Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Zlý začiatok sezóny v Jamníku a Chrasti n/H

Najvyššia oblastná súťaž odštartovala nový ročník 2014/2015.

Antalov prvý gól. Prvý gól SNV B v sezóne 2014/2015 strelil kanonier Marek Antal (vľavo v bielom pri lopte).Antalov prvý gól. Prvý gól SNV B v sezóne 2014/2015 strelil kanonier Marek Antal (vľavo v bielom pri lopte).(Zdroj: jope)

SPIŠ. Od prvého kola v najvyššej oblastnej súťaži nie je núdza o prekvapenia. O to prvé sa postarali na domácom trávniku Chrasťania, keď nestačili na Jaklovce. Zlý vstup do sezóny mali Jamníčania, keď podobne ako v predchádzajúcej sezóne odohrali nešťastný zápas s Gelnicou. V súboji nováčikov v Margecanoch boli úspešnejší domáci.

Chrasť n/H – Jaklovce 1:2 (1:1)

Góly: 9. Petruško - 2. a 87. R. Adamišin. Rozhodoval: Jančár. Divákov: 40.

Veľmi málo ľudí a veľmi slabý futbal. Podľa delegácie až dvoch rozhodcov VsFZ to vyzeralo, že to má byť „zápas kola“. Hŕstka domácich fanúšikov ani nestihla poriadne zaregistrovať, že už sa hrá prvý majstrák a v 2. minúte Adamišin prekonal domáceho gólmana. V podpriemernom stretnutí sa domácim podarilo vyrovnať, no tri minúty pred koncom na prekvapenie všetkých opäť Adamišin sa postaral o prekvapenie kola. Jaklovčania tak uchmatli Chrasťanom tri body a krajská rozhodcovská dvojica Jančár – Šomšák oblastným rozhodcom zápas. Prečo sa to vlastne hrá o 10.30 hod.?

CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Augustín, Turčanik – Celec, Franko, Petruško, Augustín ml., Filip – Marek Dirda, Miki Dirda, striedali: Franko, Zajac, Petruľa.

JAKLOVCE: Jakubišin – Papcun, Hrobko, Mastiš – Kleffner, Dominik Humeňanský, Dzurenko, Daniel Humeňanský, Pribičko – Gerbáč, Adamišin, striedali: Ščuka, Pribičko, Ondáš.

Richnava – Olcnava 2:1 (0:0)

Góly: 48. Kakalejčík, 63. Bandžuch – 85. Michal Halula. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 80.

V olcnavskom tábore sa toho počas letnej prestávky veľa udialo. Najpodstatnejšia zmena bola na trénerskom poste, keď na lavičku zasadol Vladimír Michalko. Hostia mali veľmi dobrú letnú prípravu a v nasadenom trende pokračovali aj na richnavskom trávniku. Lenže kým hostia hrali, domáci dávali góly. Kontaktný gól Halulu päť minút pred koncom prišiel veľmi neskoro.

RICHNAVA: Dolnačko – Biroš, Kormoš, Fábry – M. Dolnačko, Kurilla, Molčan, Kakalejčík, Roman – Fabini, Bandžuch, striedali: Kollárik, Labanc, Čurilla. OLCNAVA: D. Pollák – Košík, Petrov, Halula – P. Pollák, Vavrek, Melega, Olejník, Gardošík – Sendrei, Halula, striedali: V. Pollák, Melega.

SNV B – Kluknava 2:1 (2:0)

Góly: 16. Antal, 20. Tomaščík – 90. Belej. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 100.

Kluknavčania začali svižne. V prvej desaťminútovke mali dve príležitosti na skórovanie. Na druhej strane v 12. minúte Antal v stopercentnej šanci prestrelil. V 16. minúte spoza stopéra Beleja si Antal nabehol a pohotovo strelil prvý gól Poráčanov v novej sezóne. O štyri minúty prešiel celým ihriskom Ruman, loptu ako na podnose naservíroval Tomaščíkovi na gól. V závere stretnutia hostia urobili zmeny v zostave, Belej znížil na 2:1 a v samotnom závere mohol po rohovom kope vyrovnať Borza, ale loptu netrafil dobre.

