Rýchly gól utlmil odhodlanie hráčov Novej Ľubovne

Sportnet|8. apr 2014 o 00:00

Vstup do jarnej časti VI. futbalovej ligy si hráči Novej Ľubovne predstavovali inak, ako to nakoniec dopadlo.

NOVÁ ĽUBOVŇA.

Odhodlanie domácich vydržalo len do 4. minúty, keď sa hostia po prvýkrát gólovo presadili po vynikajúco rozohranej „štandardke“ a po hrubej chybe, keď nikým nekrytý hráč hlavou pohodlne skóroval.

Druhý gól nenechal na seba dlho čakať. Hostia získali loptu v strede poľa a po rýchlej kontre Špak krásne umiestnenou strelou k žrdi nedal brankárovi žiadnu šancu.

Postupne začalo pribúdať nervozity na jednej aj druhej strane, čo plynulosti veľmi neprospelo. Do polčasu ešte hostia upravili na hrozivých 0:3, keď sa dá povedať, že z celkovo troch striel poslali všetky do priestoru brány.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá vedomé si priebežného výsledku a hralo sa prevažne v strede poľa s častými osobnými súbojmi, viac sa bojovalo ako hralo.

Hostia navýšili skóre vo svoj prospech v 85. minúte, keď po strele Uličného do žrde sa lopta odrazila pred dobiehajúceho Špaka, ktorý hlavou upratal loptu do prázdnej brány a týmto gólom zavŕšil svoj hetrik.

Aspoň čestný úspech zaznamenal hneď v 86. minúte Štefan Konkoľ ml., ktorý vybojoval loptu v strede poľa, potiahol ju do súperovej „šestnástky“ a obstrelil hosťujúceho brankára.

Chmiňany boli v tomto zápase mimoriadne efektívne, keď po získaní lopty okamžite prenášali hru na domácu polovicu a kruto trestali. O týždeň vycestuje Nová Ľubovňa na pôdu súpera z Gerlachova.

Nová Ľubovňa - Chmiňany 1:4 (0:3)

Góly: 86. Š. Konkoľ ml. – 4. Lesník, 11., 33. a 85. Špak.

Nová Ľubovňa: Reľovský, Maliňák, Š. Konkoľ, Veselovský, Chabada (33. Palelčík), Barlík, M. Konkoľ, Folvarčík, Š. Konkoľ ml., Dziak, Kaleta.