Dominik Korvín, s hetrikom Tomáš Pospíšil a s bilanciou 1+7 kapitán Libor Teplický. Outsider z Veľkej nastúpil proti Aqualandu Predators s malou nádejou na dobrý výsledok. To sa potvrdilo už po prvej tretine, ktorú Veľčania prehrali 0:5. Rovnaký výsledok sa zopakoval aj v druhej časti hry a duel sa napokon skončil zahanbujúcou prehrou 0:11. Takmer polovicu gólov nastrieľal Ladislav Gábor. Sobotskí draci vybehli do stretnutia proti S.O.S. s cieľom vybojovať prvé jarné tri body za výhru v riadnom hracom čase. To sa im podarilo a pred druhým HC Lunik si udržali štvorbodový náskok. Po prvej tretine posledného súboja medzi Fanklubom a HC Lunik nič nenaznačovalo, že by v konečnom zúčtovaní mal byť priepastný rozdiel v skóre. Desiaty gól do siete Mária Hlaváča padol až v tretej tretine, ktorú Lunik vyhral 5:1. Hetrikom sa v jeho drese opäť prezentoval Jaroslav Duda. Voľno mali hráči Leopoldova.

Výsledky 13. kola: HK Storm - Dinamo 2:14 (1:5, 1:5, 0:4), góly: T. Rusnák, L. Barč - D. Korvín 5, T. Pospíšil 3, D. Tomečko 2, L. Teplický, J. Penxa, P. Kromka, M. Jaroš, Hbk Veľká - Aqualand Predators 0:11 (0:5, 0:5, 0:1), góly: L. Gábor 5, F. Roháčik a L. Leszko po 2, S. Vojčík, M. Bednár, Hbc Sobotskí draci 1256 - S.O.S. 9:4 (4:1, 2:1, 3:2), góly: M. Sminčák a S. Čistý po 2, Jar. Skokan, J. Kasterko, K. Baran, Ján Skokan, P. Buc - M. Dziak 3, L. Giertl 2, Fanklub Poprad - HC Lunik 3:10 (2:3, 0:2, 1:5), góly: J. Cetinský, P. Kaločaj, D. Lipár - J. Duda 3, R. Zadžora, P. Štrbka a P. Vitko po 2, R. Fabíny.

1. Hbc Sobota 12 9 2 1 0 71:31 32
2. HC Luník 12 8 2 0 2 55:30 28
3. Predators 11 7 0 2 2 61:30 23
4. Leopoldov 11 6 0 2 3 50:31 20
5. Dinamo 11 6 0 1 4 52:34 19
6. Fanklub 11 2 3 0 6 39:48 12
7. HK Storm 12 3 0 1 8 46:59 10
8. S.O.S. 12 2 0 1 9 31:70 7