Vitkajovi stačilo na čistý hetrik šestnásť minút

Gól na 5:1. Vitkaj po tejto hlavičke skompletizoval svoj hetrik.
Gól na 5:1. Vitkaj po tejto hlavičke skompletizoval svoj hetrik. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|7. máj 2014 o 00:00

Ján Vitkaj bol hlavným strojcom víťazstva FK Poprad B v nedeľňajšom súboji VI. ligy Podtatranskej proti FK 05 Levoča.

Na triumfe 5:1 sa podieľal čistým hetrikom.

POPRAD-VEĽKÁ. Stačilo mu na to iba 16 minút. V 43. minúte zvyšoval na 3:1 a o dve minúty na to ďalším gólom do šatne už na rozdiel triedy. V 59. minúte potom hlavou usmernil loptu do siete aj po tretíkrát.

„Som rád, že sa mi to podarilo a že som tým pomohol mužstvu. Hneď po súboji ma chlapci podpichovali, že niečo ma to bude stáť v kabíne. Vyhrali sme, tri body sú doma. Sme spokojní, ideme ďalej. Škoda červenej karty, bolo by to iné stretnutie. Ťažko sa hralo takmer celý zápas o jedného menej. Fúkal silný vietor, na dlhé lopty sa hrať nedalo. Loptu sme ale mali na svojich kopačkách. Držali sme ju v strede poľa, hrali sme aj po stranách a neskôr sme sa zamerali hlavne na brejky,“ rozhovoril sa autor hetriku, ktorého osobnou ambíciou je prebojovať sa späť do A-mužstva Popradu.

„Verím, že sa mi to podarí. Pol roka som nehral, mal som problémy s krížami. Teraz je najdôležitejšie dostať sa do psychickej pohody,“ dodal Ján Vitkaj.

Podali dobrý, zodpovedný výkon

Duel proti Levoči sa pritom pre popradskú rezervu nezačal práve najšťastnejšie. Už v 7. minúte totiž musel ísť predčasne pod sprchy po červenej karte domáci Michal Mlynár. V 19. minúte otvoril skóre domáci Juraj Regitko z pokutového kopu, v 34. minúte hostia vyrovnali zásluhou Michala Kašpera.

Hoci hostia mali početnú výhodu, v ďalšom priebehu už strieľali góly len domáci. V 39. minúte rozvlnil sieť Dominik Orenič a po ňom sa trikrát presadil spomínaný Vitkaj.

„Po rýchlom vylúčení Mlynára sme museli našu hru prispôsobiť. Išli sme do vedenia, škoda chyby, po ktorej sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Potom sa už celý zápas odohrával v našej réžii. Chlapci podali dobrý, zodpovedný výkon, nesklamali ani striedajúci hráči. Rozohrávajú sa nám chlapci z 'áčka' ako Jano Vitkaj, ktorý dal tri góly. Veľmi dobrý výkon podal aj Adam Belohorec. Diváci videli celkom dobrý zápas, som spokojný, herne napredujeme. Na súpera sme sa pripravovali, čakal som, že bude klásť väčší odpor. Vietor bol nepríjemný nielen pre hráčov na ihrisku, ale aj pre divákov, ktorých prišlo menej,“ konštatoval tréner FK Poprad B Peter Rataj.