Korzár logo Korzár Spiš
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Spišskonovoveský infoservis - 25. augusta - 1. septembra

Kam za kultúrou, zdravím a športom.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Galéria umelcov Spiša

Stále expozície: Terra Gothica – Gotická cesta v obrazoch zo zbierok GUS. Nová stála expozícia Jozefa Hanulu zachytáva život a dielo maliara, ktorého tvorba zasiahla do vývoja slovenského výtvarného umenia na začiatku 20. storočia. Výstavy: Jubilanti 2013 – prehodnotenie akvizičnej činnosti v rámci výstavného cyklu Zo zbierok galérie – výber diel jubilantov. Výstava Čerenie vôd – Za veľkou mlákou – unikátna výstava desiatich clevelandských sochárov, interpretujúca fenomén vody.

Multifunkčné energeticko-banícke centrum

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

STM – Vysunutá expozícia: História baníctva na Spiši. Stála výstava: Zbierka nerastov Jitky Bohovicovej reprezentuje 515 kusov vzoriek zo Slovenska, Čiech a 23 krajín sveta. Do 30. septembra potrvá v priestoroch centra výstava Hlavne autom, vlakom a raketou menej. Sedemdesiate a osemdesiate roky 20. storočia v karikatúrach z časopisu Roháč vo výbere Fera Jablonovského prezentované nielen ako dokument doby, ale aj ako trvalá hodnota našej kultúry.

Hommage to Jozef Haščák

Galéria umelcov Spiša pripravila výstavu pod názvom Hommage to Jozef Haščák - spomienkový album súčasných slovenských výtvarníkov a diela J. Haščáka zo súkromnej zbierky. Výstava potrvá do 13. septembra. V ponuke je aj výstava zo zbierok GUS – Jubilanti 2014.

Spomienková slávnosť

Skryť Vypnúť reklamu

V stredu o 14. hod. sa pred Pamätníkom oslobodenia na Radničnom námestí pri príležitosti 70. výročia SNP uskutoční spomienková slávnosť spojená s kladením vencov.

Divadlo Kontra

V stredu a vo štvrtok o 19. hod. sa divadlo Kontra predstaví hrou Rum a vodka. Najreprízovanejšie predstavenie divadla. Komédia je mix, čo nielen „mŕtveho postaví na nohy“, ale pomôže ti zistiť, čo je v živote najdôležitejšie...

Čajovňa Alchýmka

V stredu o 19.30 hod. sa priaznivci zaujímavých filmov stretnú v čajovni Alchýmka na Filmovom večere.

PROGRAM DNÍ MESTA - DUCH ČASU

Piatok
9. hod. - Kocúr v čižmách, Divadlo Cililing
10. hod. - Gladiátori, ukážky bojového umenia, Skupina šarišských šermiarov Sarus
10.30 hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
11. hod. - Gotika, ukážky bojového umenia, Tostabur Espadrones
12. hod. - Slováci Slovákom 2014, medzinárodný folklórny festival Slovákov žijúcich v zahraničí
13. hod. - Dobová hudba Bordó Sárkány, Maďarsko
14. hod. - Pašov dvor, renesančno-turecký program, Skupina šarišských šermiarov Sarus
14.30 hod. - Dobová hudba Bordó Sárkány, Maďarsko
15.30 hod. - Bubny a poľnice, ukážky z 30-ročnej vojny, Tostabur Espadrones, SHŠ Jago
16.30 hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
17. hod. - Sans Souci - Miesto bez starostí, historická kompozícia z dejín mesta Spišská Nová Ves o letohrádku na Blaumonte, divadlo DTS
18. hod. - Dobová hudba Bordó Sárkány, Maďarsko
19. hod. - Zlapanie zbeha, Hornoliptovský kurucký regiment
19.30 - Slováci Slovákom 2014
20.30 - Ohňový turnaj na koňoch, Tostabur Espadrones
21.30 - Katka Landlová, koncert

