Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Jaklovčania sa postarali o prekvapenie kola

Najvyššia oblastná súťaž na Spiši mala na programe deviate kolo.

Priskoro sa tešili. Jamnícki futbalisti viedli 2:1, ale v závere ich Jaklovčnia obrali o všetky body.Priskoro sa tešili. Jamnícki futbalisti viedli 2:1, ale v závere ich Jaklovčnia obrali o všetky body.(Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠ. Kluknavčania stále čakajú na víťazstvo a zaujímavý je boj na najvyšších priečkach tabuľky.

VI. liga

Richnava – Harichovce 0:4 (0:2)

Góly: 17. a 90. Ščavnický, 6. Štofko, 77. P. Pukluš. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 100.

Hosťom stačilo sedemnásť minút a získali si dostatočný dvojgólový náskok. Opäť sa ukázalo, akou veľkou je posilou pre Harichovčanov Ščavnický, ktorý v dvoch zápasoch už štyrikrát skóroval.

RICHNAVA: Dolnačko – Dzimko, Labanc, Kormoš – Kollárik, Molčan, Papcún, Kakalejčík, Roman – Bandžuch, Kurilla, striedali: Dolnačko, Biroš, Horváth.

HARICHOVCE: Karchňák – Rerko, Kaščák, Urban - Suchý, Hrušovský, Štofko, Košár – Ščavnický, Pukluš, striedali: Hudáček, Džerenga, P. Hudáček.

V. Folkmar B – SNV B 2:0 (0:0)

Góly: 47. D. Bodnár, 82. J. Bodnár. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 60.

Súboj dvoch „béčiek“ bol v prvom polčase veľmi vyrovnaný. Domácim pomohol rýchly gól na začiatku druhého polčasu. Hostia to do poslednej minúty nevzdávali. Osem minút pred koncom nestarnúci Jozef Bodnár rozhodol o tom, že tri body ostanú u nováčika.

V. FOLKMAR B: Graban – Varga, M. Bodnár, Š. Bodnár – Beluško, D. Bodnár, Dominik Bodnár, Koles, Žakarovský – Chovan, Tomaško, striedal: J. Bodnár.

SNV B: Petruško – Marinič, Šiška, Kaňuch – Barbuš, Širila, Ruman, Macala, Cibelenko – Duch, Gibala, striedal: Šimonič.

Jamník – Jaklovce 2:3 (1:1)

Góly: 40. L. Brandobur, 56. M. Brandobur – 12. Adamišin, 78. Mastiš, 88. Dominik Humeňanský. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 100.

Hostia od začiatku vyštartovali na domácich. Tí totálne zaspali úvod a ich prebudenie nastalo po prvom inkasovanom góle. Hra sa upokojila a šance hostí zmaril brankár Majer. Do polčasu ďalekonosnou strelou L. Brandobur stihol vyrovnať. Po góle druhého z bratov Brandoburovcov Jamníčania viedli. Zabudli však, že futbal sa hrá deväťdesiat minút. Po presných zásahoch Mastiša a Humeňanského sa tak Jaklovčania postarali o prekvapenie kola.

JAMNÍK: Majer – Grzyb, Kusý, L. Brandobur – Jakuba, Farkašovský, Petruško, Baláž, Topoli – Potempa, M. Brandobur, striedali: Hudzik, Bednárz, Ondra.

JAKLOVCE: Duch – Mastiš, Pribičko, Adamišin – Kulín, Humeňanský, Jakubišin, Kandrik, Dominik Humeňanský – Kipikaša, Mitrík, striedali: Kipikaša, Hrobko, Hajduk.

Margecany – Bystrany 2:0 (0:0)

Góly: 60. Ivančo, 72. Belej. Rozhodoval: Mačák. Divákov: 50.

Margecany v tejto sezóne doma body nepúšťajú. V súboji dvoch vyspelých šiestoligových tímov rozhodlo dvanásť minút, keď najprv Ivančo a po ňom kanonier Belej prekonali brankára hostí.

MARGECANY: Stanislav – Čarnoky, Hoppej, Mondry – Varga, Hoščuk, Antoš, Belej, Hudák – Furajtár, Ivančo, striedali: Baláži, Očvar, Novotný.

BYSTRANY: Pavol – L. Suchý, Suranovský, Pavol – Jochman, Lipovský, Brajerčík, Pacák, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedali: Pavľák, Bežila.

Olcnava – Chrasť n/H 5:0 (3:0)

Góly: 32., 42. a 61. P. Pollák, 43. V. Pollák, 48. Olejník. Rozhodoval: Legát. Divákov: 150.

Konečne už o futbalistoch z Olcnavy neplatí to, čo sa o nich popísalo po minulé sezóny. Vtedy sa hovorilo, že keby v každom zápase premenili len polovicu gólových šancí, dnes by hrali krajskú ligu. Aj v súboji s Chrasťanmi ukázali, že prečo sú na čele tabuľky. Strelecké kopačky si obul trojgólový P. Pollák a Olcnava pokračuje vo víťaznom ťažení.

OLCNAVA: D. Pollák – Halula, Geletka, Petrov – Palko, P. Pollák, Melega, Šlosár, V. Pollák – Olejník, Kaščák, striedali: Melega, Košík, Rusnák.

CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Celec, Franko – Filip, Augustin, Baluch, Fabini, Dirda – Franko, Petruško, striedali: Faltin, Dirda.

