Výhra, no bezduchý výkon popradskej rezervy

Slabé derby. Zápas medzi Popradom B a Toporcom nenadchol.
Slabé derby. Zápas medzi Popradom B a Toporcom nenadchol. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|6. okt 2014 o 00:00

Veľmi nespokojný bol po skončení zápasu medzi domácim FK Poprad B a TJ Toporec tréner Peter Rataj.

Veľmi nespokojný bol po skončení včerajšieho derby zápasu piatej ligy Podtatranskej medzi domácim FK Poprad B a TJ Toporec tréner domáceho kolektívu Peter Rataj. Jeho zverenci síce po víťazstve 2:0 získali tri body, no predvedeným výkonom svojho kouča veľmi sklamali.

POPRAD-VEĽKÁ. Vysoko favorizovaní Popradčania začali dobre a už v 12. minúte išli po presnom zásahu Lukáša Bednarčíka do vedenia.

Veľmi rýchlo sa však prispôsobili hre svojho súpera a diváci veľa futbalovej krásy nevideli. V 40. minúte rozvlnil sieť domáci Tomáš Ferenc a do kabín išli Popradčania s dvojgólovým náskokom.

Po obrátke úroveň slabého duelu ešte viac upadla. Domáci sa prezentovali bezduchým výkonom a boli to hostia, ktorí boli lepším tímom.

Vypracovali si tri vyložené gólové príležitosti, v ktorých však zakaždým zlyhali. Aj preto Poprad B napokon utrpel víťazstvo.

Rataj: Bola to katastrofa

„To, čo predvádzali naši hráči na ihrisku, bola jedna katastrofa. Z našej strany to s futbalom nemalo nič spoločné, ľutujem divákov, ktorí sa prišli pozrieť. Od prvého po posledného hráča to bola hrôza. Nebol tam záujem o hru, žiaden pohyb, prihrávky. Bola tam desaťminútovka, na ktorú sa dalo pozerať, ale zvyšok to bolo strašné. Toporec mal asi tri čisté šance a naši hráči môžu poďakovať iba brankárovi Denisovi Ilavskému, ktorý jediný splnil to, čo sa od neho čakalo. Neviem si to vôbec vysvetliť. Pred zápasom som pritom hráčom zdôrazňoval, že žiaden súper nie je ľahký a netreba nikoho podceniť. Som zvedavý, čo mi hráči povedia v šatni na svoje jednotlivé výkony. Nie je to prvý zápas, už tretíkrát po sebe nezahrali tak, ako by mali. V Kravanoch bolo ešte ako také nasadenie, ale už s Prakovcami to v druhom polčase bolo zlé. Čím slabší súper ku nám príde, tým je to horšie, hlavne doma,“ sklamane konštatoval Peter Rataj.

Zahadzovali tutovky

Nováčik z Toporca predviedol v Poprade-Veľkej to, na čo mal. Mrzieť ho však mohli zahodené tutovky. V druhom polčase mu totiž na strelenie gólu nestačili ani tri vyložené gólové príležitosti.

„Je to škoda. Keby chlapci premenili šance, ktoré mali, mohli sme tu uhrať celkom iný výsledok. Trikrát išli sami na bránu, chýbal tomu len gól. Od domácich som osobne čakal určite viac. Zrejme sa po vedení 2:0 uspokojili, mohli sme ich za to vytrestať. Dá sa povedať, že každý zápas hráme vonku, keďže domáce súboje hrávame na umelom ihrisku v Spišskej Belej. Naším cieľom je udržať sa v tejto súťaži,“ povedal brankár Toporca Miroslav Dragošek.