Prakovce vonku víťazne, Bystrany doma remizovali

Prvý a jediný gól Bystrian. Výbornej chytajúci brankár Mníška n/H Branislav Lorinc inkasoval v Bystranoch štyri minúty pred koncom. V posledných sekundách hostia dokázali vyrovnať. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|15. apr 2014 o 00:00

O prekvapenie kola sa postarali Markušovce víťazstvom v Olcnave. Vysmiaty odchádzal z Richnavy tréner Odorína Peter Danko.

Pred 17. kolom 7. ligy SOFZ bola situácia na čele tabuľky veľmi vyrovnaná. V nedeľu hrali Prakovce v Slovinkách a Bystrany mali výhodu domáceho prostredia. Líder tabuľky vonku nezaváhal, ale Bystrany v posledných sekundách zápasu prišli o dôležité dva body. O prekvapenie kola sa postarali Markušovce víťazstvom v Olcnave. Vysmiaty odchádzal z Richnavy tréner Odorína Peter Danko, keď jeho bojovníci dokázali získať bod.

Richnava – Odorín 0:0

Rozhodoval: Slebodník. Divákov: 100.

Vynikajú výkon brankára Duľu. Celé mužstvo hostí bojovalo ako jeden muž a to prinieslo Odorínu bod. Aj bez opôr Majka a Staroňa sa podarilo hosťom zomknúť.

RICHNAVA: Lipták – Ďorko, Labanc, Čurilla – Rybár, Dolnačko, Molčan, Šmida, Roman – Bandžuch, Dolnačko, striedali: Ondáš, Dzimko. ODORÍN: Duľa – Čuj, J. Čuj, Baluch – Kavulič, Stoličný, Stanko, Topoli, Cabala – Kašický, Štrauch, striedal: Hudzik.

Jamník – SNV B 2:0 (2:0)

Góly: 7. a 20. Zvalený. Rozhodoval: T. Labaš. Divákov: 150.

Hostia cestovali do Jamníka so zámerom odchádzať aspoň s jedným bodom, no domáci vedomí si zlého umiestnenia v súťaži zapli na plné obrátky a prevyšovali hostí vo všetkých smeroch. Prvý polčas mali navrch, čo bolo korunované gólmi novej posily Zvaleného. Hostia sa nevedeli presadiť nakopávanými loptami cez vysokú obranu Jamníka. Po úniku Uhrina videl domáci J. Čuj červenú kartu a hostia si vyvinuli tlak, no akcie sa im premeniť nepodarilo. Domáci si udržali vedenie a zaslúžene zvíťazili.

JAMNÍK: Krajňák – Grzyb, Čuj, Kusý – Jakuba, Zvalený, Petruško, Baláž, Kočiš – Bednárz, Potempa, striedali: P. Farkašovský, Podgurný, Jurjak. SNV B: Petruško – Poloni, Kubus, Ondra – Antal, Biacovský, Duch, Jurčo, Uhrín – Lipták, Širila, striedali: Ondra, Dunka.

Olcnava – Markušovce 3:4 (0:2)

Góly: 47. Geletka, 50. P. Pollák, 54. V. Pollák – 41., 58. Andráši, 18. Kubík, 78. Olšanský. Rozhodoval: Baldovský. Divákov: 200.

Starou známou bolesťou Olcnavy je nepremieňanie šancí. Po prvom polčase prehrávali 0:2, cez prestávku vymenil domáci tréner brankára a prehovoril svojim zverencom do duše. Stačil úvod druhej časti hry a do 54. minúty už Olcnava viedla 3:2. Hostia z Markušoviec sa nevzdávali, využili hrubé chyby domácich v obrane a postarali sa o najväčšie prekvapenie kola.

OLCNAVA: Rusnák – Košík, Petrov, Šlosár – Pollák, Geletka, Sendrei, Melega, Rusnák – Olejník, V. Pollák, striedal: D. Pollák. MARKUŠOVCE: Čuchran – Kalafut, Šteiner, Čuchran – Jánošík, Kubík, Šteiner, Holub, Marcinčák – Andráši, Zavacký, striedali: Dzura, Olšanský, Ondrejčák.

Slovinky – Prakovce 0:2 (0:2)

Góly: 40. Reg, 43. Gmiter. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 50.

