Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Smutný víkend mládežníckeho hokeja

Mládežnícke mužstvá HK Spišská Nová Ves zohrali osem majstrovských zápasov, v ktorých získali iba jeden bod.

Mládežnícke mužstvá HK Spišská Nová Ves zohrali cez sobotu a nedeľu osem majstrovských zápasov, v ktorých získali iba jeden bod. Extraligoví juniori neboli horším mužstvom ako domáci hráči v Skalici, v oboch zápasoch pokazili jednu tretinu a tá rozhodla, že nezískali ani bod.

SP. NOVÁ VES. Extraligoví dorastenci hrali doma proti Žiline a Trenčínu. So Žilinou nezvládli tretiu tretinu a prehrali na samostatné nájazdy. Zápas s Trenčínom bol nešťastný, pretože nestreliť v zápase ani gól aj pri hre päť na troch je umenie. Trenčín vyťažil z minima maximum. ŠHT v zápasoch s Popradom ukázali slabiny práce s mládežou. Nedostatok chlapcov v športových triedach signalizuje, že metóda posúvania mladších žiakov do zápasov so staršími žiakmi je škodlivá a neperspektívna. Oddiel a základná škola sa musia spolu zamyslieť nad terajšou situáciou, pretože z náboru žiakov do ŠHT treba prejsť k výberu mladých hokejistov do ŠHT.

Výsledky:

Extraliga juniorov U19:
HK 36 Skalica - HK Spišská Nová Ves 5:4 (1:0, 0:3, 4:0), Drozd 2, Ludányi.
HK 36 Skalica - Spišská Nová Ves 6:3 (1:1, 3:0, 2:2), Zwick, Lesňak, Lapšanský.
Peter Zachar – tréner SNV: „V prvej tretine v prvom zápase sa hral na obidvoch stranách vyrovnaný hokej, no súper mal trochu viac šťastia a vstrelil nám jeden gól. Z neznámych dôvodov sme ale v tretej tretine prestali plniť herné úlohy a kopili sme nezmyselné chyby, po ktorých sme v priebehu desiatich minút inkasovali tri góly. Stav stretnutia bol hneď v náš neprospech a aj keď sme sa pokúšali o strelenie gólu v hre bez brankára, nakoniec sme inkasovali. Mrzieť nás môže množstvo nevyužitých šancí v prvej a druhej tretine, no a pokazená tretia tretina z pohľadu hernej disciplíny.
Na druhý deň sme mali množstvo šancí, ktoré sme nevyužili a súper sa opäť presadil po našich individuálnych chybách. V tretej tretine sme dokázali byť dvakrát úspešní v zakončení (Lesňák K., Lapšanský), no góly už prišli neskoro a neboli už fyzické ani psychické sily na obrat v zápase.“

Extraliga dorastu U17:
Predohrávka 29. a 30. kola:
HK Spišská Nová Ves – HC 05 Banská Bystrica 6:1 (0:0, 3:0, 3:1), Ondov 3, Knižka, Kavalec, Horváth, Sloboda. HK Spišská Nová Ves – HC 05 Banská Bystrica 2:7 (0:3, 1:2, 1:2), Sloboda, Knižka.
HK Spišská Nová Ves – HK Žilina 3:4 sn (1:1, 1:0, 1:2, 0:0), Bdžoch, Kavalec, Forrai.
HK Spišská Nová Ves – Dukla Trenčín 0:4 (0:2,0:1,0:1)
Martin Šiška – tréner SNV: „Na zápas so Žilinou sme sa zodpovedne pripravovali, chlapcom sme pred zápasom vraveli, že nebudeme hrať taký otvorený hokej, ako s Banskou Bystricou, keď sme prehrali. Troška viac sme sa stiahli do stredného pásma, dokázali sme sa dostať do vedenia dva ku jedna, avšak v závere sme urobili chybu a boli sme vylúčení a v oslabení sme dostali vyrovnávajúci gól. Súpera to naštartovalo, dostal sa do vedenia, v závere sme stiahli na dva útoky a dokázali sme zápas zdramatizovať a vyrovnať. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých súper bol šťastnejší a dokázal získať dva body. Bez streleného gólu s Trenčínom sa vyhrať nedá. Môžu nás mrzieť nevyužité šance a presilové hry. Naopak súper dokázal využiť z minima maximum.“

1. liga starších žiakov:
U15: HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 11:1 (2:0, 3:1, 6:0), Krempaský
Ladislav Karaffa – tréner SNV: „V Poprade sme odohrali veľmi slabý zápas, so súperom sme držali krok zhruba do dvadsiatej piatej minúty. Veľmi ťažko sa nám hrá, keď hráme nedisciplinovane a často sme vylučovaní. Naše rady idú bokom, chlapci si v zápase robia všetko po svojom. Ak budeme v tomto trende pokračovať, tak naše výsledky budú v sezóne veľmi zlé.“
U14: HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 6:1, Liudányi.
Klaudius Zekucia – tréner SNV: „Mužstvo napriek prehre podalo bojovný výkon, chlapcom chýbalo aj šťastie, lebo naše šance sme nedokázali pretaviť na strelenie gólov. Naopak súper podobné šance využil.“

1. liga mladších žiakov:
U13: HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 1:6 (0:0, 0:1, 1:5), Šarišský
Ján Bednár – tréner SNV:
„Na úvod súťaže to bol pre nás veľmi zdatný súper. Naši chlapci sa mu snažili vzdorovať dobrou obrannou hrou podloženou dobrým výkonom brankára. To nám vychádzalo dve tretiny. V celom zápase boli hostia aktívnejší, mali streleckú prevahu, ktorú zúročili až v tretej časti. Inkasovali sme päť gólov, úroveň zápasu bola dobrá.“
U12: HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 6:9 (1:2, 3:4, 2:3).
František Gonda - tréner SNV: „Naši chlapci v zápase zabojovali. Škoda prvej tretiny, súper dal góly a gólovo nám odskočil. Potom sme už so súperom nedržali krok. Nemôžem uprieť snahu a bojovnosť mužstva. Bude to pre nás ťažká sezóna, lebo budeme do zostavy zapájať žiakov piateho ročníka a aj v tomto zápase sme mali celú jednu päťku. Mladší chlapci sú veľmi snaživí, ale sa nedokážu presadiť tak, ako šiestaci.“