Gelnica – Kluknava 2:1 (2:1)

Góly: 10. Genco, 21. Kisel – 8. Borza. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Kluknavčania chceli smoliarsku sériu bez víťazstva pretrhnúť v metropole hnileckého regiónu. Od začiatku sa im darilo. V 8. minúte Borza zo štandardnej situácie dostal hostí do vedenia, ale z gólu sa radovali len dve minúty. Najprv Genco vyrovnal a následne Kiselov gól znamenal tri body pre Gelničanov.

GELNICA: Švarc – Žiga, Sviečka, Tomaško – Petrík, Garčár, Genco, Petko, Kisel – Garčár, Fecko, striedali: Hofman, Čarnoký, Prokop.

KLUKNAVA: Lipták – Borza, Harakaly, Belej – Richnavský, Gožo, Lisý, M. Gožo, Maras – Bátor, Glova, striedal: Papcun.

Mníšek n/H – Markušovce 1:1 (0:0)

Góly: 57. M. Žiga – 70. Kalafut. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 150.

Aký výsledok, taký priebeh stretnutia. Hostia sa predstavili dobrou hrou a nezlomil ich prvý inkasovaný gól z pokutového kopu, ktorý využil M. Žiga. V 70. minúte sviatočný strelec Michal Kalafut zabezpečil hosťom zaslúžený a spravodlivý bod.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Palaščák, Gajdoš, Plachetka – Marcinko, Žiga, Štark, Kujnisch, Vartovnik – S. Moskal, P. Moskal.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Kalafut, Kozák, Jánošík – Šteiner, Čuchran, Jarab, Ondrejčák, Andráši – Janečko, Fedor, striedali: Holub, Šteiner.

14.Kluknava 9 0 2 7 5:16 2

Program 10. kola: Jaklovce – Markušovce 10.30, Chrasť n/H – Gelnica 10.30, Kluknava – Mníšek n/H, SNV B – Olcnava, Bystrany – V. Folkmar B, Harichovce – Margecany, Jamník – Richnava.

VII. liga

Najviac gólov padlo v Bystranoch. Hrušovčania brali všetky body z Rudnian.

V desiatom kole druhej najvyššej oblastnej súťaže sa strelci činili. V Hnilčíku, Sp. Tomášovciach a v Bystranoch boli strelecké hody. Päť gólov Odorínčanov znamenalo, že v tabuľke sú stále na prvom mieste.

Výsledky – 9. kolo: Letanovce – Slovinky 2:0, Biskup, Kubičár. Rudňany – Sp. Hrušov 1:2, Guľaši – Sedlák 2. Hnilčík – FC Richnava 6:0, Matiašovský 2, Vasko 2, Štuller, Varga. Spišské Tomášovce – Odorín 0:5, Goduľa, Kacvinský, Štrauch, Mišaga, Džubák. Spartak Bystrany – Iliašovce 7:2, Š. Žiga 4, T. Žiga 3 – Gavalier 2.

10.FC Richnava 10 0 1 9 13:58 1

Poradie najlepších strelcov: 11 gólov – Matiašovský (Hnilčík), T. Žiga (Spartak Bystrany), 10 gólov – Š. Žiga (Spartak Bystrany), 8 gólov – Šefčík (Slovinky), 7 gólov – M. Horváth (Slovinky), Pokuta (FC Richnava), 6 gólov – Pecha, Šarišský (Letanovce), 5 gólov – Kubik (Rudňany), Pavol, B. Kunzo (Sp. Hrušov), 4 góly – M. Čuj (Odorín), Botcher, Varga (Hnilčík), Tulej (FC Richnava).

Program 10. kola: FC Richnava – Iliašovce 10:30, Spartak Bystrany – Sp. Hrušov, Rudňany B – Slovinky, Letanovce – Odorín, Sp. Tomášovce – Hnilčík.

Mládež

Dorast U19

14. kolo: Hrabušice – Gelnica 4:2. Letanovce – Markušovce 0:5. Olcnava – Odorín 13:0. Nálepkovo – Jamník 2:3. Chrasť n/H – Slovinky 9:1. Bystrany – Sp. Hrušov 2:11. Helcmanovce – Iliašovce 5:1. Mária Huta – V. Folkmar 12:0.

Žiaci U15 – novoveská skupiny

10. kolo: Markušovce – Harichovce 1:0. Hrabušice – Sp. Hrušov 3:0. Rudňany – Olcnava 8:0. Slovinky – Sp. Vlachy 0:3. Odorín – Teplička 4:0. Jamník – Letanovce 4:1.

Žiaci U15 – gelnická skupina

11. kolo: Margecany – Kluknava 5:1. Gelnica – Mníšek n/H 5:0. Nálepkovo – Mária Huta 5:0. V. Folkmar – Prakovce 1:8. Helcmanovce – Jaklovce 9:0.

1.Gelnica 11 11 0 0 69:5 33
2.Nálepkovo 11 9 0 2 47:12 27
3.Margecany 11 7 2 2 41:14 23
4.Mária Huta 11 6 3 2 47:21 21
5.Helcmanovce 11 6 0 5 33:24 18
6.Kluknava 11 5 1 5 26:33 16
7.Prakovce 11 3 2 6 28:25 11
8.Mníšek n/H 11 3 0 8 19:44 9