Korzár logo Korzár Spiš
Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Spišskonovoveský infoservis - 25. augusta - 1. septembra

Kam za kultúrou, zdravím a športom.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Galéria umelcov Spiša

Stále expozície: Terra Gothica – Gotická cesta v obrazoch zo zbierok GUS. Nová stála expozícia Jozefa Hanulu zachytáva život a dielo maliara, ktorého tvorba zasiahla do vývoja slovenského výtvarného umenia na začiatku 20. storočia. Výstavy: Jubilanti 2013 – prehodnotenie akvizičnej činnosti v rámci výstavného cyklu Zo zbierok galérie – výber diel jubilantov. Výstava Čerenie vôd – Za veľkou mlákou – unikátna výstava desiatich clevelandských sochárov, interpretujúca fenomén vody.

Multifunkčné energeticko-banícke centrum

Článok pokračuje pod video reklamou

STM – Vysunutá expozícia: História baníctva na Spiši. Stála výstava: Zbierka nerastov Jitky Bohovicovej reprezentuje 515 kusov vzoriek zo Slovenska, Čiech a 23 krajín sveta. Do 30. septembra potrvá v priestoroch centra výstava Hlavne autom, vlakom a raketou menej. Sedemdesiate a osemdesiate roky 20. storočia v karikatúrach z časopisu Roháč vo výbere Fera Jablonovského prezentované nielen ako dokument doby, ale aj ako trvalá hodnota našej kultúry.

Hommage to Jozef Haščák

Galéria umelcov Spiša pripravila výstavu pod názvom Hommage to Jozef Haščák - spomienkový album súčasných slovenských výtvarníkov a diela J. Haščáka zo súkromnej zbierky. Výstava potrvá do 13. septembra. V ponuke je aj výstava zo zbierok GUS – Jubilanti 2014.

Spomienková slávnosť

V stredu o 14. hod. sa pred Pamätníkom oslobodenia na Radničnom námestí pri príležitosti 70. výročia SNP uskutoční spomienková slávnosť spojená s kladením vencov.

Divadlo Kontra

V stredu a vo štvrtok o 19. hod. sa divadlo Kontra predstaví hrou Rum a vodka. Najreprízovanejšie predstavenie divadla. Komédia je mix, čo nielen „mŕtveho postaví na nohy“, ale pomôže ti zistiť, čo je v živote najdôležitejšie...

Čajovňa Alchýmka

V stredu o 19.30 hod. sa priaznivci zaujímavých filmov stretnú v čajovni Alchýmka na Filmovom večere.

PROGRAM DNÍ MESTA - DUCH ČASU

Piatok
9. hod. - Kocúr v čižmách, Divadlo Cililing
10. hod. - Gladiátori, ukážky bojového umenia, Skupina šarišských šermiarov Sarus
10.30 hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
11. hod. - Gotika, ukážky bojového umenia, Tostabur Espadrones
12. hod. - Slováci Slovákom 2014, medzinárodný folklórny festival Slovákov žijúcich v zahraničí
13. hod. - Dobová hudba Bordó Sárkány, Maďarsko
14. hod. - Pašov dvor, renesančno-turecký program, Skupina šarišských šermiarov Sarus
14.30 hod. - Dobová hudba Bordó Sárkány, Maďarsko
15.30 hod. - Bubny a poľnice, ukážky z 30-ročnej vojny, Tostabur Espadrones, SHŠ Jago
16.30 hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
17. hod. - Sans Souci - Miesto bez starostí, historická kompozícia z dejín mesta Spišská Nová Ves o letohrádku na Blaumonte, divadlo DTS
18. hod. - Dobová hudba Bordó Sárkány, Maďarsko
19. hod. - Zlapanie zbeha, Hornoliptovský kurucký regiment
19.30 - Slováci Slovákom 2014
20.30 - Ohňový turnaj na koňoch, Tostabur Espadrones
21.30 - Katka Landlová, koncert