SNV B: Petruško – Šimonič, Kaňuch, Ruman – Tomaščík, Cibelenko, Macala, Duch, Antal – Mních, Širilla, striedali: Kinik, Ďurica, Dunka.

KLUKNAVA: Lipták – Lisý, Borza, Gožo – Richnavský, Glova, Harakaly, Ondáš – Belej, Bátor, striedali: Hadry, Zahuranec.

Bystrany – Markušovce 5:3 (4:1)

Góly: 7. Brajerčík, 14. Lipovský, 19. Ján Suchý, 26. Jozef Suchý, 64. Klešč – 29. a 83. Staroň, 50. Zummerling. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 100.

S kým končili, s tým začínali. V poslednom kole minulej sezóny Markušovce sa vďaka víťazstvu nad Bystranmi zachránili v najvyššej oblastnej súťaži. V prvom kole už bolo všetko ináč. Už v prvom polčase padlo päť gólov, z toho štyri do siete hostí. Na strane Markušoviec zaujal nestarnúci Tibor Staroň, keď aj v novom pôsobisku sa predstavil v úlohe kanoniera.

BYSTRANY: Pavol – Bežila, Suranovský, J. Pavol – Jochman, Lipovský, Brajerčík, Klešč, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedal: Pavľák.

MARKUŠOVCE: Sakmár – Kalafut, Jánošík, Jarab – Čuchran, Kozák, Andráši, Janečko, Zummerling – Fedor, Staroň, striedali: Olšanský, Soták, Šteiner.

Harichovce – Mníšek n/H 2:1 (1:0)

Góly: 39. Hlucháň, 75. Tomaškovič – 67. Kujnisch. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Po dlhých rokoch sa v Harichovciach hrá oblastná súťaž. Hneď na úvod vyfasovali domáci veľmi nebezpečného súpera. O Mníšku n/H je známe, že vonku hrajú bez rešpektu a s veľkým nasadením. To potvrdili aj na pôde nováčika. V zaujímavom stretnutí nakoniec všetky body ostali doma.

HARICHOVCE: Karchňák – Kaščák, Hrušovský, Šefčík – Soták, Hlucháň, Košár, L. Hrušovský, A. Klein – D. Klein, Hudáček, striedali: Tomaškovič, Štofko.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Palaščák, O. Plachetka, F. Plachetka – Pavol Palaščák, Žiga, Štark, Kujnisch, Vojtko – Moskal, Marcinko, striedali: Muller, Plachetka.

Jamník – Gelnica 1:2 (1:1)

Góly: 7. Baláž – 25. Tokarčík, 88. L. Tomaško. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 150.

Gelničania to jednoducho v Jamníku vedia. Domáci sa skoro ujali vedenia, ale Tokarčík z ojedinelej šance vyrovnal. Potom mali Jamníčania dosť možností na zvýšenie skóre, ale brankár Švarc priťahoval loptu ako magnet. Všetko úsilie domácich končilo na brankárovi hostí. Krutý trest za nevyužité šance prišiel dve minúty pred koncom a Gelničania si opäť odviezli z Jamníka body.

JAMNÍK: Majer – Grzyb, Kusý, P. Farkašovský – Jakuba, Ľ. Farkašovský, Petruško, Baláž, Bednarz – Ondra, D. Farkašovský, striedali: Streber, Hudzik, Faith.

GELNICA: Švarc – Žiga, Sviečka, Tomaško – Petrík, Kontroš, Petko, Garčár, Tokarčík – Pillár, Keruľ, striedali: Vencel, Prokop.

Margecany – V. Folkmar B 3:0 (1:0)

Góly: 87. a 89. Belej, 9. Keruľ. Rozhodoval: Džima. Divákov: 180.

Veľké derby pútalo najväčšiu pozornosť kola. Takmer dvesto divákov bolo zvedavých na premiéru bývalého šiestoligistu a nováčika z Kojšova. Margecanom prvý gól Keruľa priniesol potrebný pokoj na kopačky. Druhý gól však neprichádzal a hostia stále poškuľovali aspoň po remíze. V posledných sekundách prišli chvíle kanoniera Beleja a ten poistil prvé víťazstvo v šiestej lige.

