Basketbalisti Svitu dosnívali finálový sen

Finále sa rozplynulo. Svit prehral s Prievidzou v šiestom zápase o dva body.
Finále sa rozplynulo. Svit prehral s Prievidzou v šiestom zápase o dva body. (Autor: riso)
Sportnet|24. apr 2014 o 00:00

V šiestom súboji semifinálovej série s BC Prievidza prehrali na domácej palubovke 68:70 a celkovo 2:4 na zápasy.

Basketbalisti Iskry Svit si vo vysnívanom finále nezahrajú.

SVIT. V prvom polčase pritom mali navrch domáci hráči. Postupne si vybudovali deväťbodový náskok (36:27), o ktorý však prišli v tretej štvrtine, ktorú absolútne nezvládli. Prehrali ju o 11 bodov (7:18).

V poslednej síce ešte zabrali a išli aj do jednobodového vedenia, no v záverečných dramatických sekundách mali viac šťastia baníci.

Kľúčovou osobnosťou šiesteho duelu bol hosťujúci Marko Batina, ktorý dominoval vo všetkých herných ukazovateľoch. Symbolicky práve on ukončil stretnutie úspešným blokom v poslednej sekunde pri trojkovom pokuse domáceho Jankoviča.

Na niekoľko minút stratili koncentráciu

„Znovu to bol veľmi tesný zápas. Celá séria nás stála veľa energie, ktorá nám na konci chýbala. Rozohrávač Wesley Channels po zranení stále nie je stopercentne fit, no napriek tomu hrá a chce pomôcť mužstvu. Robil, čo bolo v jeho silách. V druhom polčase sme na niekoľko minút stratili koncentráciu, a to nás stálo víťazstvo v tomto zápase. Prievidza hrala veľmi dobre a musím jej pogratulovať k postupu do finále. Z nášho pohľadu bolo rozhodujúce zranenie tvorcu hry Channelsa v treťom zápase tejto semifinálovej série,“ povedal nám tréner Iskry Svit Rudolf Jugo.

Jeho zverencov čaká ešte séria s Komárnom o bronzové medaily, ktorá sa hrá na dva víťazné zápasy. „Nás teraz čaká séria o bronz, na ktorú sa musíme dobre pripraviť. Stratili sme síce veľa energie, ale aj bronz je pre nás veľkou motiváciou,“ doplnil chorvátsky kouč Sviťanov.

Pridali na agresivite

Hosťujúci tréner Krunoslav Krajnovič mal po postupe do finále slzy na krajíčku.

„Po ôsmich rokoch sa mi v slovenskej extralige znovu podarilo postúpiť do finále. Znamená to pre mňa veľa, som veľmi šťastný. Trénera Juga si veľmi vážim, u nás v Chorvátsku má meno. Hrali sme proti mužstvu, ktoré po príchode trénera Juga hrá oveľa disciplinovanejšie, agresívnejšie. Aj v tomto zápase sme mali v prvom polčase veľké problémy. V tom druhom sme fyzicky pritvrdili v obrane a rýchlejšie sme si posúvali loptu v útoku. Pravdupovediac som Svit nechcel v semifinále, no súpera sme si nevyberali. Preto som veľmi rád, že to takto dopadlo. Dvakrát za sebou sme vyhrali na palubovke súpera, čo rozhodlo. Otočiť sériu z 1:2 na 4:2 môže iba veľmi disciplinované a psychicky odolné mužstvo. Tešíme sa na finále, ktoré si chceme užiť a pobiť sa o titul,“ konštatoval po rozhodujúcom dueli vo Svite kormidelník Prievidze, ktorá vo finálovom súboji vyzve majstrovský Inter Bratislava.