Sobota
9. hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
10. hod. - Povesť o 1. písomnej zmienke o meste, Bábková rozprávka o zmiznutom kaštieli
11. hod. - Slováci Slovákom 2014
12. hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
13. hod. - Ruža a meč, rozprávka, Tostabur Espadrones
14. hod. - Vystúpenie Skupiny historického šermu JAGO
15. hod. - Slováci Slovákom 2014
16. hod. - Renesančný rytiersky turnaj na koňoch, Tostabur Espadrones
17.30 hod. - Dobový sprievod mestom: Prichádza gróf Štefan Csáky s manželkou Júliou
18. hod. - Sans Souci - Miesto bez starostí, historická kompozícia z dejín mesta Spišská Nová Ves o letohrádku na Blaumonte, divadlo DTS
19. hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
19.30 hod. - Dobové tance, Tostabur Espadrones
21. hod. - I.M.T. Smile, koncert

Cena Spiša

Jazdecký areál vo Ferčekovciach sa v nedeľu od 10. hod. zaplní nadšencami jazdeckého športu. Na jazdeckých pretekoch sa bude súťažiť o pohár primátora mesta Cena Spiša.

Kino Mier

Kino Mier premietne v utorok o 19. hod. dokumentárny film Cesta do školy. V stredu o 10. hod. rozprávku Ninja korytnačky a o 19. hod. dokument Magický hlas rebelky. Vo štvrtok a v pondelok o 17. hod., v nedeľu o 19. hod. je na programe hudobná romantická dráma Let's dance 5, o 19. hod. komédia Fakjú pán profesor. V nedeľu o 17. hod. a v pondelok o 15. hod. sa malí návštevníci kina môžu tešiť na rozprávku Poštár Pat vo filme.

Futbalový štadión

V sobotu o 10.00/12.15 FK SNV - Ľubotice, II. dorastenecká liga, o 16. hod FK SNV - Michalovce, „B“, III. liga dospelí.

Zimný štadión

Streda - 15. hod, L. Mikuláš – Bardejov, 18. hod. SNV - N. Targ, Spišský pohár
Štvrtok - 15. hod. N. Targ - Bardejov, 18. hod. SNV - L. Mikuláš
Piatok - 15. hod. N. Targ - L. Mikuláš, 18. hod. SNV - Bardejov
Sobota a nedeľa STEZ Cup, šortrek, 18. hod. verejné korčuľovanie

Výstup na vežu

Osemdesiatsedemmetrová veža farského kostola Nanebovzatia Panny Márie sa nachádza v samotnom centre mesta. Je to najvyššia kostolná veža na Slovensku. Vďaka svojej výške je od roku 2008 zapísaná do Knihy slovenských rekordov. Veža poskytuje domácim a turistom nádherný výhľad na mesto a široké okolie. Výstupy na ňu sa konajú od pondelka do piatka dopoludnia o 10. a 11. hod., popoludní každú hodinu od 13. do 16. hod. V prípade väčšej skupiny je možný výstup na vežu aj počas víkendu na základe predošlej objednávky.

Zoologická záhrada

Zoologická záhrada je do 30. októbra otvorená každý deň okrem pondelka od 10. do 18. hod.

Krytá plaváreň a letné kúpalisko

Krytá plaváreň je otvorená v pondelok a vo štvrtok od 7. do 8.15 hod. – ranné plávanie; každý deň od 9. do 19. hod. Súčasťou krytej plavárne je letné kúpalisko otvorené denne od 9. do 19. hod., v prípade nepriaznivého počasia bude letné kúpalisko zatvorené.

Pohotovosť lekární

Od 26. augusta bude mať pohotovosť lekáreň Na Západe, Hutnícka 20, tel.: 053/429 87 10.

Pohotovosť lekárov a zubárov

Dospelí a deti v pracovných dňoch od 15.30 do 7. hod. ráno, víkendy a sviatky nonstop. Zubná pohotovosť – víkendy a sviatky od 8. do 12. hod.

LEVOČA

Vidieť rukami

SNM – Spišské múzeum v Levoči a Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči sprístupnili netradičnú dotykovú výstavu určenú aj pre zrakovo hendikepovaných ľudí, nazvanú Vidieť rukami. Vystavené diela sochárky Marianny Machalovej Jánošíkovej v priestoroch historickej radnice v Levoči sú zriedkavou prezentáciou umeleckej tvorby mladej ženy, ktorá prišla o zrak. Výstava potrvá do 11. septembra.

Prof. Karol Plicka na Spiši

V kongresovej sále mestského divadla v Levoči je inštalovaná výstava fotografií, venovaná 120. výročiu narodenia prof. Karola Plicku. Potrvá do 30. augusta.

Kultúrne leto

Počas piatkových letných dní vždy o 11. hod. sa uskutočnia na radnici Vežové koncerty Brass Collegia. V ten istý deň o 16. hod. v mestskom parku v altánku zaznejú promenádne koncerty dychovej hudby mesta Levoča.

Dni Majstra Pavla

Do konca augusta budú na námestí Dni Majstra Pavla. V rámci medzinárodného kultúrneho festivalu vystúpia pouličné divadlá a skupiny rôzneho žánru.

U nás na Spišu

SNM – Spišské múzeum pripravilo počas letných mesiacov výstavu U nás na Spišu. Vo svojich priestoroch môžu návštevníci spoznať zvyky a tradície v obciach v okolí Levoče, hmotnú a duchovnú kultúru spišského ľudu.

Kino v Levoči

V stredu a vo štvrtok o 19. hod. premietne levočské kino akčný triler USA Expendables 3. V piatok a v sobotu o tom istom čase hudobný film Let's dance 5, v sobotu a v nedeľu o 17. hod. animovanú rozprávku Poštár Pat vo filme.

SPIŠSKÉ PODHRADIE

Spišský hrad

Spišský hrad je pre verejnosť otvorený od 9. do 19. hod. Návštevníci sa dostanú do areálu hradu na stredné a dolné nádvorie. Turisti si tiež budú môcť prejsť vyhliadkovú trasu po dolnom nádvorí. V prípade dobrých poveternostných podmienok bude možný vstup aj do horného hradu a na terasy hradných palácov. V prípade zhoršených poveternostných podmienok môže byť pohyb po hrade obmedzený, alebo areál hradu na nevyhnutný čas uzatvorený.

Aj v tejto sezóne na Spišskom hrade pokračuje ďalší ročník kultúrneho festivalu Leto na hrade. Koná sa pravidelne každý víkend počas letných mesiacov a rozdelený je na tri časti. Piatkové divadelné večery v arkádovej chodbe sú aj pre náročnejších divákov. Sobotné tajomné noci na hrade s atraktívnymi nočnými prehliadkami sa konajú od 20.30 hod. Nedeľné Detské dopoludnia s dobovými hrami, tvorivými aktivitami a rozprávkovými predstaveniami sú určené pre najmenších.

Akcie na Spišskom hrade

Počas celého víkendu sa uskutoční podujatie na Hrade s horalkami – sladké putovanie Spišským hradom. V sobotu o 20.30 hod. sa na Spišskom hrade uskutoční nočná prehliadka spojená s ohňovou šou. V nedeľu o 20. hod. sa budú hradné múry ozývať najúspešnejším slovenským muzikálom Ôsmy svetadiel. Účinkujú Nela Pocisková, Peter Makranský, Ján Slezák, Pavol Topoľský, Marta Potančoková a mnohí ďalší.

Kultúrne leto

V piatok o 19. hod. sa v kláštornom kostole uskutoční Pontes – Medzinárodný hudobný festival, vystúpi na ňom Oldřich Vlček – Virtuosi di Praga.

KROMPACHY

Krytá plaváreň

Krytá plaváreň v Krompachoch je opäť otvorená – v sobotu a nedeľu od 14. do 20. hod. Informácie na čísle: 053/445 25 18, 0915 969 030.

Štadión pod Okrúhliskom

Multifunkčné športovo – kultúrne zariadenie je otvorené od pondelka do piatku od 9. do 14. hod. počas prázdnin a sviatkov pre deti a mládež. Od pondelka do piatku od 15. do 20. hod. počas roka rezervované pre ostatnú verejnosť podľa dohody so správcom. V sobotu a nedeľu od 11. do 20. hod. verejnosť podľa individuálnej dohody so správcom. Rezerváciu je potrebné si dohodnúť vopred.

Ihrisko pri ZŠ Maurerova

Multifunkčné ihrisko pri základnej škole je počas letných prázdnin v prevádzke od 8. do 21. hod.

SPIŠSKÉ VLACHY

Mestská knižnica

Mestská knižnica v Spišských Vlachoch bude cez letné prázdniny otvorená v pondelok a v utorok od 9. do 11.30 hod. a od 12. do 16. hod. Streda je nestránkový deň. Vo štvrtok a v piatok je otvorená od 9. do 11.30 hod. a od 12. do 16. hod.

SMIŽANY

Oslavy SNP

V stredu o 15. hod. sa v parku pred kultúrnym domom uskutočnia oslavy SNP a Dňa ústavy.

Rozlúčka s letom

Rozlúčka s letom je názov podujatia, ktoré na poslednú augustovú nedeľu pripravila obec v spolupráci s OKC. V areáli TJ Slovan o 16. hod. vystúpi FS Smižančanka, o 17. hod. skupina historického šermu Páni Spiša zo Spišského Podhradia. O hodinu neskôr sa predstaví hudobno-dobrodružná skupina Mloci, o 19.30 hod. betlanovská hudobná skupina Spirit.

DÚBRAVA

Dúbrava – Rajtopiky

V sobotu sa od 8.30 hod. uskutoční tradičný turistický pochod Dúbrava – Rajtopiky. Pripravený je guľáš aj tanečná zábava až do rána. V nedeľu sa v Dúbrave uskutoční 12. ročník súťaže vo varení pirohov. Súťaž štartuje o 13.hod. Pripravený je kultúrny program.

ROZLÚČILI SME SA

Alena Flachbartová 1957
Mária Vanacká 1925
Štefan Košár 1950
Ľubomír Sianta 1948
Barbora Gabriová 1933
Helena Šmögnerová 1929

NARODILI SA

Viktória Ferencová 7.8.2014
Suzanna Samončíková 8.8.2014
Matias Kozub 11.8.2014
Sára Jendrálová 12.8.2014
Karin Emma Krokkerová 13.8.2014
Michaela Buntová 15.8.2014
Adriana Hořáková 16.8.2014
Monika Plutová 17.8.2014
Dominik Staššík 18.8.2014
Barbora Lorincová 19.8.2014
Zina Ľorková 19.8.2014

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
 2. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
 3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 4. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 5. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 6. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 7. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
 8. Nestarnú, ale dozrievajú
 9. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 10. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 1. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
 2. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 4. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 5. Slávnostné otvorenie VIVO! Bratislava už o tri týždne
 6. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
 7. Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku
 8. Slováci sú chlebovým národom
 9. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 10. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 12 914
 2. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 12 301
 3. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 11 649
 4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 10 052
 5. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 9 611
 6. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 9 059
 7. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 8 114
 8. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky 7 598
 9. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia 7 183
 10. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 6 252

Neprehliadnite tiež

Burdiga: Je Polačekova vina, že sa nepodpísalo memorandum s EEI

Mesto Košice reaguje: Prekrúca fakty, nesedí časový sled.

Henrich Burdiga (vľavo) a Jaroslav Polaček.

Prerábku garáží na karanténnu stanicu Polaček nestíha

Mesto oslovilo firmu, ktorú Rada primátora nechce a ochranári na ňu posielajú kontroly.

Polaček na začiatku októbra tvrdil, že sa prerábka stihne. Nestihne.
Václav Kohlmayer.

Riaditeľ školy v Rudňanoch prišiel o funkciu. Pre alkohol

Výkon mu pozastavil starosta obce, na školu prišla inšpekcia.

Peter Fischer už nie je riaditeľom školy.

Hlavné správy zo Sme.sk

CYNICKÁ OBLUDA

Ako Fico sám seba usvedčil

Na otázku, či si vypočul nahrávku Gorily, Fico odpovedal, že nie. Pretože on si nikdy nepúšťa vlastné vystúpenia.

Rozhovor

Autor Gorily Holúbek: Flašíka viem vysvetliť, polícia sa mi neozvala

Kvalita nahrávky je podobná originálu.

Bývalý analytik SIS Peter Holúbek podľa Gorily odpočúval konšpiračný byt na Vazovej ulici.
Komentár šéfredaktorky

Čo nám Gorila hovorí o Ficovi a Haščákovi

Gorila ponúkla jasnú predstavu, ako si interpretujú fungovanie štátu.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Prehľad prípadov zo spisu Gorila, ktoré polícia vyšetrovala

Vo viacerých prípadoch polícia Pentu očistila.

Ústredné postavy internetového spisu Gorila: Jaroslav Haščák, partner skupiny Penta, Anna Bubeníková, bývalá šéfka Fondu národného majetku za SDKÚ a Jirko Malchárek, bývalý minister hospodárstva za ANO.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop