Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Infarktové závery zápasov v podaní Spišiakov

S Haniskou sa doma trápili do poslednej sekundy.

Rumanova šibenica. V 83. minúte takouto strelou do šibenice poslal Erik Ruman Spišiakov do vedenia. Tí ešte museli o tri body poriadne zabojovať.Rumanova šibenica. V 83. minúte takouto strelou do šibenice poslal Erik Ruman Spišiakov do vedenia. Tí ešte museli o tri body poriadne zabojovať.(Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. V dvadsiatom kole štvrtoligovej súťaže Východ sa po druhý raz na domácom trávniku predstavili futbalisti Spišskej Novej Vsi.

Dve jarné víťazstvá pritiahli o niečo viac divákov. Kto však prišiel na posledných osem minút, videl to najpodstatnejšie z celého majstráku.

Čo povedal tréner, to splnil

Osem minút pred koncom svietili na tabuli dve nuly. Aj samotný priebeh zápasu tomu zodpovedal.

Hostia sa dopredu príliš nehrnuli, domáci si nevedeli vypracovať vyloženú gólovú šancu.

Takmer do bodky sa zopakoval scenár z predchádzajúceho kola v derby pod Spišským hradom, kde Novovešťania vyhrali gólom v 89. minúte.

Po veľmi slabom prvom polčase zverenci trénera Ondáša ovládli v druhej časti priebeh hry. Dôležitý gól neprichádzal.

V 77. minúte vybehol na hraciu plochu striedajú Erik Ruman a hneď v 83. minúte pri prvom vážnejšom dotyku s loptou ju poslal do šibenice Fedorovej brány. To však nebolo všetko.

„Do 77. minúty som sledoval zápas z lavičky. Fanklub sa postaral o dobrú atmosféru a my o vydreté tri body. Tréner mi kázal, že keď budem na ihrisku, mám sa tlačiť do šestnástky a streliť gól. Poslúchol som ho. Lenže takýmto školáckym chybám, aká nasledovala po mojom góle, sa musíme vyhýbať. V závere strelíme gól a hneď nato inkasujeme, to sa nám u súperov nemusí vyplatiť,“ uviedol strelec prvého gólu FK Spišská Nová Ves Erik Ruman.

Dve strely, dva góly

Po Rumanovom góle mali Novovešťania tri body vo vrecku, ale o dve minúty Šípoš poľahky vyrovnal, z jedinej strely, ak sa to dá nazvať strelou, na Tökölyho bránu.

To už 400 divákov neveriacky krútilo hlavami. V posledných sekundách nadstaveného času nariadil rozhodca pokutový kop.

Potom sa dlhšie nehralo, lebo na strane hostí prepukli emócie a hnev nad týmto verdiktom. Kapitán Sedláček penaltu premenil, pár sekúnd po rozohraní stretnutie skončilo.

„Prišli sme s cieľom neprehrať. Tomu sme podriadili aj taktiku. Vôbec nevychádzalo podržanie lopty v strede ihriska. Strácali sme veľa lôpt, prehrávali osobné súboje, súper bol aktívnejší. Spišiaci išli s túžbou po víťazstve. Do priestoru brány bolo málo striel. Čo je kuriózne, dve poriadne strely na bránu skončili gólmi. K poslednej minúte zápasu sa nevyjadrujem, lebo môj názor nemusí nič znamenať,“ skonštatoval po prehre 1:2 tréner Hanisky Roman Berta.