MARGECANY: Stanislav – Čarnoky, Hoppej, Baláži – Keruľ, Varga, Hoščuk, Antoš, Belej – Hudák, Furajtár, striedali: Papcun, Novotný, Kaľavský.

V. FOLKMAR B: Kočík – Koles, Bodnár, Chovan – Varga, Dávid Bodnár, Palko, Tomaško, Beluško – J. Bodnár, Š. Bodnár, striedali: Majerčák, M. Bodnár.

Program 2. kola: Mníšek n/H – Jamník 10.30. Markušovce – Harichovce 10.30. Jaklovce – V. Folkmar B. Olcnava – Margecany. Gelnica – Richnava. Kluknava – Bystrany. Chrasť n/H – SNV B.

7. liga dospelí

Na úvod strelecké hody v Hnilčíku a Odoríne.

SPIŠ. S nováčikom z Odorína a párnym počtom desiatich klubov odštartovala druhá najvyššia oblastná futbalová súťaž, ktorá bude po novom mať označenie 7. liga. Výborný vstup do sezóny mali futbalisti Hnilčíka, ktorí vyprevadili Spišské Tomášovce s osemgólovou nádielkou. Rázne vykročil do nového ročníka aj Odorín, keď Letanovčanom nedal šancu pomýšľať na dobrý výsledok a nastrieľal sedem gólov.

Výsledky, 7. liga, dospelí – 1. kolo: Hnilčík - Spišské Tomášovce 8:0, Matiašovský 3, Botcher 2, Fabián 2, Vikartovský. Iliašovce – FC Richnava 3:0, Novák, Ordzovenský, Kolcun. Spišský Hrušov – Spartak Bystrany 3:1, B. Kunzo 2, Mišenda – Žiga. Slovinky – Rudňany B 1:1, Krožer – Ošust. Odorín – Letanovce 7:1, Majko, Džubák, Franko, Fabian, Štrauch, Mišaga, Kubičár vlastný – Šefčík.

10.Sp. Tomášovce 1 0 0 1 0:8 0

Program 2. kola: Iliašovce – Sp. Hrušov 10.30 hod.. FC Richnava – Spišské Tomášovce. Letanovce – Hnilčík. Rudňany B – Odorín. Spartak Bystrany – Slovinky.

Mládež

Dorast U19
2. kolo: Jamník – Slovinky 12:3. Markušovce – Bystrany 6:0. Gelnica – Chrasť n/H 2:2. Iliašovce – Mária Huta 5:2. Teplička – Nálepkovo 2:0. Helcmanovce – Olcnava 4:1. Hrabušice – Letanovce 1:9. Odorín – Sp. Hrušov 0:7.
3. kolo: Veľký Folkmar – Jamník 1:3. Olcnava – Hrabušice 7:9. Nálepkovo – Helcmanovce 1:0. Chrasť n/H – Iliašovce 8:0. Bystrany – Gelnica 1:3. Sp. Hrušov – Markušovce 3:0. Slovinky – Odorín 15:0. Mária Huta – Teplička 2:5.

Žiaci U15 – spišská skupina
Rudňany – Markušovce 9:1. Letanovce – Olcnava 2:2. Slovinky – Spartak Bystrany 2:1. Odorín – Harichovce 0:5. Jamník – Sp. Hrušov 1:1. Teplička – Spišské Vlachy 0:3.

Žiaci U15 – gelnická skupina
Gelnica – Jaklovce hostia nepricestovali. Mária Huta – Kluknava 4:1. V. Folkmar – Margecany 1:6. Nálepkovo – Mníšek n/H 5:0. Helcmanovce – Prakovce 1.9.2014.

Dorast III. liga podtatranská
Svit – Sp. Vlachy 7:0. Sp. Štvrtok – Rudňany 2:1. Prakovce – Levoča 0:2. Harichovce – Krompachy 4:2. Ľubica – Sp. Podhradie 1:1. Margecany – Kežmarok 0:3. FAM Poprad – Smižany 2:1.