Parádna návšteva. Do NTC v Poprade prišlo takmer 1 500 divákov.
Parádna návšteva. Do NTC v Poprade prišlo takmer 1 500 divákov. (Autor: riso)
Sportnet|4. aug 2014 o 00:00

Parádny futbalový večer pripravili svojim fanúšikom popradskí futbalisti.

V premiérovom druholigovom vystúpení v domácom prostredí zdolali pod umelým osvetlením NTC v Poprade Partizán Bardejov 2:0.

POPRAD. V prvom polčase mali miernu územnú prevahu hostia a Popradčania akoby sa ešte trochu spamätávali z výprasku 1:5, ktorý utrpeli v prvom kole v Prešove.

Postupne však vyrovnali hru a po obrátke boli nebezpečnejším mužstvom. Výsledkom toho boli dva góly, o ktoré sa postarali v 68. minúte nový muž v popradskom tíme Róbert Ujčík a v 80. minúte domáci kanonier Lukáš Kubus.

„Videli sme obojstranne zaujímavý zápas s úspešným koncom pre domácich. V úvodnej polhodine prvého polčasu sme mali hru vo vlastných rukách, no do finálnej streľby sme sa nedostali. V závere polčasu Andraščík zle zrealizoval dobrú príležitosť. Po obrátke sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nevyužili sme dve tutové šance, ktoré ak nebudeme premieňať, nemôžeme pomýšľať na bodový zisk na súperových ihriskách. Domáci dali do hry viac srdiečka, bojovnosti a to im prinieslo zaslúžené víťazstvo, ku ktorému im blahoželám. My sa musíme zamyslieť nad niektorými výkonmi, súťaž je ale iba na začiatku,“ povedal tréner Partizánu Bardejov Rastislav Kica.

Zdolali silného súpera

Kormidelník FK Poprad Vladimír Lajčák mohol byť s domácou premiérou spokojný. Jeho mužstvo získalo prvé tri body v súťaži a v hľadisku bolo takmer 1 500 divákov.

"Vedeli sme, aké silné, konsolidované, dobre trénované mužstvo privítame na svojom ihrisku. Začali sme opatrne, aby sme súpera nepúšťali do šancí. Problémy nám robila kombinácia hostí na jeden dotyk, no dobre sme na to reagovali. V druhom polčase sa začalo hrať obojstranne vabank. Šance sa striedali na oboch stranách. Mal som pocit, že s pribúdajúcim sa časom sa súper akoby uspokojil s remízou. Začali sme sa presadzovať, vyhrávať osobné súboje a prišli aj góly. Máme z toho obrovskú radosť, lebo sme v testovacej fáze. V podstate nevieme, na čo v tejto súťaži máme. V Prešove sme školáckymi chybami prehrali, dnes nám to vyšlo. Som spokojný s tým, že fyzicky chlapci stačia a na súťaž sa tešia. Hrali tak, aby ľuďom na tribúne urobili radosť,“ konštatoval Vladimír Lajčák.