V nedeľu o 15.30 sa odohral zápas medzi čelom a koncom tabuľky. Počas prvých minút zápasu domáci prekvapili kombinačnou hrou, čím hostí z Prakoviec trochu zaskočili. Počas celého prvého polčasu sa hral obojstranný rýchly futbal. Domáci pykali po svojich chybách. Ku koncu prvého polčasu udreli hostia, najprv v 40. min Regec V., hneď na to v 43. min. Gmiter M., ako sa hovorí: „Keď nevieš čo s loptou, kopni na bránu.“ V druhom polčase hostia kontrolovali výsledok a hrozili nebezpečnými útokmi. Domáci zo svojich šancí sa nedokázali vrátiť do zápasu, preto bol polčasový výsledok aj konečným stavom stretnutia 0:2 v prospech hostí.

SLOVINKY: Thur – Kostelník, Fryc, Ščurka – Vojtek, Krožer, Fajth, Hudec, Šefčík – Vojtek, Aštary, striedali: Gonda, Baran, Čurilla. PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Komara, Mihalík – T. Mihalík, Slovinský, Kuchár, Grega, Gmiter – Demčák, Regec, striedali: Michlík, Šimko, Kellner.

Bystrany – Mníšek n/H 1:1 (0:0)

Góly: 86. Jozef Suchý – 90. Kujnisch. Rozhodoval: Petruška. Divákov: 100.

Kto bol v Bystranoch v nedeľu, neľutoval. Hostia prišli len s 10 hráčmi. A tak to mala byť pre domácich jednoznačná záležitosť. Domáci v útoku mnohokrát až prekombinovali a veľké šance zbrklo zahadzovali. Bezgólový prvý polčas snaživých hostí ešte viac vyburcoval. Skvelá futbalová dráma sa odohrala v druhom polčase. Najprv v 69. minúte Pavol videl červenú kartu za hranie rukou vo vyloženej šanci. V 86. minúte Jozef Suchý nádhernou strelou z priameho kopu roztlieskal domácich priaznivcov. V nadstavenom čase Kujnisch po skvelej individuálnej akcii nechytateľnou strelou zabezpečil hosťom spravodlivý bod. Celkovo to bol parádny siedmoligový futbal.

BYSTRANY: Klešč – Timčík, Suranovský, Pavol – Jochman, Lipovský, Brajerčík, Šefčík, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedal: Pavľák. MNÍŠEK n/H: Lorinc – Gajdoš, Plachetka, Marcinko – Palaščák, Žiga, Štark, Kujnisch, Kohler – Štark.

Jaklovce – Kluknava 2:1 (0:0)

Góly: 69., 77. Papcun – 52. Gožo. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Prestížny súboj v prvom polčase bol veľmi vyrovnaný. Náznaky šancí obe mužstvá nevyužili. Po zmene strán zaskočil domácich Gožo, ktorý gólom dostal hostí do vedenia. Jaklovčanom vyšlo polčasové striedanie a Ján Papcun dvoma gólmi rozhodol o tom, že tri dôležité body ostanú doma.

JAKLOVCE: Jakubišin – Mitrík, Kipikaša, Klefnner – Fabrici, Hrobko, Pribičko, Kandrik, Kulín – Gerbáč, Humeňanský, striedali: Mastiš, Papcun, Ščuka. KLUKNAVA: Nehyla – Richnavský, Voda, Stajsko – Baláži, Gožo, Pribičko, Harakaly, Richnavský – Lisý, Janov, striedali. Bátor, Papcun, Hadry.

Gelnica – Chrasť n/H 2:0 (1:0)

Góly: 21. Garčár, 70. Kisel. Rozhodoval: Legát. Divákov: 100. GELNICA: Lazár – Kisel, Švarc, Tomaško – Garčar, Petrík, Petko, P. Garčár, Genco – Pillár, M. Tomaško, striedali: Sviečka, Keruľ, Vencel. CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Filip, P. Filip – Augustin, Franko, DIrda, Augustin, Vojtila – Turčanik, Dirda, striedali: Kuchár, Faltin, Franko.

14.Slovinky 17 1 6 10 13:40 9

Program 18. kola: Markušovce – Gelnica, Chrasť n/H – Jamník, SNV B – Richnava, Odorín – Jaklovce, Kluknava – SŠM Bystrany, Mníšek n/H – Slovinky, Prakovce – Olcnava.