U súpera z čela poltucet pre Novú Ľubovňu

Ďalšia vysoká prehra. Nová Ľubovňa na Malý Šariš nestačila.
Ďalšia vysoká prehra. Nová Ľubovňa na Malý Šariš nestačila. (Autor: dd)
Sportnet|10. jún 2014 o 00:00

Šiestoligoví futbalisti Novej Ľubovne vysoko prehrali v Malom Šariši.

MALÝ ŠARIŠ. Kto čakal, že favorit stretnutia spustí na súpera od začiatku oheň a síru, musel byť v úvode prekvapený.

Lepšie začali hostia, ale Reľovský svoje príležitostí nezužitkoval. Šťastie pokúšali aj Knapík a M. Konkoľ, ale rovnako bezúspešne.

Postupne prebrali iniciatívu hostitelia a aj keď v prvom dejstve sa žiaden drvivý nápor nekonal, gólov mohli zaznamenať rozhodne viac, až tri ich pokusy totižto skončili na brvne, resp. žrdi Pajunkovej brány.

Zahrmelo až tesne pred prestávkou, po štandardke sa presadil Novotný. Do kabín mohli ísť oba celky za nerozhodného stavu, ale Š. Konkoľ ml. svoju tutovku, pri ktorej sa šikovne vyhol ofsajdovej pasci súpera, zakončil len do nôh brankára.

Druhý polčas priniesol zmenu v obraze hry, futbalisti Novej Ľubovne už neboli dostatočne kompaktní v defenzíve.

V úmornom teple im zjavne dochádzali sily, čo domáci náležite využili a vďaka zlepšenej efektivite pri premieňaní šancí skóre postupne narastalo. A to treba povedať, že viacero šancí ešte zostalo nevyužitých.

Na 2:0 zvýšil hneď po zmene strán exportnou delovkou Pribiš, o desať minút na to využil dostatok voľného priestoru na 16-ke aj Marcinko. Po príchode nestarnúceho Kizáka šli ďalšie dva góly na jeho vrub, réžia štvrtého a koncovka piateho presného zásahu niesla jeho rukopis.

Na tento presný zásah zareagovali aj hráči v zeleno–čiernom, na rohový kop si výborne nabehol M. Konkoľ a umiestnenou hlavičkou zaznamenal čestný úspech svojho tímu.

V závere pribudlo na trávniku zbytočnej nervozity a zápas sa už len dohrával. V závere to skúšal ešte najaktívnejší hráč hostí M. Konkoľ, presnejší pri zakončení bol ale na druhej strane Halčák. Keď rovnaký hráč odmietol v nadstavenom čase tisícpercentnú šancu, ostalo pri rezultáte 6:1.

Nová Ľubovňa tak na viaceré zlepšené výkony z jarnej časti nadviazala len v náznakoch, čo proti skúsenému súperovi nestačilo. So sezónou sa ŠK rozlúči v nedeľu pred vlastnými fanúšikmi, od 17.00 hod. privíta Župčany.

Fakty zo zápasu

Malý Šariš – Nová Ľubovňa 6:1 (1:0).

Góly: 37. Novotný, 47. Pribiš, 58. Marcinko, 65. Kaleja, 69. Kizák, 88. Halčák – 72. M. Konkoľ, rozhodovali: Litványi – Farkaš, Roka; 250 divákov.

ŠK: Pajunk – Maliňák, Dziak (60. Štellmach), Virostko, Š. Konkoľ st. – Š. Konkoľ ml., Knapík, M. Konkoľ, Pavelčík (60. Drobňák) – Pečarka, Reľovský.

Povedal po zápase

Ján Servický (tréner ŠK Nová Ľubovňa): „Ak by sme v úvode premenili naše príležitosti, bol by to možno iný zápas. Ale treba povedať, že súper potvrdil svoje postavenie v tabuľke a bol jednoznačne lepší. Už v prvom polčase mal viacero príležitostí, z ktorých premenil len jednu, po zmene strán nás už potom výrazne prevýšil. My sa boríme so skladbou tímu, keďže sme závislí na hráčoch, ktorí kvôli pracovným povinnostiam migrujú mimo región, zostava sa nám neustále mení. Napriek dnešnému jednoznačnému rezultátu mám pocit, že naše jarné výkony sú o niečo lepšie, oduševnenejšie. Aj keď v kádri zrejme opäť dôjde k zmenám a posunom, radi by sme sa v poslednom kole v súboji posledného s predposledným rozlúčili so sezónou a domácimi priaznivcami víťazstvom.