Sobota
9. hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
10. hod. - Povesť o 1. písomnej zmienke o meste, Bábková rozprávka o zmiznutom kaštieli
11. hod. - Slováci Slovákom 2014
12. hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
13. hod. - Ruža a meč, rozprávka, Tostabur Espadrones
14. hod. - Vystúpenie Skupiny historického šermu JAGO
15. hod. - Slováci Slovákom 2014
16. hod. - Renesančný rytiersky turnaj na koňoch, Tostabur Espadrones
17.30 hod. - Dobový sprievod mestom: Prichádza gróf Štefan Csáky s manželkou Júliou
18. hod. - Sans Souci - Miesto bez starostí, historická kompozícia z dejín mesta Spišská Nová Ves o letohrádku na Blaumonte, divadlo DTS
19. hod. - Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona
19.30 hod. - Dobové tance, Tostabur Espadrones
21. hod. - I.M.T. Smile, koncert

Skryť Vypnúť reklamu

Cena Spiša

Jazdecký areál vo Ferčekovciach sa v nedeľu od 10. hod. zaplní nadšencami jazdeckého športu. Na jazdeckých pretekoch sa bude súťažiť o pohár primátora mesta Cena Spiša.

Kino Mier

Kino Mier premietne v utorok o 19. hod. dokumentárny film Cesta do školy. V stredu o 10. hod. rozprávku Ninja korytnačky a o 19. hod. dokument Magický hlas rebelky. Vo štvrtok a v pondelok o 17. hod., v nedeľu o 19. hod. je na programe hudobná romantická dráma Let's dance 5, o 19. hod. komédia Fakjú pán profesor. V nedeľu o 17. hod. a v pondelok o 15. hod. sa malí návštevníci kina môžu tešiť na rozprávku Poštár Pat vo filme.

Futbalový štadión

V sobotu o 10.00/12.15 FK SNV - Ľubotice, II. dorastenecká liga, o 16. hod FK SNV - Michalovce, „B“, III. liga dospelí.

Zimný štadión

Streda - 15. hod, L. Mikuláš – Bardejov, 18. hod. SNV - N. Targ, Spišský pohár
Štvrtok - 15. hod. N. Targ - Bardejov, 18. hod. SNV - L. Mikuláš
Piatok - 15. hod. N. Targ - L. Mikuláš, 18. hod. SNV - Bardejov
Sobota a nedeľa STEZ Cup, šortrek, 18. hod. verejné korčuľovanie

Výstup na vežu

Osemdesiatsedemmetrová veža farského kostola Nanebovzatia Panny Márie sa nachádza v samotnom centre mesta. Je to najvyššia kostolná veža na Slovensku. Vďaka svojej výške je od roku 2008 zapísaná do Knihy slovenských rekordov. Veža poskytuje domácim a turistom nádherný výhľad na mesto a široké okolie. Výstupy na ňu sa konajú od pondelka do piatka dopoludnia o 10. a 11. hod., popoludní každú hodinu od 13. do 16. hod. V prípade väčšej skupiny je možný výstup na vežu aj počas víkendu na základe predošlej objednávky.

Zoologická záhrada

Zoologická záhrada je do 30. októbra otvorená každý deň okrem pondelka od 10. do 18. hod.

Krytá plaváreň a letné kúpalisko

Krytá plaváreň je otvorená v pondelok a vo štvrtok od 7. do 8.15 hod. – ranné plávanie; každý deň od 9. do 19. hod. Súčasťou krytej plavárne je letné kúpalisko otvorené denne od 9. do 19. hod., v prípade nepriaznivého počasia bude letné kúpalisko zatvorené.

Pohotovosť lekární

Od 26. augusta bude mať pohotovosť lekáreň Na Západe, Hutnícka 20, tel.: 053/429 87 10.

Pohotovosť lekárov a zubárov

Dospelí a deti v pracovných dňoch od 15.30 do 7. hod. ráno, víkendy a sviatky nonstop. Zubná pohotovosť – víkendy a sviatky od 8. do 12. hod.

LEVOČA

Vidieť rukami

SNM – Spišské múzeum v Levoči a Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči sprístupnili netradičnú dotykovú výstavu určenú aj pre zrakovo hendikepovaných ľudí, nazvanú Vidieť rukami. Vystavené diela sochárky Marianny Machalovej Jánošíkovej v priestoroch historickej radnice v Levoči sú zriedkavou prezentáciou umeleckej tvorby mladej ženy, ktorá prišla o zrak. Výstava potrvá do 11. septembra.

Prof. Karol Plicka na Spiši

V kongresovej sále mestského divadla v Levoči je inštalovaná výstava fotografií, venovaná 120. výročiu narodenia prof. Karola Plicku. Potrvá do 30. augusta.

