Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Markušovce to doma poriadne zbabrali

Situácia na konci tabuľky sa ešte viac zamotala.

Šesť gólov v Jamníku. Jamníčania doma rozstrieľali Slovinky 6:0.Šesť gólov v Jamníku. Jamníčania doma rozstrieľali Slovinky 6:0. (Zdroj: jope)

SPIŠ. V 24. kole najvyššej oblastnej futbalovej súťaže sa diali veľké veci. Boj o prvenstvo už je rozhodnutý, ale poriadne sa zamotala situácia o záchranu. Jaklovčania sa postarali s desiatimi hráčmi o veľké prekvapenie v Markušovciach. Olcnavčania v Gelnici nepochodili a tak nás čaká nesmierne dôležité a zaujímavé 25. kolo.

I. trieda

Markušovce – Jaklovce 3:3 (2:1)

Góly: 6. Jarab, 16. Andráši, 69. Kubík – 43. Pribičko, 80. Kulín, 90. Papcun. Rozhodoval: Slebodník. Divákov: 120.

Je zaujímavé, že v dôležitom zápase o záchranu mali hostia k dispozícii len desať hráčov. To domáci zo začiatku dokonale využili, keď viedli po góloch Jaraba a Andrášiho. Ďalšie góly neprichádzali a Markušovčania znervózneli. V závere prvého polčasu hostia prekvapili gólom Pribička. Keď domáci Kubík zvýšil na 3:1 zdalo sa, že veľmi dôležité tri body ostanú doma. Prvé varovanie desať minút pred koncom akoby Markušovčania nebrali vážne a v posledných sekundách pri vabanku hostí Papcun polostrelou polocentrom dokonale zaskočil domácich vyrovnávajúcim gólom. Bod pre hostí má cenu zlata, pre Markušovce môže mať veľmi zlé následky.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Jánošík, Kalafut, Kubík – Jarab, Ondrejčák, Šteiner, Krajčír, Andráši – Čuchran, Šteiner, striedali: Zavacký, Fedor, Holub.

JAKLOVCE: Jakubišin – Kleffner, Pribičko, Kulín, Hrobko, Ščuka, Papcun, Mastiš, Ondáš, Mitrík.

Richnava – Bystrany 1:1 (0:1)

Góly: 61. Kakalejčík – 6. Lipovský. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Hostia mali raketový nástup a už od 6. minúty viedli gólom Lipovského. Do polčasu mali domáci dosť možností na vyrovnanie skóre. Dočkali sa až v 61. minúte, keď vytúžený vyrovnávajúci gól strelil Kakalejčík. Tak ako skóre, bola vyrovnaná aj hra. V závere domáci nevyužili niekoľko sľubných šancí a obe mužstva sa rozišli zmierlivou remízou.

RICHNAVA: Lipták – Biroš, Labanc, Kakalejčík – Dolnačko, Roman, Fábry, Papcún, Fabini – Dolnačko, Bandžuch, striedali: Čurila, Ondáš.

BYSTRANY: Pavol – Timčík, Suranovský, Šefčík – Jochman, Lipovský, Brajerčík, Smik, Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedal: Klešč.

Jamník – Slovinky 6:0 (3:0)

Góly: 8. a 11. Baláž, 33. Podgurný, 77. Potempa, 86. Zvalený, 89. Jakuba. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 150.

Strelecká potencia Jamníčanov je za posledné dva zápasy je obdivuhodná. V Bystranoch dokázali streliť päť gólov a následne doma proti poslednému mužstvu tabuľky konečne potešili svojich najvernejších divákov. Slovinkám nadelili šesť gólov a už len čakali na výsledky svojich súperov v boji o záchranu.

JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, Čuj, Kusý – Jakuba, Bednárz, Petruško, Baláž, Jurjak – Potempa, POdgurný, striedali: Zvalený, Streber, Farkašovský.

SLOVINKY: Thur – Ščuka, Fryc, Vojtek – Čurilla, Krožer, Vojtek, Fajth – Horváth, Aštary.

Gelnica – Olcnava 2:1 (0:0)

Góly: 52. Tomaško, 75. Fecko – 87. Petrov. Rozhodoval: Šofranko. Divákov: 67.

Hŕstka divákov v prvom polčase gól nevidela. Až po zmene strán potešil fanúšikov Tomaško. Po Feckovom presnom zásahu už domáci kontrolovali výsledok. Záver zdramatizoval Petrov, ale na vyrovnanie už mali Olcnavčania veľmi málo času.

GELNICA: Švarc – Žiga, Sviečka, Tomaško – Garčar, Pavlevský, Petko, Petrík, Dudy – Tokarčík, Prokop, striedal: Fecko, Garčár, Čarnoký.

OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Šlosár – P. Pollák, Geletka, Melega, Dolnačko, Rusnák – Olejník, Košík, striedali: V. Pollák, Salaj, Prapotník.

Chrasť n/H – Prakovce 1:1 (1:1)

Góly: 32. Marek Dirda – 2. Grega. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 100.

Najpohodovejší zápas celého kola. Obe mužstvá sa už nemuseli strachovať ani o záchranu, ani o postup. Lídrovi tabuľky stačilo pár sekúnd a už viedli gólom Maroša Gregu. Po polhodine hry sa dočkali aj domáci, keď Marek Dirda vyrovnal. Po zmene strán mali obe mužstvá dostatok príležitostí, aby strhli vedenie na svoju stranu, no aj s bodom boli aktéri stretnutia spokojní.

CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Filip, Fabini – Augustín, Franko, Dirda, P. Augustín, Vojtila – Turčanik, Dirda, striedali: Kuchár, Petruško, Dirda.

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Paučo, Mihalik – Stoklas, Silla, Kuchár, Michlik, Grega – Demčák, Kellner, striedali: Grega, Regec, Slovinský.

SNV B – Mníšek n/H 0:4 (0:2)

Góly: 35. a 54. L. Štark, 14. Kujnisch, 90. M. Žiga. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 50.

Hostia prišli len s presne jedenástimi hráčmi. Domáci sa museli zaobísť bez posíl z A – mužstva. Mníšek n/H je postrachom domácich mužstiev a to potvrdili aj na ihrisku v Poráči. Po štvrťhodine hry otvoril gólový účet Kujnisch. Zo štandardnej situácie L. Štark zvýšil na 2:0 a ten istý hráč pridal aj tretí gól. V posledných sekundách Matej Žiga prikrášlil zaslúžené víťazstvo hostí.

SNV B: Petruško – Poloni, Kubus, Šimonič – Biacovský, Macala, Duch, Šiška, Ondra – Dunka, M. Antal, striedali: Cibelenko, Liška.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Peter Palaščák, Moskal, Gajdoš – Marcinko, P. Palaščák, Žiga, Štark, Kujnisch – Kohler, L. Štark.

Odorín – Kluknava 4:2 (2:1 )

Góly: 10., 13. a 50. Staroň, 79. M. Čuj – 13. Stanislav, 51. Baláži. Rozhodoval: Petruška. Divákov: 50.

Do 8. minúty mali domáci dve vyložené šance. Až v 10. minúte sa dostal k slovu kanonier Staroň, ktorý následne dosiahol čistý hetrik. Kluknavčania stále doťahovali na rozdiel gólu. V 79. minúte sa konečne domácim podarila parádna rýchla kombinačná akcia, na konci ktorej bol Marek Čuj a poistil domáce víťazstvo. Odorínčania tak po zvládnutom stretnutí čakali na výsledky zo susedných obcí – Jamníka a Markušoviec.

ODORÍN: Duľa – Majko, Fabian, Hudzik – Čuj, Stoličný, M. Čuj, Topoli, Cabala – Staroň, Štrauch, striedali: Maľák, Bosák.

KLUKNAVA: Nehyla – Lisý, Voda, Stajsko – Hadry, Gožo, P. Hadry, Báto, Richnavský – Stanislav, Janov, striedali: Baláži, Želasko, Maras.

14.Slovinky 24 1 6 17 15:68 9

Program 25. kola o 10.30 hod.: Odorín – Markušovce, Kluknava – SNV B, Mníšek n/H – Chrasť n/H, Prakovce – Gelnica, Olcnava – Jamník, Slovinky – Richnava, Bystrany – Jaklovce.

II. trieda

Strelecké hody v Hnilčíku.

SPIŠ. V druhej najvyššej oblastnej súťaži bolo na programe 24. kolo. V predohrávke vedúce mužstvo a tabuľky bodovalo naplno na pôde FC Richnavy. Tri body si odniesli z Iliašoviec futbalisti Spišského Hrušova. Strelecké hody boli v Hnilčíku.

Výsledky – 24. kolo: Richnava – V. Folkmar B 0:3, góly: Belej, Tomaško, Bodnár. Spartak Bystrany – Letanovce 4:2, Š. Žiga 2, M. Žiga, Horváth – Zalibera 2. Hnilčík – Rudňany B 6:0, Soveľ 2, Matiašovský, Grega, Fabián, Bottcher. Iliašovce – Sp. Hrušov 1:2, Choma – Slamený, Repaský.

9.Richnava 22 0 2 20 13:116 2

Program 25. kola: V. Folkmar B – Hnilčík, Rudňany B – Iliašovce, Sp. Hrušov voľno, Letanovce – Richnava, Sp. Tomášovce – Spartak Bystrany.

Mládež

Dorast – U19 – 1
Margecany – Jamník 2:3. Helcmanovce – Chrasť n/H 2:2. Teplička – Markušovce 3:1. Slovinky – V. Folkmar 6:0. Nálepkovo – Hrabušice 4:0.

Dorast – U19 – 2
Sp. Hrušov – Maria Huta 6:1. Bystrany – Iliašovce 0:5.

Žiaci – U15 – A
Markušovce – Slovinky 0:5. Letanovce – Sp. Vlachy 0:0. Harichovce – Rudňany 3:1. Odorín – Sp. Hrušov 0:8. Jamník – Hrabušice 3:1. Teplička – Olcnava 1:2.

Žiaci – U15 – B
Gelnica – Jaklovce 7:1. Maria Huta – Mníšek n/H 3:1. V. Folkmar – Kluknava 6:6. Margecany – Helcmanovce 3:1. Nálepkovo – Prakovce 1:4.

1.Gelnica 16 15 0 1 75:10 45
2.Prakovce 16 13 0 3 70:27 39
3.Nálepkovo 17 11 0 6 70:27 33
4.Mníšek n/H 16 9 2 5 54:31 29
5.Margecany 16 7 3 6 35:26 24
6.Jaklovce 17 6 3 8 45:41 21
7.Maria Huta 16 5 2 9 35:73 17
8.Helcmanovce 18 4 2 12 42:58 14