Poprad doma naďalej valcuje

Otočili výsledok. Poprad vyhral nad Lokomotívou Košice 3:1, hoci prehrával.
Otočili výsledok. Poprad vyhral nad Lokomotívou Košice 3:1, hoci prehrával. (Autor: riso)
Sportnet|2. sep 2014 o 00:00

Zdá sa, že domáce prostredie NTC v Poprade sa stáva nedobytnou pevnosťou druholigového nováčika spod Tatier.

Zverenci trénera Vladimíra Lajčáka nezaváhali ani v treťom vystúpení pred svojou početnou diváckou kulisou, keď si tentoraz poradili s Lokomotívou Košice 3:1.

POPRAD. A to museli otáčať výsledok, keďže po góle hosťujúceho Tomáša Labuna prehrávali v 30. minúte 0:1.

Tomáš Ferenc však ešte pred odchodom do kabín vyrovnal a vynikajúci nástup Popradčanov do druhého polčasu rozhodol o konečnom výsledku.

Dvaja striedajúci hráči, ktorí sa na ihrisko dostali až od 46. minúty, v priebehu pár minút dvoma gólmi poslali súpera do kolien.

V 50. minúte strhol vedenie na stranu domácich po parádnej individuálnej akcii kapitána Matúša Bendíka Lukáš Kubus a o štyri minúty nato ho napodobnil aj Radomír Michlík.

„Futbal sa hrá 90 minút a my sme ho hrali možno posledných 15. V úvode zápasu, a aj počas celého prvého polčasu, boli domáci jednoznačne lepší tím. Boli aktívnejší, mali viac z hry, my sme hrali veľmi ustráchane. Paradox je, že sme šli do vedenia a to mohlo byť i vyššie, ak by Michal Vilkovský premenil čistú šancu. Domáci potom zvýšili aktivitu a zaslúžene dali vyrovnávajúci gól. Cez polčas sme v kabíne nechceli zvyšovať hlas, len som hráčov žiadal o väčší pohyb a presnosť v kombináciách. Žiaľ, po hrúbkach a ľahkých stratách lôpt sme dostali dva góly. Za stavu 1:3 sme si vypracovali tri dobré príležitosti, naša koncovka je ale taká, aká je. Môžem len domácim pogratulovať k víťazstvu,“ konštatoval po stretnutí tréner FC Lokomotíva Košice Jaroslav Galko.

Lajčák: Robili sme nepochopiteľné chyby

Popradský kouč Vladimír Lajčák nebol napriek víťazstvu príliš spokojný.

„Nehrali sme príliš dobrý zápas. Hostia začali dosť ustráchane, vďaka čomu sme sa dostali v pohode do hry. Potom sme začali robiť nepochopiteľné individuálne chyby a robili sme ich dovtedy, kým sme neinkasovali. Až potom sme trochu zabrali a vyrovnali. Po zmene strán nastúpili strelci, dali dva góly. Potom sme však zase upadli, súper začal lepšie kombinovať, stratili sme koncept v defenzíve. Spokojnosť môžem vysloviť s tým, že sme vyhrali a otočili výsledok s dobrým súperom. Na ihrisku ale bolo príliš veľa nepresností a neistoty v zadných radoch,“ hodnotil kormidelník FK Poprad.

Dnes sa jeho zverenci predstavia opäť v NTC, o 18.30 hod. privítajú v 3. kole Slovenského pohára 1. FC Tatran Prešov, na ktorého pôde v úvodnom druholigovom kole prehrali vysoko, 1:5.

„Radi by sme im vrátili päťku, ktorú sme inkasovali v prvom majstrovskom zápase, no pochybujem, že sa nám to podarí. Rozhodne sa ale chceme pobiť o postup, určite to nie je tak, že by sme tento zápas vypustili,“ zdôraznil Vladimír Lajčák.