Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Plavnica bola na Spiši blízko k prvému jarnému víťazstvu

V posledných sekundách sa rozhodovalo o víťazstve. Brankárovi hostí pomohlo brvno.

Druhá šanca na gól. V 90. min. z tohto priameho kopu Podhradčania mohli pridať druhý gól. Hneď z protiútoku Plavnica bola ešte bližšie na strelenie gólu.Druhá šanca na gól. V 90. min. z tohto priameho kopu Podhradčania mohli pridať druhý gól. Hneď z protiútoku Plavnica bola ešte bližšie na strelenie gólu. (Zdroj: jope)

V posledných sekundách sa rozhodovalo o víťazstve. Brankárovi hostí pomohlo brvno, na druhej strane loptu vykopával z prázdnej brány domáci obranca.

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Pod Spišským hradom bol v nedeľu menší štvrtoligový futbalový sviatok. Jesenného majstra IV. ligy Východ z Plavnice predchádzal dobrý chýr o ich hre a navyše hostia už chceli konečne na jar naplno zabodovať, keď v doterajšom priebehu ešte neokúsili príchuť víťazstva.

Po prvom polčase Plavnica viedla na Spiši rozdielom gólu. Domáci mali ťažké srdce na asistenta rozhodcu, keď situácia pri inkasovanom góle zaváňala ofsajdom.

V druhom polčase Plavnica nastrelila brvno a v posledných sekundách už hostia dvíhali ruky nad hlavu na oslavu gólu, ale domáci obranca zázračne vykopol loptu z brány. Ostalo tak pri remíze 1:1.

„Z oboch strán to bol veľmi dobrý zápas. Domáci začali aktívne, ale v prvom polčase sme mali hru pod kontrolou. Mohli sme dať o jeden – dva góly viac. Navyše po zmene strán sme z nakopávanej lopty inkasovali gól. Posledné sekundy boli hektické. Z priameho kopu domáci nastrelili brvno, hneď z protiútoku sme mohli dať gól do prázdnej brány. Za tento výkon si chlapci zaslúžia pochvalu, no len škoda víťazstva. Mali sme k tomu bližšie. Sme radi aj za bod. Vonku nehráme najhoršie, lebo na ich ihriskách sme ešte neprehrali. Paradoxne doma sa ťažko víťazí, lebo každý u nás bráni. Nejde nám to tak, ako v jeseni. Plus je cítiť absenciu zranených kľúčových hráčov,“ povedal po stretnutí kapitán a pilier obrany Plavnice Ján Fröhlich.

Zaslúžená remíza

Veľmi dlho hľadali Podhradčania recept na prekonanie obrany súpera. Nešla im hra po krídlach a tak hrali na rýchle protiútoky. Až v 79. min. Erik Maliňák konečne využil možno jediné vážnejšie zaváhanie plavnickej obrany a pohotovo vyrovnal.

„Konečne sa mi po piatich zápasoch podarilo skórovať. Strelecky som sa trápil a verím, že som sa konečne chytil. Väčšinou sme hrali na nakopávané a po jednej z nich sa mi podarilo dostať sa pred brankára a obhodiť ho. Mali sme ešte veľkú šancu v závere z priameho kopu, kedy lopta skončila na brvne. Sme radi aj za bod, lebo hneď na to mala Plavnica obrovskú šancu na skórovanie. Treba uznať, že hostia boli o trošku lepší, mali viac z hry. Na šance a góly to však bolo vyrovnané,“ uviedol strelec jediného gólu Spišského Podhradia do siete Plavnice Erik Maliňák.