Kultúrne leto

Počas piatkových letných dní vždy o 11. hod. sa uskutočnia na radnici Vežové koncerty Brass Collegia. V ten istý deň o 16. hod. v mestskom parku v altánku zaznejú promenádne koncerty dychovej hudby mesta Levoča.

Dni Majstra Pavla

Do konca augusta budú na námestí Dni Majstra Pavla. V rámci medzinárodného kultúrneho festivalu vystúpia pouličné divadlá a skupiny rôzneho žánru.

U nás na Spišu

SNM – Spišské múzeum pripravilo počas letných mesiacov výstavu U nás na Spišu. Vo svojich priestoroch môžu návštevníci spoznať zvyky a tradície v obciach v okolí Levoče, hmotnú a duchovnú kultúru spišského ľudu.

Kino v Levoči

V stredu a vo štvrtok o 19. hod. premietne levočské kino akčný triler USA Expendables 3. V piatok a v sobotu o tom istom čase hudobný film Let's dance 5, v sobotu a v nedeľu o 17. hod. animovanú rozprávku Poštár Pat vo filme.

SPIŠSKÉ PODHRADIE

Spišský hrad

Spišský hrad je pre verejnosť otvorený od 9. do 19. hod. Návštevníci sa dostanú do areálu hradu na stredné a dolné nádvorie. Turisti si tiež budú môcť prejsť vyhliadkovú trasu po dolnom nádvorí. V prípade dobrých poveternostných podmienok bude možný vstup aj do horného hradu a na terasy hradných palácov. V prípade zhoršených poveternostných podmienok môže byť pohyb po hrade obmedzený, alebo areál hradu na nevyhnutný čas uzatvorený.

Aj v tejto sezóne na Spišskom hrade pokračuje ďalší ročník kultúrneho festivalu Leto na hrade. Koná sa pravidelne každý víkend počas letných mesiacov a rozdelený je na tri časti. Piatkové divadelné večery v arkádovej chodbe sú aj pre náročnejších divákov. Sobotné tajomné noci na hrade s atraktívnymi nočnými prehliadkami sa konajú od 20.30 hod. Nedeľné Detské dopoludnia s dobovými hrami, tvorivými aktivitami a rozprávkovými predstaveniami sú určené pre najmenších.

Akcie na Spišskom hrade

Počas celého víkendu sa uskutoční podujatie na Hrade s horalkami – sladké putovanie Spišským hradom. V sobotu o 20.30 hod. sa na Spišskom hrade uskutoční nočná prehliadka spojená s ohňovou šou. V nedeľu o 20. hod. sa budú hradné múry ozývať najúspešnejším slovenským muzikálom Ôsmy svetadiel. Účinkujú Nela Pocisková, Peter Makranský, Ján Slezák, Pavol Topoľský, Marta Potančoková a mnohí ďalší.

Kultúrne leto

V piatok o 19. hod. sa v kláštornom kostole uskutoční Pontes – Medzinárodný hudobný festival, vystúpi na ňom Oldřich Vlček – Virtuosi di Praga.

KROMPACHY

Krytá plaváreň

Krytá plaváreň v Krompachoch je opäť otvorená – v sobotu a nedeľu od 14. do 20. hod. Informácie na čísle: 053/445 25 18, 0915 969 030.

Štadión pod Okrúhliskom

Multifunkčné športovo – kultúrne zariadenie je otvorené od pondelka do piatku od 9. do 14. hod. počas prázdnin a sviatkov pre deti a mládež. Od pondelka do piatku od 15. do 20. hod. počas roka rezervované pre ostatnú verejnosť podľa dohody so správcom. V sobotu a nedeľu od 11. do 20. hod. verejnosť podľa individuálnej dohody so správcom. Rezerváciu je potrebné si dohodnúť vopred.

Ihrisko pri ZŠ Maurerova

Multifunkčné ihrisko pri základnej škole je počas letných prázdnin v prevádzke od 8. do 21. hod.

SPIŠSKÉ VLACHY

Mestská knižnica

Mestská knižnica v Spišských Vlachoch bude cez letné prázdniny otvorená v pondelok a v utorok od 9. do 11.30 hod. a od 12. do 16. hod. Streda je nestránkový deň. Vo štvrtok a v piatok je otvorená od 9. do 11.30 hod. a od 12. do 16. hod.

SMIŽANY

Oslavy SNP

V stredu o 15. hod. sa v parku pred kultúrnym domom uskutočnia oslavy SNP a Dňa ústavy.

