Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Opäť rušné derby Harichoviec a Hrabušíc

Harichovce píšu sťažnosť a námietky. Hrabušice si taktiež sťažujú na výkon rozhodcov.

Dlhoročné naťahovačky. Keď spolu hrajú Hrabušice a Harichovce, vždy to má svoj špecifický náboj. Ináč to nebolo ani v nedeľu.Dlhoročné naťahovačky. Keď spolu hrajú Hrabušice a Harichovce, vždy to má svoj špecifický náboj. Ináč to nebolo ani v nedeľu. (Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠ. Takýmto zápasom sa hovorí „nejde o nič“, no o derby Hrabušice – Harichovce (2:1) sa bude ešte dlho hovoriť. Veľkú krivdu cítia Harichovčania.

Sťažnosť a tri námietky

Už len futbalový zázrak môže v 6. lige Podtatranskej zachrániť Harichovce pred vypadnutím. V závere sezóny už len hrajú pre diváka a prípadne sa chcú odpútať z posledného miesta.

„Už som to rozdýchal, ale chceme reagovať na to, čo sa dialo v nedeľu v Hrabušiciach. Nejde o prehru, ale píšeme sťažnosť na riadiaci orgán. Na šiestu ligu chodí vonku päťdesiat divákov z Harichoviec pre radosť a oddych. Nie sme odkázaní na prízemné výkony rozhodcov. Hrabušický hráč zraní nášho hráča, ktorého odvezie sanitka a náš hráč dostane červenú kartu. Nám sa píska jedenástka, proti nim nie. Chceme sa rozlúčiť so súťažou dôstojne a so vztýčenou hlavou. Dostalo sa mi do uší, že to mali rozhodovať Poliaci, potom sa to zmenilo. Tak sa ani nečudujem, že futbal na východe Slovenska je v takom stave, akom je. Po zápase sme dali tri námietky. Celý druhý polčas sme hrali o desiatich. Ešte len sme zakladali útok a už bola zástavka asistenta hore. Mal som chuť mu tu zástavku zobrať,“ emotívne opisoval dianie v Hrabušiciach šéf harichovského futbalu Miroslav Sakáč.

Slabí ako čaj

Na prehnané emócie týchto dvoch futbalových kohútov zo Spiša sme zvyknutí už niekoľko sezón.

„Vzájomné zápasy s Harichovcami už niekoľko rokov majú svoj špecifický náboj. Tak, ako sa oni sťažovali na rozhodcov, tak to povedať môžeme aj my. Na rovinu povedané, v nedeľu boli rozhodcovia slabí ako čaj. Ale to aj poslednú dobu k nám chodia veľmi slabí rozhodcovia. Harichovce sa sťažovali na pokutový kop. Áno, bola tam ruka v šestnástke, ale to už je na posúdení hlavného arbitra. Dvakrát nám nepochopiteľne zastavili útok pre údajný ofsajd, ktorý nebol. Rozhodovanie stretnutia bolo na obe strany veľmi zlé. A červená karta? Hráč hostí zbytočne odplácal. Tak ako oni, aj my sme mohli dať námietky do zápisu o stretnutí. Bolo by čo. Stále sme len počúvali, že je to zinscenované. Lenže nám, a ani hosťom, v tomto zápase o nič nešlo,“ pridal svoj názor vedúci mužstva Hrabušíc Branislav Priehoda.