Starší dorastenci rozhodli až v závere

Po senioroch a dorastencoch FK Spišská Nová Ves sa predstavili v majstrovských zápasoch novej sezóny aj žiaci športových futbalových tried.

Trojbodové vykročenie. V kvalitnom stretnutí starší žiaci U15 porazlili rovesníkov z Bardejova o gól 2:1.Trojbodové vykročenie. V kvalitnom stretnutí starší žiaci U15 porazlili rovesníkov z Bardejova o gól 2:1. (Zdroj: jope)

SP. NOVÁ VES. Víťazstvá dorastencov s hráčmi KAC Košice neboli jednoduché hlavne z hľadiska efektívnosti vypracovaných šancí. Prejavilo sa to už v druhom majstrovskom zápase hlavne starších dorastencov, ktorí sa v zápase trápili a víťazstvo si zabezpečili v posledných minútach zápasu. Mladší dorast po nerozhodnom polčase zaúradoval v druhom polčase a zaslúžene vyhral. Potešili starší žiaci 1. ligy, ktorí bojovnosťou a taktickou hrou porazili chlapcov z Bardejova. Tak, ako v predchádzajúcich ročníkoch vznikol problém s dovolenkami rodičov a ich detí, čo spôsobilo, že mužstvá nastupovali na majstrovské zápasy nekompletné a toto sa prejavilo hlavne u mladších žiakov, ktorí bojovali v Bardejove. B - mužstvo seniorov Spišskej Novej Vsi zvíťazilo na Poráči nad Kluknavou.

Výsledky:

II. liga dorastu – Východ:

Starší dorast: U 19: FK Spišská Nová Ves – KAC Košice 2:1 (0:1), Lipták 2.
Pavol Kubus – tréner SNV: „Žreb nám prisúdil v prvých dvoch kolách Košice. Ťažko sa hrá dvakrát za sebou na domácej ploche, myslím si, že v oboch zápasoch hrali proti nám kvalitné mužstvá. S KAC Košice sme mali od začiatku veľkú prevahu, hralo sa prakticky na jednu bránu, nevyužili sme tri šance, potom nám súper pohrozil v prvom polčase protiútokmi, v tomto čase nás podržal brankár Kočiš. Znova prišiel tlak na súperovu bránu, ale súper po trestnom kope dal gól. Po góle do konca prvého polčasu sme boli zakríknutí. Hostia si polčas ukontrolovali. V druhom polčase sa hralo len na jednu bránu, ale to čo sme dokázali zahodiť, to nie je ani pravda. Odhadom v druhom polčase sme zahodili asi desať gólových šancí. V závere zápasu sa na nás usmialo šťastie. Som strašne rád, že sme vyhrali, aj keď tréner súpera bol možno nahnevaný, lebo výhra sa zrodila v poslednej minúte zápasu. Myslím si, že dobrý výsledok s výhrou so šťastím sme si zaslúžili a to by chlapcov malo v ďalších zápasoch nakopnúť k efektívnosti našej hry.“

Mladší dorast:

U 17: FK Spišská Nová Ves – KAC Košice 3:1 (0:0), Majko, Kavulič, Sedlák.
Jaroslav Zajac – tréner SNV: „Od úvodu mal zápas jednoznačný priebeh, mali sme veľkú prevahu, ale chlapci sa predbiehali v zahadzovaní šancí. V prvom polčase bolo päť nepremenených šancí, našťastie súper našu bránu vážnejšie neohrozil. V druhom polčase sme strelili tri pekné góly, ale potom sme sa uspokojili a opäť sme šance zahadzovali. Za predvedený výkon je výhra plne zaslúžená.“

Športové futbalové triedy

1. liga starších žiakov: U 15: FK Spišská Nová Ves – Partizán Bardejov 2:1 (1:1), Ontko L. 2.
Ľuboš Ontko – tréner SNV: „Úvodný zápas nového ročníka 2014/2015 bol pre nás dosť ťažký. Súper má už svoje meno, svoj zvuk, ale naši chlapci bojovali, nezľakli sa silného súpera. Treba vyzdvihnúť morálnu silu našich chlapcov, prehrávali o gól, dokázali otočiť s takým ťažkým mužstvom. Na tréningu pracujeme s menším počtom hráčov, lebo zápas sa hrá v rámci dovoleniek, dôležitý obranca nám chýbal a v našej obrane nám to škrípalo, aj ten gól sme dostali po zaváhaní v strede obrany. Napriek tomu chlapci využili šance, ktoré im súper poskytol. Hostia tiež zahodili vyložené šance, ktoré mohli o výsledku rozhodnúť už v prvom polčase. Ďakujem chlapcom za bojovnosť a víťazstvo, chlapci v zápase vydali všetko a zato im patrí odmena vo forme víťazstva.“

U 14:

FK Spišská Nová Ves – Partizán Bardejov 2:0 (2:0), Čonka 2.
Ján Kamenický – tréner SNV: „Mali sme všetci veľké očakávania, mali sme krátku prípravu, lebo sme boli na Fragarii. Chlapci mali dva týždne voľna, tri týždne sme mali prípravu. Z kádra sme mali iba štrnásť hráčov, sedem chlapcov nám chýbalo. Bardejov je kvalitné mužstvo, tam sa starajú o svoju mládež, no naši chlapci nás milo prekvapili, taktikou a bojovnosťou, myslím si, že zaslúžene vyhrali. Pochvalu si zaslúži celá naša obrana a v útoku Dominik Gallovič.“

1. liga mladších žiakov:

U 13: Partizán Bardejov – FK Spišská Nová Ves 24:3 (7:2), Macejko 2, Farkašovský.
Pavol Duľa – tréner SNV: „Majstrovský zápas sme hrali s malým počtom hráčov, počet potrebných chlapcov sme doplnili s hráčmi U 12. Veľa našich hráčov bolo na dovolenkách s rodičmi. Domáci hráči boli po všetkých stránkach lepší nielen po fyzickej a technickej, ale i taktickej stránke. Vysoké víťazstvo domáceho mužstva bolo zaslúžené.“

U 12: Partizán Bardejov – FK Spišská Nová Ves 17:2 (9:1), Revaj, Smorada.
Vladimír Hudaček - tréner SNV: „Z nášho ročníka sme doplnili hráčov do mužstva U 13 a my sme hrali aj s chlapcami ročníka U 11 a U 10. Musím konštatovať, že chlapci bojovali, podali obetavý výkon, ale fyzicky na súpera nestačili. Víťazstvo domáceho mužstva bolo plne zaslúžené.“

Budúci futbalový program
Seniori A 13. augusta 2014 cestujú za súperom v rámci Slovnaft Cupu (Slovenský pohár) do Medzeva, 6. augusta 2014 v III. lige privítajú doma Hanisku. Starší a mladší dorast II. ligy cestujú do Humenného. Mladší žiaci 1.ligy U 13 a U 12 budú hrať v Trebišove, starší žiaci 19. augusta budú hrať doma proti Prešovu.
Spišská Nová Ves B (Poráč) cestuje na Chrasť, žiačky FK SNV budú hrať doma proti Bardejovu v piatok na ihrisku Tatran.