Olcnavčania doma len s bodom. V jarnej premiére Slovinky dokázali remizovať na pôde Olcnavy. (Autor: jope)
Sportnet|8. apr 2014 o 00:00

Šestnáste kolo súťaží SOFZ bolo bohaté na góly.

Šestnáste kolo SOFZ bolo bohaté na góly.

SPIŠ. Prvým jarným kolom odštartovala najvyššia futbalová oblastná súťaž. Najväčšia pozornosť sa upriamila do Prakoviec, kde hrali mužstvá z čela tabuľky. Domáci hladko zdolali Bystrany a sú na prvom mieste. Atraktívne boli susedné derby v Kluknave a Odoríne. Zaujala gólová prestrelka Spišská Nová Ves B – Gelnica a trojica hráčov s hetrikom – M. Antal, Garčár a jaklovský Mitrík.

I. trieda

Kluknava – Richnava 2:1 (2:1)

Góly: 9. Stanislav, 32. P. Belej – 27. Bandžuch. Rozhodoval: Legát. Divákov: 200.

Jarnú časť začali v Kluknave prestížnym susedským derby s Richnavou. Počas zimy došlo v domácom klube k podstatným funkcionárskym zmenám. Vstup do jarnej odvety Kluknavčanov vyšiel, keď už v 9. minúte otvoril gólový účet z pokutového kopu brankár Stanislav. V derby sa všetko podstatné udialo v prvom polčase. v 27. minúte dal o sebe vedieť kanonier Bandžuch a začínalo sa odznova. Radosť z vyrovnávajúceho gólu netrvala dlho. O päť minút Belej opäť dostal domácich do vedenia. Aj keď v druhom polčase mali oba tímy príležitostí na skórovanie na výsledku 2:1 sa už nič nezmenilo.

KLUKNAVA: Stanislav – Nehyla, Voda, Stajsko – Baláži, Gožo, Pribičko, Harakaly, Richnavský – Belej, Janov, striedali: Lisý, Hadry, Ziolkovský.

RICHNAVA: Lipták – Ďorko, Labanc, Dzimko – Zahuranec, Dolnačko, Molčan, Šmida, Roman – Bandžuch, Fabini, striedali: Fábry, Papcún.

Olcnava – Slovinky 1:1 (0:1)

Góly: 49. V. Pollák – 21. Aštary. Rozhodoval: Džubák. Divákov: 100.

Bez svetelnej tabule, bez hlásateľa a sietí za bránou začala v Olcnave jarná časť súťaže. Od začiatku sa hral svižný futbal, ale domácich dosť zaskočil gól Aštaryho v 21. minúte. Až po zmene strán v úvode druhého polčasu V. Pollák dokázal vyrovnať. Svoj deň mal dobre chytajúci brankár hostí Thur, ktorý vychytal Slovinkám veľmi dôležitý bod.

OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Šlosár – P. Pollák, Geletka, V. Pollák, Melega, Rusnák – Olejník, Sendrei, striedali: Vavrek, Gardošík.

SLOVINKY: Thur – Kostelník, Fryc, Ščurka – Vojtek, Krožer, Fajth, Hudec, Gonda – Vojtek, Aštary, striedali: Baran, Petruš.

Markušovce – Chrasť n/H 0:0

Rozhodoval: Legát. Divákov: 100.

Obe mužstvá si vypracovali dostatok šancí, ale vytúžený prvý jarný gól neprichádzal. Na šance zvíťazili Markušovčania, ale na góly ani jednu mužstvo.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Kalafut, Šteiner, Čuchran – Jánošík, Jarab, Kubík, Šteiner, Holub – Andráši, Olšanský, striedali: Marcinčák, Kozák.

CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Filip, P. Filip – Augustin, Franko, Dirda, Augustin, Vojtila – Turčanik, Dirda, striedali: Kuchár, Petruško, Fabini.

Spišská Nová Ves B – Gelnica 7:4 (3:1)

Góly: 56., 61., 76. M. Antal, 17., 82. Uhrín, 12. Macala, 38. Duch – 7., 58., 87. Garčár, 72. Žiga. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 100.

Jedenásť gólov hneď v prvom jarnom zápas, to sa len tak nevidí. Najsmutnejším hráčom zápasu bol hosťujúci Garčár. Zaznamenal hetrik, ale ani to nestačilo na dobrý výsledok. Na druhej strane M. Antal sa tiež zapísal do listiny strelcov trikrát, ale ešte štyrikrát skórovali jeho spoluhráči.

SNV B: Petruško – Poloni, Kamenický, Ondra – Biacovský, P. Macala, Patrik Macala, Duch, Ruman – Uhrín, Antal, striedali: Širila, Kubus.

GELNICA: Lazár – Sviečka, Švarc, Tomaško – Garčar, Petrík, Žiga, Petko, Genco – Pillár, Dudy, striedal: Pavlevský.

Odorín – Jamník 1:1 (0:1)

Góly: 86. Štrauch – 28. Čuj. Rozhodoval: Džubák. Divákov: 100.

V prvom polčase boli Jamníčania jednoznačne lepší. Ak by viedli aj o štyri góly, nikto by nič nenamietal. V druhej časti hry tréner Danko vystriedal troch hráčov a posledných dvadsať minút patrilo Odorínčanom. Zo štyroch šancí využili jednu a dosiahli lichotivý výsledok. V susedskom derby boli herne lepší hostia.

ODORÍN: Duľa – M. Majko, Čuj, Petrášek – Kavulič, Stoličný, Hudzik, Topoli, Cabala – Staroň, Štrauch, striedali: Stanko, Čuj, Baluch.

JAMNÍK: Krajňák – Grzyb, Čuj, Kusý – Jakuba, Zvalený, Petruško, Baláž, Kočiš – I. Farkašovský, Potempa, striedali: Ľ. Farkašovský, Bednárz.