Rozlúčka s letom

Rozlúčka s letom je názov podujatia, ktoré na poslednú augustovú nedeľu pripravila obec v spolupráci s OKC. V areáli TJ Slovan o 16. hod. vystúpi FS Smižančanka, o 17. hod. skupina historického šermu Páni Spiša zo Spišského Podhradia. O hodinu neskôr sa predstaví hudobno-dobrodružná skupina Mloci, o 19.30 hod. betlanovská hudobná skupina Spirit.

DÚBRAVA

Dúbrava – Rajtopiky

V sobotu sa od 8.30 hod. uskutoční tradičný turistický pochod Dúbrava – Rajtopiky. Pripravený je guľáš aj tanečná zábava až do rána. V nedeľu sa v Dúbrave uskutoční 12. ročník súťaže vo varení pirohov. Súťaž štartuje o 13.hod. Pripravený je kultúrny program.

ROZLÚČILI SME SA

Alena Flachbartová 1957
Mária Vanacká 1925
Štefan Košár 1950
Ľubomír Sianta 1948
Barbora Gabriová 1933
Helena Šmögnerová 1929

NARODILI SA

Viktória Ferencová 7.8.2014
Suzanna Samončíková 8.8.2014
Matias Kozub 11.8.2014
Sára Jendrálová 12.8.2014
Karin Emma Krokkerová 13.8.2014
Michaela Buntová 15.8.2014
Adriana Hořáková 16.8.2014
Monika Plutová 17.8.2014
Dominik Staššík 18.8.2014
Barbora Lorincová 19.8.2014
Zina Ľorková 19.8.2014

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 3. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 4. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 5. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 6. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 7. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 8. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku
 9. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 10. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie
 1. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 2. 365.invest prináša investíciu s garantovaným výnosom
 3. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 4. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 5. Rebríček: Kto sú najlepší zamestnávatelia na svete podľa Forbes?
 6. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 7. Tristo nových lavičiek pre Bratislavu vďaka ČSOB nadácii
 8. Profesor Alexy: S plastmi sa musíme naučiť zaobchádzať
 9. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie
 10. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 15 054
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 8 280
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 336
 4. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 5 877
 5. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 642
 6. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 638
 7. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 3 629
 8. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 3 495
 9. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 248
 10. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 810

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Dobrý deň...
 2. Filip Balint : Cesta do Holandska
 3. Igor Lichý: Quo vadis CE ZA AR?
 4. Rudolfa Vallová: O čom je Hegerova komunikácia
 5. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čo spája Gašpara a expriateľku Mikulca?
 6. Richard Dubovický: Pomôže slobodným matkám v Prešove nový mestský podnik?
 7. Miroslav Makyta: Boris Kollár ako trójsky kôň opozície
 8. Martin Pilnik: Odpovede pre očkovaných o fungovaní imunity a prečo o očkovaných vieme všetko a "o prekonaných" veľké nič
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 724
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 16 996
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 12 491
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 945
 5. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 6 711
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 649
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 168
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 831
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Eskorta odvádza obvineného v rámci akcie Očistec bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara z budovy Špecializovaného trestného súdu.

Doplnili návrh na predĺženie väzby obvinených z akcie Očistec.


a 1 ďalší 1 h
Ilustračná foto.

Špeciálnu komisiu rozpustil Heger ešte 8. októbra.


a 1 ďalší 6 h

Zabudnite na posledných 30 rokov vývoja na poli postavenia žien v spoločnosti. RTVS hrdo forsíruje sexizmus blonďavého soc-idola.


Blogy SME

 1. Anna Milanová: Dobrý deň...
 2. Filip Balint : Cesta do Holandska
 3. Igor Lichý: Quo vadis CE ZA AR?
 4. Rudolfa Vallová: O čom je Hegerova komunikácia
 5. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čo spája Gašpara a expriateľku Mikulca?
 6. Richard Dubovický: Pomôže slobodným matkám v Prešove nový mestský podnik?
 7. Miroslav Makyta: Boris Kollár ako trójsky kôň opozície
 8. Martin Pilnik: Odpovede pre očkovaných o fungovaní imunity a prečo o očkovaných vieme všetko a "o prekonaných" veľké nič
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 724
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 16 996
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 12 491
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 945
 5. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 6 711
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 649
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 168
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 831
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu