Prakovčania sú víťazmi sezóny na Spiši

Prvé miesto pre FK Prakovce. Najlepším mužstvom najvyššej oblastnej súťaže 2013/2014 sa stali Prakovčania a postupujú do krajskej ligy. (Autor: jope)
Sportnet|17. jún 2014 o 00:00

Prakovčania vyhrali najvyššiu oblastnú futbalovú súťaž s dvanásťbodovým náskokom.

I. trieda

SPIŠ. Súťažný ročník 2013/2014 je už históriou. Víťazom a postupujúcim do vyššej súťaže sa stali futbalisti Prakoviec. Tuhý boj bol o záchranu. V prípade Odorína rozhodoval jeden gól, ten však na ihrisku rezervy Spišskej Novej Vsi nestrelili a bezgólový výsledok ich odsunul na predposledné miesto.

Markušovce – Bystrany 3:0 (2:0)

Góly: 6. Forgáč (vlastný), 20. Andráši, 52. Kozák. Rozhodoval: Kotrady. Divákov: 120.

Po prehre v Odoríne už Markušovčania „hádzali flintu do žita“. Cez týždeň postupne emócie vyprchali a postupne hráči začali trénovať. Pred stretnutím boli rôzne kombinácie ako to na markušovskom trávniku všetko skončí. Domácim veľmi pomohol už v 6. minúte vlastenec Forgáča. Kanonier Andráši v 20. minúte posunul Markušovce bližšie k záchrane a v 52. minúte Kozák strelil dôležitý tretí gól. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu už boli horúce linky smerom na Jaklovce, do Richnavy a Poráča.

MARKUŠOVCE: Sakmár – Jánošík, Kalafut, Jarab – Šteiner, Kozák, Andráši, Holub, Fedor – Krajčír, Šteiner, striedali: Geletka, Ondrejčák, Zavacký.

BYSTRANY: Pavol – Timčík, Kekeľ, Forgáč – Jochman, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Pavľák, Klešč.

Jaklovce – Slovinky 3:2 (1:0)

Góly: 29. Papcun, 47. Pribičko, 65. Kulín – 71. a 88. Šefčík. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 50.

Po minulotýždňovej blamáži, kedy Jaklovčania nenastúpili na stretnutie v Bystranoch sa v nedeľu v Jaklovciach hralo. Domáci si vybudovali trojgólový náskok, o ktorý sa v závere strachovali, lebo dve minúty pred koncom Šefčík znížil na rozdiel gólu. Potom sa už len prerátavalo, či tieto tri body budú stačiť na záchranu.

JAKLOVCE: Jakubišin – Kleffler, Pribičko, Kulín – Hrobko, Ščuka, Papcun, Mitrík, Kipikaša – Humeňanský, Papcun, striedal: Ondáš.

SLOVINKY: Thur – Vojtek, Fryc, J. Vojtek – Ščurka, Kostelník, Čurila, Aštary, Hudec – Šefčík, Gonda, striedal: Marschall.

Richnava – Olcnava 1:3 (0:2)

Góly: 76. Dolnačko - 8. a 59. Olejník, 39. Gardošík. Rozhodoval: Jančár. Divákov: 50.

Hocijaké zaručené správy sa šírili o tomto stretnutí. Len tri body mohli zachrániť Olcnavčanov pred veľkou zostupovou hanbou. Polčasový výsledok naznačoval, že dlhoročný účastník najvyššej oblastnej súťaže v nej ostane aj na ďalší rok.

RICHNAVA: Lipták – Fábry, Labanc, Papcún – Ďorko, Roman, Čurilla, Fabini, Dolnačko – Kakalejčík, Dolnačko, striedal: Ondáš.

OLCNAVA: D. Pollák – Košík, Petrov, Melega – Svetkovský, Geletka, Salaj, Rusnák, Olejník – Kaščák, Gardošík, striedal: V. Pollák, Dolnačko, Prapotník.

Jamník – Prakovce 0:0

Rozhodoval: Žiga. Divákov: 100.

Dobrému stretnutiu chýbalo len jedno – góly. Nakoniec s remízou boli obaja aktéri maximálne spokojní. Jamníčania už boli pred týmto stretnutím zachránení a už len bod ich potvrdil v tejto súťaži aj pre ďalšiu sezónu. Hostia potvrdili pozíciu lídra a s dvanásťbodovým náskokom mohli po záverečnom hvizde oslavovať vydarenú sezónu.

JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, Čuj, Kusý – Bednárz, Čuj, Petruško, Lipták, Jurjak – Potempa, Streber, striedali: Farkašovský, Kavulič.

PRAKOVCE: Paučo – Šimko, Slovinský, Mihalik – Grega, Silla, Kuchár, Michlik, Gmiter – Demčák, Kellner, striedali: Regec, Grega, Findura.

Gelnica – Mníšek n/H 1:2 (1:2)

Góly: 12. Dudy – 16. a 34. L. Štark. Rozhodoval: Petruška. Divákov: 120.

