Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Spišiačky s novou kapitánkou vykročili rezko

S UKF Nitra sa Spišiačky potrápili len v prvom sete. Potom to už bola jednoznačná záležitosť zverenkýň trénera Spišáka.

Víťazné vykročenie. Do novej sezóny vstúpili Spišiačky najlepšie ako sa dá – Nitriankam nedali šancu ani na jeden víťazný set.Víťazné vykročenie. Do novej sezóny vstúpili Spišiačky najlepšie ako sa dá – Nitriankam nedali šancu ani na jeden víťazný set. (Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Po prvý raz sa v poslednú septembrovú sobou išlo v metropole Spiša na extraligový ženský volejbal.

Úvod plný očakávania

V spišskonovoveskom kádri došlo počas letnej prestávky k viacerým zmenám. Diváci, ktorých prišlo okolo štyristo, boli zvedaví, čože to Spišiaci pripravili pre nich za posily.

Do základu nastúpili blokárky Ana Otaševič (transfer z Čiernej Hory) nakríž s odchovankyňou Kamilou Zaťkovou.

Na smeči sa predstavila Katka Olejníková a po roku do družstva sa navrátivšia Veronika Jakábová, aby na nahrávke hru dirigovala Monika Smák (hosťovanie z Kežmarku) nakríž s „učkom“ Ivanou Povrazníkovou, ktorá prišla na hosťovanie z Pezinka. Na libere znovu hrala divákom už známa Michalina Jagodzińska (transfer z Poľska).

Tréner mal ešte k dispozícii domáce odchovankyne Veroniku Novákovú a Bibiánu Urbanovú.

„Sezóna sa začína a dievčatá sú plné očakávania. Mali sme momenty, keď to bolo o menších chybách. Tie sme postupne odstraňovali. Čo je dôležité, ostali sme pokojní. Potom už druhý set bol oveľa lepší, dostali sme do tempa a tretí set už bol najlepší a kontrolovali sme výsledok až do konca,“ skonštatoval po stretnutí tréner VK Spišská Nová Ves Ondrej Spišák.

Nová kapitánka

V minulej sezóna bola kapitánkou Ivana Povrazníková. Teraz jej funkciu prevzala Monika Smak.

„Voľba bola jednoduchá – tréner ma navrhol a všetky ostatné dievčatá súhlasili,“ s úsmevom a stručne opísala voľbu novej kapitánky Monika Smak.

V prvom vystúpení sa všetky posily, ktoré boli k dispozícii, predstavili vo výbornom svetle. Spišiačky domimovali nad Nitriankami vo všetkých herných činnostiach. Diváci sa bavili kvalitným volejbalom.

„Čo viac si priať – vyhrali sme 3:0, premiéra dopadla výborne. Prvé zápasy v novej sezóne sú vždy také plné očakávania. V prvom sete sme si skomplikovali situáciu, ale potom to bolo len lepšie a lepšie. Bol to typický prvý zápas v domácom prostredí. V premiére dievčatá zahrali vo veľkej pohode,“ povedal nová kapitánka VK Spišská Nová Ves Monika Smak.