Korzár logo Korzár Spiš

Žinenka sedí nádejam ako uliata

Nádeje zo zápasníckeho oddielu Juno šport Stará Ľubovňa idú v tomto roku ako píla.

Samuel Bučko (hore). Na turnaji v Mníchovce skončil druhý.Samuel Bučko (hore). Na turnaji v Mníchovce skončil druhý. (Zdroj: archív Junosportu)

Zbierajú vavríny jedna radosť a dokumentujú kvalitu voľnoštýliarskej liahne v tomto klube. Mladí vyznavači tohto mužného športu robia radosť funkcionárom, trénerom a prívržencom a mnohí z nich si budujú základy pestrej kariéry, ktorá môže explodovať čo do zisku cenných umiestnení aj v budúcnosti.

STARÁ ĽUBOVŇA. V ostatnom čase absolvovali pretekári niekoľko silne obsadených podujatí, na ktorých sa nestratili.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cveng domáceho turnaja

Vecou prestíže bol pre nich štart na domácom 4. ročníku medzinárodného turnaja o Pohár primátora. V konkurencii vyše 120 zápasníkov z takmer dvadsiatich klubov z Česka, Poľska, Ukrajiny, Maďarska a Slovenska si to „rozdali“ mladší a starší žiaci aj kadeti Staroľubovňanci v súťaži družstiev obsadili 4. miesto a dovedna nazbierali päť umiestení na prvých troch priečkach. Medzi kadetmi sa činil do 69 kg Samuel Koršňák, ktorý nenašiel premožiteľa. Ďalší kadet Martin Schwartz do 76 kg skončil druhý. Do popredia sa dostali aj prípravkári Thomas Gladiš a Dávid Farkas, ktorí skončili tretí, ako aj mladší žiaci Samuel Bučko (2.), Viliam Koky (3.), Lukáš Neupauer (2.). „Sme radi, že náš turnaj má cveng a dobré chýry o jeho úrovni sa dostali ďaleko. Aj preto sa dostal široko-ďaleko medzi najviac sledované,“ konštatoval manažér zápasníckeho oddielu Štefan Matoľák. Pripomenul, že niektoré akcie, čo absolvovali zástupcovia ZK Juno šport, boli náročnejšie než domáci šampionát vzhľadom na silnú zahraničnú konkurenciu. Spomenul medzinárodný turnaji v Dunajskej Strede, kde štartovalo až vyše 150 pretekárov. Tam sa vyšvihol kadet René Fröhlich (do 58 kg), ktorý sa dostal na najvyšší stupienok. Do 76 kg zase triumfoval Martin Schwartz. Do 69 kg bol strieborný Samuel Koršňák. „Podľahol iba úradujúcemu majstrovi Slovenska.“

SkryťVypnúť reklamu

Rad skvelých výsledkov

Aj na otvorených majstrovstvách východoslovenskej oblasti mládeže za účasti tímov z Maďarska a Poľska sa zrodila spŕška kovov. Zlatými dekorovali Samuela Bučka (do 35 kg), Frederika Sovika (do 44 kg) a Lukáša Neupauera (do 57 kg). Do 29 kg skončili tretí Patrik Plavčan aj Viliam Koky (do 42 kg). „Chlapci robia radosť svojim trénerom - Michalovi Turkyňákovi a Jánovi Plavčanovi. Inak, v našom oddiele sa koncentruje do dvadsať pretekárov v mládežníckych kategóriách. Žiaľ, nemáme podmienky na to, aby fungovali i seniori. Od nás odchádzajú nadaní na športovú školu do Košíc, prípadne ak študujú na strednej škole niekde blízko, tak naďalej sú zapojení do tréningového procesu v našom klube,“ prezradil manažér ZK. Mimochodom, od roku 1985, keď sa zápasenie udomácnilo v Starej Ľubovni, vyrástol rad výborných pretekárov. Aj ostatné výsledky dokazujú, že kontinuita výchovy nestagnuje. Trebárs Samuel Bučko nedávno prerazil na nemeckej pôde a skončil na kvalitne obsadenom podujatí v Mníchove druhý. Členovia Juno športu obstáli aj na košických majstrovstvách Slovenska žiakov. Víťazstvo si pripísal Lukáš Neupauer do 52 kg. Patrik Plavčan do 29 kg bol druhý a Pavol Čureja do 35 kg tretí. Na domácom šampionáte starších žiakov v Snine sa o striebro zaslúžil Samuel Koršňák do 73 kg. Mário Vira (do 66 kg) získal zase bronz. René Fröhlich sa zase nestratil na M-SR juniorov v Nitre, kde do 55 kg získal striebornú medailu. Na šampionáte kadetov René Fröhlich sa stal víťazom svojej kategórie a Martin Schwartz sa zviditeľnil 3. priečkou. „Práve René sa uchádza o pozíciu reprezentanta na vrcholných zahraničných akciách. To isté platí aj pre Dominika Husára v kategórii do 85 kilogramov, ktorý študuje na športovom gymnáziu v Košiciach. Jeho pozícia je neotrasiteľná, o čom svedčí ďalší domáci titul medzi kadetmi,“ dodal Štefan Matoľák.

SkryťVypnúť reklamu

Autor: zuk

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  2. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  3. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  4. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  6. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  1. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  2. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska
  3. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  4. Najlepšia dovolenka s deťmi pri mori: Kam letieť z Košíc?
  5. Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?
  6. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu
  7. Na Marka oharka do jarka
  8. Najlepšie okamihy svojho života zachytené s HONOR 400 Lite
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 29 920
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 19 625
  3. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 8 441
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 416
  5. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 6 579
  6. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí 4 728
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 4 354
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 090
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu