Nováčik z Prešova Kežmarok nezaskočil

Východniarske derby. Kežmarok porazil Prešov 3:0.
Východniarske derby. Kežmarok porazil Prešov 3:0. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|29. sep 2014 o 00:00

Hneď úvodné kolo extraligy volejbalistiek dalo dokopy dvoch zástupcov z východu.

V Kežmarku sa predstavil nováčik z Prešova. Domáci favorit nezakopol a zvíťazil presvedčivo 3:0.

KEŽMAROK. V úvodnom sete mali domáce hráčky prevahu, hosťujúce Prešovčanky sa dopúšťali viacerých nevynútených chýb, predovšetkým na príjme. Celý zápas sa niesol v znamení mnohých chýb a zbytočných technických priestupkov. Od druhého setu sa však hra vyrovnala a miestami mali navrch Prešovčanky.

Predovšetkým v druhom sete, v ktorom si vytvorili až osembodový náskok (18:10). Následne však dvakrát chybovali v postavení, čo skúsenejší domáci tím využil na otočenie výsledku.

Hoci aj úvod tretieho setu patril Prešovu, jeho druhú polovicu ovládli Kežmarčanky, ktoré zlepšili podanie, príjem, aj hru na sieti a bolo rozhodnuté.

Majú mladé družstvo

„V prvom sete sme zápas nezvládli na príjme, mali sme zviazané ruky v každej činnosti. Urobili sme desať nevynútených chýb, čo je veľa. V druhom sete sme výborne servovali. Potom sme však vyprodukovali hlúpe chyby, ktoré nás stáli lepší výsledok. Kežmarok má skúsené družstvo, vie si pomôcť servisom. Naše hráčky majú v priemere šestnásť rokov, ale ja verím v ich obrovský potenciál. Dúfam, že na domáci duel s týmto súperom sa pripravíme lepšie, budeme mať viac skúseností. Celá koncepcia v Prešove je postavená na tom, aby v kádri boli dve, tri skúsené hráčky a okolo nich aby fungovali ostatné mladé dievčatá. Verím, že do novembra sa nám podarí družstvo trochu revitalizovať a doplniť o ďalšie dve skúsené hráčky, aby sme v súťaži nehoreli na týchto detských chybách,“ povedal po extraligovej ouvertúre v Kežmarku tréner Prešova Karol Lukáč.

Potrebujú sa viac zohrať

Družstvo Kežmarku prešlo pred sezónou výraznejšou obmenou kádra.

„Dnes každá hráčka ukázala, že vie hrať volejbal. V prvom sete nám to celkom išlo. V druhom i treťom sme prehrávali, no baby to dotiahli a otočili. Je to o zohratí, v príprave sme odohrali len štyri zápasy, čo je málo. Boli tam chyby, na ktorých odstránení budeme pracovať. Sme radi, že sme doma vyhrali a pripísali si prvé body. Našim prvoradým cieľom je dostať sa do play-off. Najbližšie náš čaká derby v Spišskej Novej Vsi, kde sa pokúsime potrápiť domáce družstvo,“ konštatoval asistent trénera Kežmarku Ľubomír Bréda.