Gelničania mali výborný vstup do stretnutia a v 12. minúte pohotovo skóroval Dudy. Lenže tento gól domácim viac poškodil, ako pomohol. Prestali hrať, zle kombinovali a to hosťom dokonale vyhovovalo. O štyri minúty unikol domácej obrane L. Štark a bolo vyrovnané. Po polhodine hry takmer stratenú loptu dobehol Kujnisch, ideálne odcentroval na voľného L. Štarka a početné divácke publikum z Mníška n/H jasalo po druhý raz. Po zmene strán sa snažili Gelničania urobiť niečo s výsledkom, ale dosť im viazla kombinácia a futbalovejší hostia si prestížne víťazstvo nenechali ujsť.

GELNICA: Švarc – Žiga, Sviečka, Tomaško – Garčár, Petrík, Petko, Fecko, Dudy – Tokarčík, Garčár, striedali: Pillár, Prokop, Keruľ.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Palaščák, O. Plachetka, Gajdoš – F. Plachetka, Pavol Palaščák, Žiga, Štark, Kujnisch – L. Štark, Marcinko, striedali: P. Moskal, S. Moskal.

Chrasť n/H – Kluknava 5:0 (3:0)

Góly: 11. a 35. P. Petruško, 9. Filip, 55. Marek Dirda, 68. Mikuláš Dirda. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.
V kermešskom stretnutí hostia uľahčili domácim úlohu favorita. Na stretnutie nastúpili len desiati, čo Chrasťania dokonale využili. Na kermeš boli aj strelecké hody a gólostroj domácich sa zastavil na čísle päť.

CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Filip, Franko – Augustín, P. Franko, Dirda, P. Augustín, Vojtila – Petruško, M. Dirda, striedali: Fabini, Marián Dirda, Turčanik.

KLUKNAVA: Stanislav – Stajsko, Baláži, Bátor – Harakaly, Richnavský, Zahuranec, Pribičko, Gožo – Glova.

SNV B – Odorín 0:0

Rozhodoval: Slebodník. Divákov: 100.

Najsledovanejší zápas nielen posledného kola, ale aj celej jarnej časti. Pred týmto stretnutím boli rôzne teórie, „zaručené“ správy a ďalšie futbalové bludy. Na ihrisku bolo všetko ináč. Domáci rázne odmietali akékoľvek špekulácie s výsledkom. Pre hostí by jeden strelený gól znamenal záchranu v súťaži, ten však nepadol a Odorín klesol na predposledné miesto.

SNV B: Petruško – Poloni, Biacovský, Macala – Bašiasta, Duch, Antal, Uhrinovský, Lipták – Dunka, Ondra, striedal: Liška.

ODORÍN: Duľa – Majko, Čuj, Cabala – Hudzik, Stoličný, M. Čuj, Topoli, Staroň – Kašický, Štrauch, striedal: Fabian.

Líder prehral v Iliašovciach.

SPIŠ. Posledné kolo druhej najvyššej súťaže sa už len dohrávalo. Líder súťaže a postupujúci V. Folkmar B v atraktívnom zápase podľahol Iliašovciam, hoci po polčase viedol 2:1. Z vonku brali body Spišské Tomášovce, ktoré sa v Richnave strachovali o výsledok do poslednej minúty.

Výsledky, II. trieda, dospelí – 26. kolo: Iliašovce – V. Folkmar B 5:2, góly: Stümpel, Jasečko, Gavalier, Novák, Ordzovenský – Bodnár, Tchur. Sp. Hrušov – Rudňany B 4:0, Repaský 2, B. Kunzo 2. Richnava – Sp. Tomášovce 1:2, Kandra – Urban 2. Hnilčík – Letanovce 3:0, Matiašovský 2, Loja.

Mládež

Posledné kolo mali na programe aj mládežnícke futbalové súťaže na Spiši.

Dorast U 19 – 1
Slovinky – Nálepkovo 0:6. Margecany – Chrasť n/H 4:0. Jamník – Markušovce 5:1. Helcmanovce – V. Folkmar 1:2. Teplička – Hrabušice 11:1.

Dorast U19 – 2
Bystrany – Letanovce 1:6. Sp. Hrušov – Olcnava 3:4. Iliašovce – Mária Huta 9:0.

Žiaci U15 – A
Jamník – Sp. Vlachy 3:10. Letanovce – Rudňany 3:2. Markušovce – Olcnava 1:1. Odorín – Hrabušice 0:4. Sp. Hrušov – Slovinky 6:1. Teplička – Harichovce 0:14.

Žiaci – U15 B
Gelnica – Kluknava 9:1. Mária Huta – Prakovce 0:6. V. Folkmar – Nálepkovo 2:5. Margecany – Mníšek n/H 1:1.

Dorast 3. liga – VsFZ
Rudňany – Harichovce 1:0. Prakovce – Gelnica 8:2. Levoča – Sp. Podhradie 2:6. Ľubica – Poprad 0:1. Smižany – Sp. Bystré 0:6. Krompachy – Kežmarok 2:0.

1.Sp. Podhradie 24 17 1 6 80:27 52
2.Krompachy 24 15 3 6 71:31 48
3.Kežmarok 24 15 2 7 51:27 47
4.Sp. Vlachy 24 13 3 8 54:33 42
5.FAM Poprad 24 12 5 7 49:28 41
6.Smižany 24 11 5 8 54:35 38
7.Spišské Bystré 24 11 2 11 54:59 35
8.Ľubica 24 10 3 11 57:57 33