Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Na šiestu ligu nemali, ale na záver potešili

Šiestoligoví futbalisti ŠK Nová Ľubovňa na záver sezóny dosiahli druhé víťazstvo v súťaži.

Sezóna nevyšla, rozlúčka áno. Nová Ľubovňa nastrieľala Župčanom päť gólov.Sezóna nevyšla, rozlúčka áno. Nová Ľubovňa nastrieľala Župčanom päť gólov.(Zdroj: Daniel Dedina)

Šiestoligoví futbalisti ŠK Nová Ľubovňa na záver sezóny 2013/2014 dosiahli druhé víťazstvo v súťaži, keď zdolali predposledné Župčany a domácich divákov potešili až piatimi gólmi. S regionálnou ligou sa však lúčia, o čom bolo rozhodnuté už veľmi dávno, keďže posledné miesto tabuľky okupovali dlhodobo a beznádejne.

NOVÁ ĽUBOVŇA. V zápase, ktorý priniesol množstvo gólov, začali lepšie hostia. Tí si pri úvodnom vyžrebovaní strán vybrali polovicu s podporou vetra a ten domácim zväzoval nohy.

Z toho ťažili hostia a svoju hru presúvali do šestnástky, z čoho vyplynulo niekoľko nebezpečných situácií, ale gól nepadol.

Zmenu skóre priniesla až 38. minúta, keď sa agilný M. Konkoľ predral stredom obrany hosťujúceho mužstva, pričom bol faulovaný, no ani protihráč ho nezastavil v jeho prieniku, obišiel aj brankára a chladnokrvne zavesil na polčasových 1:0.

Tomuto momentu predchádzal už spomínaný faul na M. Konkoľa, ktorého sa dopustil hráč hostí a po druhej žltej karte následne uvidel od rozhodcu aj červenú.

Do druhého polčasu nastúpilo domáce mužstvo v pozmenenej zostave, keď v záložnej formácii nahradil L. Pavelčíka P. Rusiňák a v útočnom dvojzáprahu vymenil P. Virostka L. Veselovský.

Toto striedanie prinieslo gólový efekt hneď v 49. minúte, keď sa po štandardnej situácii na druhýkrát presadil práve striedajúci L. Veselovský.

Hosťujúci hráči, hoci oslabení o jedného muža v poli, sa však presadili po jednom z protiútokov a znížili na 2:1.

Tento gól v sieti ešte viac povzbudil hráčov Novej Ľubovne k ofenzívnej aktivite, čoho výsledkom bol gól po perfektnej individuálnej akcii Š. Konkoľa ml., ktorý poslal loptu na nohu M. Knapika a ten ju z prvej zasunul k pravej žrdi.

Radosť trvala zase len osem minút, keďže sa po individuálnej akcii presadil jeden z útočiacich hráčov hostí a upravil stav stretnutia na 3:2.

Výsledkom domácej bojovnosti bola gólová radosť po druhom presnom zásahu L. Veselovského v zápase, keď strelou spoza šestnástky v 80. minúte upravil na 4:2.

Konečný rezultát uzavrel taktiež striedajúci M. Sivulka, ktorý priamo z rohového kopu prekvapil ináč dobre chytajúceho hosťujúceho brankára a upravil na konečných 5:2.

ŠK Nová Ľubovňa – TJ Družstevník Župčany 5:2 (1:0)

Góly: 38. M. Konkoľ, 49. a 80. Veselovský, 67. Knapik, 90. Sivulka – 59. Antol, 75. Kravec. ČK: 38. Baloga (Župčany).

Nová Ľubovňa: Reľovský – Dziak, Š. Konkoľ, M. Konkoľ, Pavelčík (46. Rusiňak), Maliňak, Knapik, Pečarka (76. Sivulka), Virostko (46. Veselovský), Štellmach, Foľvarský.