SP. NOVÁ VES. Dva veľké hokejové zážitky má za jeden týždeň známy hokejový rozhodca zo Spišskej Novej Vsi Mikuláš Findura.
Dnes už päťdesiatročný arbiter pôsobí vo funkcii delegáta majstrovských zápasov, no rozhodcovský dres má stále pripravený.
Dve veľké podujatia
Najprv spolu s kolegom Murušinom rozhodoval prvý z trojice exhibičných stretnutí na počesť Pavla Demitru medzi hviezdami slovenského hokeja a jeho bývalými spoluhráčmi so St. Louis v stredu. V Poprade skončil víťazstvom domáceho výberu 9:8 po samostatných nájazdoch.
„Bol to výborný pocit. Aj hráči takýchto zvučných mien vyrastali aj pod mojou píšťalkou od žiackych čias až po seniorskú kategóriu. V Poprade bola výborná kulisa, zaspomínali na našu legendu, ktorá od nás predčasne odišla. V Spišskej už to malo iný náboj. Tu skôr išlo o zábavu a šou. Ale aj k tomuto zápasu hráči pristúpili zodpovedne a hrali hlavne pre diváka. O toho tu hlavne išlo,“ povedal Mikuláš Findura.
A na ktorých hráčov si ako rozhodca rád spomína?
„Tých fiškálov v žiackych kategóriách bolo veľmi veľa. Ale takým najväčším šibalom bol Libor Hudáček,“ prezradil M. Findura.
Byť hokejovým rozhodcom je veľká životná vášeň a po dvoch stretnutiach to Mikuláša isto ťahá späť na ľad.
„Pravdu povediac, ťahá má to naspäť. Keď bude záujem zo strany komisie rozhodcov, rád by som ešte pôsobil v žiackych majstrákoch,“ dodala hokejová rozhodcovská legenda zo Spiša.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš