Východniarske derby bolo jednoznačnou záležitosťou domácich

Sportnet|9. okt 2014 o 00:00

V treťom kole II. hokejovej ligy skupiny Východ narazili na seba vo východniarskom derby mužstvá Humenného a Gelnice.

GELNICA. Zverenci trénera Polláka pricestovali za súperom vedomí si jeho kvalít a prvoligových ambícií.

Zostava mužstva bola opäť nekompletná, keď ku zranenému Petričkovi pribudli aj chrípkoví maródi Hadbavný a R. Znak.

Grossovo ťažké zranenie

Pred zápasom upozorňoval tréner pri taktickej porade na nutnosť dôsledného defenzívneho hokeja.

„Chlapci, nemôžeme sa s týmto súperom pustiť do otvorenej hokejovej partie. Len prísnou obranou s napádaním súpera už v strednom pásme môžeme dosiahnuť prijateľný výsledok,“ boli slová trénera Gelnice Štefana Polláka pred úvodným buly.

Na začiatku stretnutia sa tento spôsob hry Gelničanom daril a prvý gól inkasovali až v desiatej minúte. V druhej tretine sa už korčuliarska a herná prevaha domáceho mužstva začala prejavovať aj v narastaní skóre.

Naviac v polovici zápasu sa pri tvrdom strete v strednej tretine s robusným obrancom Humenčanov vážne zranil Martin Gross, ktorého sanitka odviezla do humenskej nemocnice.

„Rezultát lekárov znel - otras mozgu a prasklina tvárovej časti lebky. Zranenie vyradí nášho benjamínka a 'superbojovníka' z hry o druholigové body na niekoľko týždňov,“ uviedol lekár gelnického mužstva Marián Znak.

Tretia tretina sa viac–menej dohrávala – domáci v snahe spečatiť desiatym gólom ďalší zápas pred takmer 600 domácimi fanúšikmi sa snažili dosiahnuť dvojciferný výsledok, ale chlapci bojovnosťou v obrane ich zámer prekazili.

Naviac dve minúty pred koncom po rýchlom úniku trojice Findura, Lukáš a Dominik Laškodyovci, posledne menovaný zaznamenal náš čestný úspech.

Humenčania si svojou hokejovou kvalitou zaslúžia bojovať o postup do prvej ligy. Majú na to kvalitný káder hráčov, podmienky na prípravu a morálnu aj finančnú podporu klubu.

Výsledok, II. liga, dospelí, Východ: Humenné – Gelnica 9:1 (3:0, 4:0, 2:1), Dominik Laškody.

Domov»Sportnet na východe»Východniarske derby bolo jednoznačnou záležitosťou domácich