Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Strelcom Plavnice zvlhol na Opátskom pušný prach

Futbalisti Vyšného Opátskeho akoby si povedali, že stačilo doma rozdávať body.

Závar pred bránkou. Domáci sa presadili trikrát, Plavničania ani raz.(Zdroj: Jaroslav Glovičko)

Futbalisti Vyšného Opátskeho akoby si povedali, že stačilo doma rozdávať body, veď v predchádzajúcich troch dueloch dva razy remizovali a raz prehrali. Aj preto proti zdatnému súperovi, ktorý zimoval na prvom mieste, no teraz mu patrí až šiesta priečka, neponechali nič na náhodu. V zaujímavom a rušnom štvrtoligovom stretnutí zdolali Plavnicu rozdielom troch gólov, keď oživenie do hry domácich priniesol striedajúci Bandžuch, ktorý poistil v druhom dejstve polčasové jednogólové vedenie.

KOŠICE. Hostia v úvode naznačili, že na Opátske neprišli iba brániť a niekoľko ráz pohrozili, no brankár David Riemer si so strelami hostí poradil.

V prvej dvadsaťminútovke to v obrane domácich niekoľko ráz doslova horelo, ale Plavničania to nedokázali využiť.

Aj preto udrelo na druhej strane, keď na kapitán Pavol Turczyk presnou prihrávkou vysunul na ľavej strane Semana, ktorého center usmernil do siete Steininger

. Inkasovaný gól po štvrťhodine hry hostí nezlomil, naopak zvýšili úsilie, ale v koncovke im chýbala presnosť. Herne za súperom nezaostali, preto trojgólová prehra je krutým vyjadrením síl na trávniku.

„Po každej prehre zavládne sklamanie, preto aj táto na Opátskom nás mrzí. Ukázali sme, že vieme hrať futbal a prvý polčas bol obojstranne kvalitný. Mali sme aj šance, ale žiaľ, sme ich nevyužili. Domáci dali prvý gól taký kuriózny, ale krásny. Nám bolo ťažšie doháňať jednogólové manko, bolo horúco, čo nám uberalo zo síl. Snažili sme sa s výsledkom niečo urobiť, uvažovali sme preskupiť rady a hrať na troch obrancov, no inkasovali sme druhý gól. Bol z kategórie lacných a to nás už položilo,“ hovorí skúsený obranca a kapitán Ján Fröhlich.

Po zmene strán hostia viac otvorili obranu, čo bola voda na mlyn domácich, ktorí sa spoliehali na dvojicu rýchlych útočníkov – Steiningera a Bandžucha.

Ten po sedemnástich minútach na ihrisku premenil svoju tretiu šancu a zvýšil vedenie domácich na 2:0.

V samom závere výsledok prikrášlil strelou spoza šestnástky Turczyk a upravil na konečných 3:0 pre domácich. Dlho Plavničania nedostali v jednom stretnutí toľko gólov. S dnešnými tromi inkasovali iba 16 gólov, čo svedčí o dobrej defenzíve mužstva.

„Neprišli sme v porazeneckej nálade, hoci sme vedeli, že majú dobrý útok a všetci hráči sú veľmi silní na lopte. Duel bol dlho vyrovnaný, verili sme si na prípadnú štandardku, avšak v závere sme inkasovali dva lacné góly, ktoré potvrdili našu prehru,“ povedal na margo zápasu Ján Fröhlich.

Hostiteľom stačilo 6 minút na strelenie dvoch gólov v samom závere stretnutia, ktoré definitívne zobrali vietor z plachiet Plavnici.

Po trojgólovej prehre si neudržali šiestu priečku tabuľku, kým Opátske zostáva stále na druhom mieste štvrtoligového peletónu.