Mníšek n/H – Jaklovce 5:3 (3:2)

Góly: 28., 46. Kujnisch, 16. Marcinko, 32. L. Štark, 85. P. Palaščák – 38., 39., 73. Mitrík.

Prvý jarný majstrák začali domáci aktívnejšie. Už v 16. minúte využili chybu obrany hostí Marcinkom. Do polhodiny už Mníšek viedol rozdielom troch gólov. Strelecké kopačky u hostí si obul Mitrík. V rozpätí jednej minúty dvoma strelami z 30 metrov upravil na polčasových 3:2. Po zmene strán opäť začali hrať domáci svoju hru, na vyššie obrátky prepli aj hostia. Parádnym volejom Kujnisch pridal štvrtý gól, no znova Mitrík znížil na rozdiel gólu. Päť minút pred koncom vyšla domácim rýchla krídelná akcia, lopta sa po hlavičkovom biliarde dostala k Petrovi Palaščákovi a ten poistil domáce víťazstvo.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Muller, Peter Palaščák, Gajdoš – Marcinko, Pavol Palaščák, Žiga, M. Štark, Kujnisch – Kohler, L. Štark, striedal: Moskal.

JAKLOVCE: Jakubišin – Mitrík, Kipikaša, Kleffler, Fabrici, Pribičko, Papcun, Gerbáč, Humeňanský – Ščuka, Hrobko, striedali: Kulín, Mastiš.

Prakovce – Bystrany 5:1 (3:0)

Góly: 17., 25. Grega, 31., 62. M. Mihalik, 86. Lukáš – 55. Ján Suchý. Rozhodoval: Slebodník. Divákov: 100.

O osude „zápasu kola“ sa rozhodlo prakticky za pol hodiny. V súboji prvého s druhým v rozpätí štrnástich minút strelili Prakovčania tri góly a bolo rozhodnuté. Po zmene strán kanonier Ján Suchý vykresal pre hostí iskierku nádeje, ale tú dobre hrajúci domáci ďalšími dvoma gólmi zhasli.

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Lukáš, Mihalik – T. Mihalik, Slovinský, Kuchár, Grega, Gmiter – Demčák, Regec, striedali: Kellner, Michlík, Šimko.

BYSTRANY: Klešč – Suranovský, Pavol, Šefčík – Jochman, R. Šefčík, Brajerčík, Ján Suchý – Jozef Suchý, Lipovský, striedal: Forgáč.

14.Slovinky 16 1 6 9 13:38 9

Program 17. kola: Richnava – Odorín 10.30, Jamník – SNV B 10.30, Olcnava – Markušovce, Slovinky – Prakovce, Bystrany – Mníšek n/H, Jaklovce – Kluknava, Gelnica – Chrasť n/H.

II. trieda

Líder si upevnil pozíciu víťazstvom v Hnilčíku.

SPIŠ. Prvým kolom odštartovala jarnú odvetu aj 8. liga SOFZ resp. „dvojka“. Líder tabuľky nezaváhal na ihrisku v Hnilčíku a posilnil si pozíciu na čele tabuľky, keď druhý Spišský Hrušov mal voľno. Strelecké hody boli v Iliašovciach a osem gólov nasúkali Letanovce na ihrisku v Richnave.

Výsledky, 8. liga dospelí – 16. kolo:

Spartak Bystrany – Spišské Tomášovce 5:1, T. Žiga 2, Š. Žiga, Kandráč, C. Horváth – Paľuch.

Iliašovce – Rudňany B 7:1, Kolcun 3, Klembara, Ordzovenský, Girga, Mahevka - Raczek.

Hnilčík – V. Folkmar B 0:2, Bodnár, Dzurenko.

FC Richnava – Letanovce 0:8, Zalibera 3, Barabas 3, Slamený, Mlynár.

9.FC Richnava 15 0 2 13 10:75 2

Program 17. kola: V. Folkmar B – Iliašovce 10.30, Spartak Bystrany voľno, Sp. Tomášovce – FC Richnava, Letanovce – Hnilčík, Rudňany B – Sp. Hrušov.

Výsledky mládeže

Hrali sa žiacke súťaže.

Výsledky, žiaci, U15 – skupina A – 12. kolo: Rudňany – Markušovce 1:0. Spišské Vlachy – Spišský Hrušov 1:1. Odorín – Teplička 2:1. Olcnava – Jamník 3:2. Slovinky – Hrabušice 5:2. Harichovce – Letanovce preložené na 17.4.2014.

12. Teplička 12 1 1 10 9:59 4

Výsledky, žiaci, U15 – skupina B – 12. kolo: Nálepkovo – Maria Huta 8:0. Kluknava – Margecany 1:2. Mníšek n/H – Richnava 4:2. Jaklovce – Helcmanovce 3:1. Prakovce – Gelnica 0:4.

11.Veľký Folkmar 10 0 2 8 6:64 2

Výsledky, III. liga, starší dorast, podtatranská – 16. kolo: Rudňany – Krompachy 0:3. Sp. Vlachy – Ľubica 4:1. Kežmarok – Levoča 6:0. Sp. Bystré – Prakovce 2:0. Sp. Podhradie – Gelnica 12:0. Poprad – Harichovce 2:1.

1.Sp. Vlachy 16 11 2 3 40:16 35
2.Sp. Podhradie 16 11 1 4 50:17 34
3.FAM Poprad 16 9 3 4 34:19 30
4.Krompachy 16 9 2 5 49:27 29
5.Smižany 15 9 2 4 41:21 29
6.Kežmarok 16 9 2 5 34:21 29
7.Sp. Bystré 16 9 1 6 43:36 28
8.Ľubica 16 8 3 5 43:27 27