Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Basketbalisti Iskry Svit vybojovali bronzové medaily

V druhom súboji série o tretie miesto vyhrali na palubovke Komárna 85:82 a celkovo 2:0 na zápasy.

S pohárom a medailami. Iskra si užila víťazstvo aj so svojimi fanúšikmi.S pohárom a medailami. Iskra si užila víťazstvo aj so svojimi fanúšikmi. (Zdroj: Richard Hudeček)

Basketbalisti Iskry Svit oslavujú zisk bronzu.

KOMÁRNO. V meste „lodiarov“ boli diváci svedkami nesmierne zaujímavého duelu. Súperi sa striedali vo vedení od začiatku až do konca. V priebehu úvodnej štvrtiny si domáci vypracovali osembodové vedenie, o ktoré však rýchlo prišli.

V druhej štvrtine sa karta obrátila a o osem bodov v nej viedli Podtatranci. V druhom polčase sa scenár takmer zopakoval. Lepšie v ňom začali hráči Komárna, ktorí išli do deväťbodového náskoku. Svit však zabral a v polovici štvrtej štvrtiny viedol už o 14 bodov.

Domáci to však nezabalili a trojkovou kanonádou záver ešte poriadne zdramatizovali. Dvadsať sekúnd pred klaksónom to už bolo iba o bod pre hostí a Komárno malo loptu. Akcia hostiteľov sa však košom neskončila, naopak, Findura dvomi premenenými trestnými hodmi spečatil triumf „medveďov“.

Prvá veľká medaila

„Je to fantastický pocit mať na krku zavesenú bronzovú medailu. Pre mňa je to prvá medaila v mužskej kategórii, som veľmi šťastný,“ rozhovoril sa pri autobuse počas oslavnej cesty do Svitu krídelník „medveďov“ Filip Dratva, ktorý pri absencii Jankoviča a McNeala prekvapujúco naskočil do zápasu v základnej päťke hosťujúceho tímu.

„Tú šancu som zobral veľmi pozitívne a snažil som sa odviesť to, čo tréner odo mňa požadoval. Hoci sme boli trochu oklieštení, keď nám chýbali dvaja hráči zo základu, veľmi dobre sme sa s tým vysporiadali. Komárno do toho dalo všetko, v závere sa už hralo zo všetkých síl. Padli im nejaké trojky, našťastie sme to uhrali a môžeme oslavovať,“ radoval sa Filip Dratva.

Slabinou boli nevyrovnané výkony

Domácim sa nepodarilo vrátiť sériu o bronz späť pod Tatry.

„Tento zápas ukázal to, čo bolo našou slabou stránkou celú sezónu, a to veľmi nevyrovnané výkony v priebehu stretnutia. Najprv sme mali dobrý päťminútový úsek, potom prišla časť hry, keď sa nám nedarilo a potom opäť naopak a takto to išlo celú sezónu. Ani neviem, či sme mali zápas v sezóne, ktorý sme hrali na rovnakej úrovni v obrane aj v útoku. A tak to bolo aj dnes. Mali sme dobrý začiatok, potom sme pustili vedenie z rúk, nasledoval náš výborný záver prvého polčasu, potom tiež úvod tretej štvrtiny, potom sa nám skoro podaril zázrak v posledných štyroch minútach, keby Kovačevič zakončil posledný útok. Takže aj pre tieto momenty sme boli štvrtí a Svit si tretie miesto zaslúžil,“ povedal po poslednom zápase sezóny tréner Komárna František Rón.

Ukázali, že sú tím

Hostia sa v zápase úspešne vyrovnali s absenciou dvoch hráčov základnej zostavy McNeala a Jankoviča.

„Pred zápasom sme sa dozvedeli, že nebude hrať Tyronne ani Saša, čo sú hráči zo základnej päťky. Ale pre nás to bola ešte väčšia motivácia hrať aj za nich a ukázať, že sme tím a že nielen na dvoch - troch hráčoch stojí naša hra. Zápas nebol ľahký, veľa sme bojovali, robili sme aj chyby. A koniec bol nervózny, veď sme viedli o 14 bodov a po našich chybách sme prestali hrať v útoku. A to sa s Komárnom takto hrať nedá. Nepadlo nám niekoľko striel a domáci boli späť v zápase. Šťastie však stálo pri nás a sme radi, že sa nám podarilo vybojovať pre Svit tretie miesto,“ konštatoval kapitán Iskry Svit Martins Berkis.