Markušovce rozstrieľali nováčika z Harichoviec

Rezkým krokom k víťazstvu. Futbalisti Mníška n/H v prvom domácom majstráku potešili svojich priaznivcov víťazstvom 4:0. Na snímke oslava štvrtého gólu v podaní dvojice Žiga – Kohler (v bielom). (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|19. aug 2014 o 00:00

Bez bodu a bez víťazstvá sú už len Jamníčania. Po dvoch kolách vedie Richnava.

VI.liga

SPIŠ. Ešte máme len druhé kolo, ale už možno výsledok z Markušoviec označiť za prekvapenie jesene. Darilo sa nováčikovi súťaže, keď V. Folkmar B bral všetky body z Jakloviec. Rovnako s plným bodovým ziskom odchádzali Richnavčania z Gelnice.

Mníšek n/H – Jamník 4:0 (2:0)

Góly: 12. Pavol Palaščák, 42. Vojtko, 47. O. Plachetka, 58. M. Žiga. Rozhodoval: Petruška. Divákov: 50.

Zatiaľ čo hostia hrali svoju typickú neefektívnu jamnícku tiki – taka, domáci v prvom polčase dvakrát prišli pred bránu hostí a dvakrát skórovali. Najprv umiestnenou hlavičkou Palaščák otvoril gólový účet a po ňom pohotovo zvýšil na 2:0 Vojtko. Snahu hostí o dobrý výsledok zmaril hneď na začiatku druhého polčasu po najkrajšej akcii zápasu O. Plachetka. Veľké chyby v obrane hostí potrestal v 58. minúte Žiga a to ešte domáci zahodil dve veľké gólové príležitostí.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Peter Palaščák, O. Plachetka, Gajdoš – F. Plachetka, Pavol Palaščák, M. Žiga, Štark, Marcinko – Kohler, Vojtko, striedali: Moskal, Muller, Š. Vojtko.

JAMNÍK: Majer – Grzyb, Brandobur, Farkašovský – Bednárz, Ondra, Petruško, Baláž, Kočiš – D. Farkašovský, Hudzik, striedali: Streber, Faith, Jakuba.

Markušovce – Harichovce 6:0 (1:0)

Góly: 16. a 58. Staroň, 54. a 87. Šteiner, 66. Andráši, 84. Zummerling. Rozhodoval: Džubák. Divákov: 150.

Kto tam bol nechápal, kto nebol ani neveril, že je takýto výsledok možný. Harichovce načal Harichovčan Tibor Staroň v 16. minúte. Gólostroj domácich sa spustil v druhom polčase, keď už hostia hrali bez vylúčeného Sotáka. Jednoznačne je výsledok 6:0 prekvapením kola, ak nie celej jesennej časti.

MARKUŠOVCE: Sakmár – Kalafut, Jarab, Čuchran – Kozák, Andráši, Janečko, Zummerling, Staroň – Šteiner, M. Šteiner, striedali: Fedor, Soták, Jánošík.

HARICHOVCE: Karchňák – Soták, Kaščák, Hrušovský – Suchý, Šefčík, Hlucháň, Košár, L. Hrušovský – Pukluš, Klein, striedali: Tomaškovič, Varga, Klein.

Jaklovce – V. Folkmar B 1:2 (1:1)

Góly: 3. Dzurenko – 39. Dominik Bodnár, 76. Dávid Bodnár. Rozhodoval: Legát. Divákov: 120.

Podobne ako pred týždňom v prvom kole, aj teraz mali Jaklovčania raketový nástup do stretnutia. Od 3. minúty viedli zásluhou Dzurenka. Nováčik trpezlivo čakal na svoju šancu a v 39. minúty sa dočkali. Snaživí hostia udreli v 76. minúte a druhý z Bodnárovcov Dávid zabezpečil prvé tri body v najvyššej oblastnej súťaži.

JAKLOVCE: Duch – Kipikaša, Mastiš, Kandrik – Dominik Humeňanský, Daniel Humeňanský, Pribičko, Dzurenko, Adamišin – Ščuka, Kulín, striedal: Pribičko.

V. FOLKMAR B: Kočik – Koles, Bodnár, Chovan – Varga, Bodnár, Tchur, Palko, Tomaško – Beluško, Bodnár, striedali: Majerčák, Bodnár, Červený.

Olcnava – Margecany 2:0 (0:0)

Góly: 73. Olejník, 84. Zavacký. Rozhodoval: Čuj. Divákov. 150.

Od začiatku sa hral v Olcnave výborný futbal. Po bezgólovou polčase bolo jasné, že kto dá gól, ten zvíťazí. Domácim sa to podarilo v 73. minúte zásluhou kanoniera Olejníka. Striedajúci Zavacký len poistil tri body. V podaní oboch mužstiev to bol veľmi kvalitný šiestoligový futbal.

OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Šlosár – Pollák, Geletka, Rusnák, Pollák, Halula – Olejník, Vavrek, stredali: Sendrei, Melega, Zavacký.

MARGECANY: Stanislav – Čarnoky, Hoppej, Baláži – Petrík, Varga, Hoščuk, Antoš, Belej – Hudák, Furajtár, striedali: Papcun, Novotný, Keruľ.

Gelnica – Richnava 0:1 (0:0)

Góly: 64. Dolnačko. Rozhodoval: Šoltés. Divákov: 120.

V prvom kole Gelničania potešili svojich priaznivcov výsledok a troma bodmi z Jamníka. Doma proti Richnavčanom si vypracovali príležitostí na strelenie gólu, ale ten akosi neprichádzal. Trest prišiel v 64. minúte v podaní Dolnačka a najtesnejší výsledok si hostia ubránili.

GELNICA: Švarc – Žiga, Sviečka, Tomaško – Petrík, Kontroš, Petko, Genco, Garčár – Tokarčík, Pillár, striedali: Vencel, Prokop, Čarnoký.

RICHNAVA: Dolnačko – Biroš, Labanc, Čurila – Kormoš, Roman, Kurilla, Kakalejčík , Fabini – Dolnačko, Bandžuch, striedal: Vaščák.

Kluknava – Bystrany 0:0

Rozhodoval: Šofranko. Divákov: 80.

Deväťdesiat minút sa čakalo na korenie futbalu – góly. Obe mužstvá mali na to dosť možností, ale na oboch stranách vynikli brankári.

KLUKNAVA: Lipták – Lisý, Borza, Gožo – Richnavský, Richnavský ml., Glova, Harakaly, Ondáš – Belej, M. Richnavský, striedali: Hadry, J. Gožo.

BYSTRANY: Klešč – Bežila, Suranovský, Pavol – Jochman, Lipovský, Brajerčík, Suchý, Jozef Suchý – Kekeľ, Pacák, striedal: Pavol.

Chrasť n/H – SNV B 2:0 (1:0)

Góly: 32. a 79. Fabini. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Domáci sa chceli v druhom domácom vystúpení rehabilitovať za nevydarený súboj s Jaklovcami. Po polhodine hry viedli po góle Fabiniho, no hostia stále hrali vo svižnom tempe a snažili sa o vyrovnanie. Jedenásť minút pred koncom opäť Fabinili rozhodol o tom, že tri body ostanú doma.
CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Augustin, Filip – Celec, Franko, Petruško, P. Augustin, Fabini – Dirda, Mi. Dirda, striedali: Franko, Faltín, Zajac. SNV B: Petruško – Šiška, Šimonič, Líška – Macala, Ruman, Cibelenko, Macala, Mních – Duch, Širila, striedali: Antal, Ďurica, Barbuš.

14.Jamník 2 0 0 2 1:6 0

Program 3. kola: Bystrany – Chrasť n/H 10.30, Margecany – Gelnica 10.30, SNV B – Jaklovce, Harichovce – Kluknava, Jamník – Markušovce, Richnava – Mníšek n/H, V. Folkmar B – Olcnava.

7. liga

V domácej premiére FC Richnava vyšla bodovo naprázdno.

SPIŠ. Druhým kolom pokračovala druhá najvyššia oblastná futbalová súťaž. Bez straty bodu je už len líder z Odorína, ktorý sa natrápil, aby na ťažkom teréne proti zdatnému súperovi v Rudňanoch vybojoval tri body. Strelecké hody boli v súboji Spartaka Bystrany proti Slovinkám, keď piatimi gólmi sa zaskvel domáci hráč Tomáš Žiga.

Výsledky, 7. liga, dospelí – 2. kolo: Iliašovce – Spišský Hrušov 1:1, Merkovský – Fiľa. FC Richnava – Spišské Tomášovce 2:4, Tulej, Pokuta – Pecha, Gabčo, Švač, Urban. Letanovce – Hnilčík 1:0, Murín. Spartak Bystrany – Slovinky 6:1, Tomáš Žiga 5, Valent Žiga – Šefčík. Rudňany B – Odorín 0:3, Štrauch, Stoličný, Bobko.

10.FC Richnava 2 0 0 2 2:7 0

Program 3. kola: Odorín – Spartak Bystrany 10.30, Sp. Hrušov – Richnava, Slovinky – Iliašovce, Hnilčík – Rudňany B, Sp. Tomášovce – Letanovce.

Mládež

Dorast U19 – 5. kolo
V. Folkmar – Markušovce 5:0. Nálepkovo – Letanovce 6:0. Chrasť n/H – Helcmanovce 0:0. Bystrany – Teplička 1:5. Sp. Hrušov – Iliašovce 12:0. Slovinky – Gelnica 0:0. Jamník – Odorín 10:1. Maria Huta – Hrabušice 2:0.

Žiaci U15 – spišská skupina
2. kolo: Harichovce – Jamník 7:1. Markušovce – Slovinky 2:3. Hrabušice – Rudňany 1:2. Olcnava – Teplička 3:1. Sp. Hrušov – Letanovce 1:0. Spartak Bystrany – Odorín 3:0.

Žiaci U15 – gelnická skupina

2. kolo: Maria Huta – Nálepkovo 3:1. Kluknava – Margecany 2:5. Jaklovce – Helcmanovce 0:5. Mníšek n/H – Gelnica 1:6. Prakovce – V. Folkmar 6:4.

Dorast U19 – 3. liga Podtatranská

2. kolo: Sp. Podhradie – Prakovce 3:0. Smižany – Krompachy 3:1. Levoča – Harichovce 2:3. Kežmarok – Sp. Štvrtok 1:2. Sp. Vlachy – Margecany 3:1. Rudňany – Ľubica 7:2. Poprad – Svit 1:3.

1.Svit 2 2 0 0 10:1 6 6
2.Harichovce 2 2 0 0 7:4 6
3.Sp. Štvrtok 2 2 0 0 4:2 6
4.Sp. Podhradie 2 1 1 0 4:1 4
5.Rudňany 2 1 0 1 8:4 3
6.Smižany 2 1 0 1 6:3 3
7.Kežmarok 2 1 0 1 4:2 3
8.Levoča 2 1 0 1 4:3 3